איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון נבחרות > זמן טוב לחופים לא? מה צפוי בעונה הקרובה

זמן טוב לחופים לא? מה צפוי בעונה הקרובה

מנהל מקצועי חדש, ציוותים חדשים בזוגות וגם, אריאל הילמן ושון פייגה שפותחים עונה בינלאומית נוספת. אתר איגוד הכדורעף מחמם אתכם ומתכונן לעונת כדורעף חופים חדשה.

תאריך: 27/12/2016  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון נבחרות
שתף בווצאפ
איגוד הכדורעף העולמי (FIVB) שינה את שיטת התחרויות ועונת 2017 תפתח עם שיטת "5 הכוכבים". תחרויות הצ'אלנג'ר, האופן והגראנד סלאם בוטלו ובמקומן יקוימו תחרויות שידורגו החל מכוכב אחד (הרמה הנמוכה ביותר) ועד 5 כוכבים (הרמה הגבוהה ביותר) – נכון לעכשיו, סבב Swatch העולמי הוא ברמה של 5 כוכבים.
 
קיימות מספר מטרות לשינוי השיטה ובהן: הורדת דרישות הקדם והעלויות הנדרשות לארגון תחרויות ברמות השונות מה שיגרום ליותר מדינות להיכנס למעגל המדינות המארגנות; העלאת כספי הזכייה לספורטאים, העלאת כמות התחרויות השנתית ועוד. על פי השיטה ובשונה משנים קודמות ניתן יהיה לקיים מספר אירועי FIVB בו זמנית. אחד השינויים המשמעותיים ברמה המקצועית הוא שבתחרויות שידורגו כ 1-4 כוכבים הטורנירים ישוחקו בשיטת תחרויות של הדחה יחידה (Single elimination).
 
מה ביבשת? איגוד הכדורעף האירופאי יפעל החל מהשנה בכדי לשלב את תחרויות הסאטלייט והמאסטרס בתוך השיטה של האיגוד העולמי אך ככל הנראה עונת 2017 תהיה עונת מעבר בה התחרויות יתקיימו במקביל.


הילמן ופייגה. היעד: טוקיו. 
 
את עונת התחרויות הקרובה יפתחו שון פייגה ואריאל הילמן מהמקום ה45 בעולם. בנוסף, הצמד נתי אוחנה ואלון סנדרוביץ' החליט לסיים את דרכו המשותפת והחל מהשנה אוחנה ישתף פעולה עם אמיר וינרסקי, השניים יהוו את זוג העתודה. איגוד הכדורעף מקווה לצרף לפרויקט זוג שלישי בעתיד.
 
למי ששכח, פאולו מוריירה הברזילאי הוא המאמן הראשי והמנהל הטכני החדש של אגף כדורעף חופים באיגוד.
פאולאו, 47, בעל 27 שנות ניסיון וכשחקן, הספיק לשחק בסבב העולמי בין השנים 1990-2003 ואף לזכות במדליית ארד באליפות העולם ב-1997. מנובמבר 2011 הוא שימש כמנהל המקצועי של תחום כדורעף החופים באיטליה ואף הוביל את האיטלקים לזכייה במדליית כסף במשחקים האולימפיים בריו בקיץ האחרון וזאת לאחר שסיימו במקום ה-5 במשחקים בלונדון ב 2012. תחת שרביטו זכו הזוגות האיטלקיים ב-9 תארים במהלך התקופה וסיימו 24 פעמים על הפודיום.
 
"מאז כניסתו של פאולו כמנהל מקצועי למערכת שינינו את שיטת הפעילות בכל הקשור למערך האימון" מסביר ראש תחום כדורעף חופים באיגוד אלעד סימון. "קיימות כיום ארבע קבוצות אימון עיקריות: גברים, נשים, סגלים מורחבים צעירים (נבחרות 16 עד 22) והאקדמיה למצויינות בווינגייט. שלושת המאמנים (פאולו, אוהד רדקו ושון חן לויתן) חולקים את הפעילות כאשר כולם מאמנים את כל קבוצות האימון ברמות דומיננטיות שונות כאשר פאולו מוביל את הסגלים הבוגרים ואוהד את הסגלים הצעירים והאקדמיה. לפחות אחת לשבוע פאולו מאמן את האקדמיה ומגיע כל הזמן להתרשם מהפעילויות של הספורטאים הצעירים. אנו קווים להכניס במהלך השנה הבאה עוד מאמנ/ת".


ילין וגוז בעונה שעברה. כבר לא יחד. 
 
מה מחכה לכדורעף החופים בעונה הקרובה?
 
עם כניסתה של שיטת הכוכבים התוכנית העקרונית היא שזוגות הגברים והנשים ירוצו בשנת 2017 בנתיבים מקבילים – שון ואריק בתחרויות 3-5 כוכבים של ה-FIVB  יחד עם תחרויות המאסטרס של ה-CEV. נתי אוחנה ואמיר וינרסקי וגם יעל ילין יחד עם שותפתה החדשה אניטה דייב ישתתפו בתחרויות 1-3 כוכבים של ה-FIVB כמו גם בתחרויות ה- Satellite של ה-CEV.
 
בגזרת הגברים שני הזוגות: פייגה והילמן, אוחנה ו-וינרסקי מתכוננים כעת לקראת יציאתם למחנה האימונים הראשון של העונה. המחנה ייחל ב-13 בינואר באורלנדו - פלורידה שם יזכו השחקנים מלבד להדרכתו של פאולו גם לשותף אימונים בדמותו של לא אחר מריקרדו סאנטוס האגדי. בתחילת פברואר אוחנה ו-וינרסקי יחזרו לארץ בעוד שהזוג הבכיר ימשיך לתחרות הראשונה של העונה – תחרות 5 כוכבים בפורט לודרדייל – ארה"ב, טורניר שיפתח ב-7 בפברואר.

הצמד השני יחד עם הנשים יחלו את עונת התחרויות בסביבות חודש אפריל עם סאטלייט בשבדיה. הנבחרות הצעירות וסגל האקדמיה יאלצו ככל הנראה להמתין עד אמצע יוני אז יערכו אליפויות אירופה לנבחרות צעירות (עד גיל 22 בבאדן, אוסטריה) כאשר ככל הנראה הם יקיימו מחנה אימונים משמעותי במהלך חופשת הפסח. עד היום לא פורסם לוח התחרויות של MEVZA  (התאחדות הכדורעף של מרכז אירופה) וכאשר הוא יפורסם, יתקיימו הערכות מקצועיות באיגוד.
תגובות