איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > מעל הרשת: דבר יו"ר האיגוד אביתר דותן

מעל הרשת: דבר יו"ר האיגוד אביתר דותן

היכנסו לדבר יו"ר האיגוד לחודש פברואר על כל מה שקורה בכדורעף הישראלי נכון לעכשיו. לקריאה נוספת, לחצו על כפתור "מעל הרשת" בחלק התחתון של דף הבית.

תאריך: 12/02/2017  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
12.2.2017
 
לאוהבי ולפעילי הענף שלום רב,
 
כמתוכנן הגענו לחודש פברואר עם תקציב מאושר הכולל תוכנית עבודה ומבנה ארגוני חדש וזאת על מנת לנהל את הענף מקצועית ותפעולית. מכאן תודתנו לחברי הנהלה על דיונים עניינים ובעיקר על החלטות חשובות לקידום ומינוף הענף.
 
הועדה המקצועית בראשות אבישי קרפובסקי עובדת כמתכונן ובאינטנסיביות על מנת ליישם את החלטת ההנהלה – הקמת פירמידת נבחרות\אקדמיה לנשים תחת פרויקט "2024". במקביל, עובדת הוועדה על הקמת פירמידת נבחרות\אקדמיה מלאה, גם בגברים. בראש פירמידת הגברים יעמוד המאמן הלאומי ג'יגוש ריס מפולין ותחת תכניותיו המקצועיות תעבוד כל שדרת הנבחרות והאקדמיה.  
 
בראש פירמידת הנשים יעמוד המאמן האיטלקי ג'וזפה קוקריני לאחר אישורו במוסדות האיגוד.
 
בראש פירמידת החופים עומד המאמן הברזילאי פאולו רוברטו ואותות עבודתו הרצינית משפיעות כבר בימים אלו על השדרה כולה בכדורעף החופים.
 
אנו ערים לביקורת מבית המתייחסת לבחירת המאמנים הזרים וכביכול לפגיעה במאמן הישראלי. מנת חלקנו היא להחליט בדרך ראויה נטולת כל אינטרס ולהביא תפיסות עולם חדשות ולקדם את הענף עם מאמנים זרים מהשורה הראשונה בעולם בתקווה שהתהליך והדרך יקנו לכולנו כלים משמעותיים לפיתוח הענף בהווה ובעתיד.
 
כל  המערכות יעניקו אפשרות למאמן הישראלי להיות חלק משמעותי במבנה המקצועי ועל ידי כך להעשיר את הידע והמקצועיות. כמו כן, יבנו בתקופה הקרובה שלושה סגלי מאמנים חדשים:
 
סגל זהב. הכולל את כל מאמני הנבחרות והאקדמיה. סגל זה יפגש פעם בחודש לצרכי תיאום ולהעשרה מקצועית בתחומים שונים.
 
סגל כסף. פרויקט בראשות דר' אריה זלינגר של מאמנים צעירים אשר יתרכז בלימוד תורת האימון במסגרת קבוצתית ובליווי אישי.
 
סגל ארד. יכלול מאמני ילדים במסגרת התאחדות בתי הספר ועיקרו, ליווי ולימוד של בניית מערכות אימון והעשרה של ידע בהיבטים שונים.
 
המטרה הכוללת היא ליצר תשתית אימון מקצועית ורחבה המדברת בשפה אחת ומסונכרנת בין כל הצוותים המקצועיים.
 
אגף התשתיות בראשות אורי חבר מיישם בימים אלו את החלטת הנהלה בנושא האיתור והחשיבות העליונה של בניה של מערכת פרוסה לכל אורכה של המדינה.
 
הצלחת המהלכים הרבים אותם אנו מבצעים תלויה בעיקר בשיתוף פעולה של המועדונים וברצון האמיתי להמשיך ולהתפתח. פורסם "קול קורא" בעניין הקמת מיני אקדמיה וברצוני לציין את הפועל מטה אשר/עכו, שהיא הסנונית הראשונה וכבר החלה להפעיל מערכת אקדמיה פעילה. במקביל התקיימו פגישות עם אגודות המעוניינות לקחת חלק בפרוייקט. בנוסף, איתור תלמידים לאקדמיה בווינגייט בעיצומה. בניה של תשתית ותפעול ענפי רציני ומחויב יגדיל את החשיפה של הענף.
 
נשמעות ביקורות על חשיפת הענף באמצעי התקשורת השונים. אני שמח על העירנות והאכפתיות. חשיפה תקשורתית הינה עבודת צוות של כולנו. על מנת לעניין את התקשורת בימים אלו כאשר אין ספור אירועי ספורט מקיפים אותנו מהארץ ומהעולם אנו חייבים להתעורר ולספק חומרים אטרקטיביים למדיה. רק הישגים מקצועיים (ראו את ענף הג'ודו כדוגמא) מתמשכים ותשתית רחבה בקבוצות בנושאי המדיה, כגון מינוי אחראי מדיה בכל קבוצה והעברת חומרים רלוונטיים הכוללים תמונת סיפורים וכדומה באופן שוטף ורציף, תביא לפרסום מוגבר ועליה ברמת התעניינות בענף.
 
ב-8 במארס הקרוב יתקיימו משחקי גמר גביע המדינה 2017 לנשים וגברים בהיכל הספורט מטרווסט ברעננה.
לרגל יום האישה הבינלאומי משחק גמר הנשים ישולב  ב"פריים טיים" של ערוץ הספורט ויתקיים לאחר משחק גמר הגברים, שיפתח את אירוע השיא של הכדורעף הישראלי.
 
בהזדמנות זאת אני מבקש מכולם להגיע ולצפות במשחקים. נוכחותכם חשובה מאוד.
 
ברצוני להזכיר לכולנו שוב, יעדנו העיקרי והעוגן לקידום הענף הוא "ללמד לאהוב את המשחק"
ובעיקר את דור עתיד שלנו, הילדים ובני הנוער, אותם אנו מיעדים להצטרף למשפחת הכדורעף.
 
בהצלחה לכולנו,
יו"ר איגוד הכדורעף
אביתר דותן
תגובות