איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > שבוע הגביע: קפטניות הפינליסטיות מתכוננות לגמר

שבוע הגביע: קפטניות הפינליסטיות מתכוננות לגמר

הן יפגשו בפעם הרביעית ברציפות, מכבי חיפה תחפש ניצחון שני רצוף בגמר על הפועל כפר סבא. אניטה גליק הקדישה לפני שנה גביע לחיים קסל. גלית דבש רוצה להחזיר את הגביע לכפר סבא. גמר גביע 2017 בנשים: רביעי, 20:30, מטרווסט רעננה, ישיר בערוץ הספורט.

תאריך: 07/03/2017  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
גמר גביע המדינה לנשים: הפועל כפר סבא – מכבי XT  חיפה (ישיר בערוץ הספורט)
 
שופטות: יעל דותן, איריס סטויצ'יץ'. קווניות: אלכסנדרה שפושניקוב, סופי נג'ים, אסתר טרנשינסקי, עדן מוסקוביץ'
 
רביעי, 20:30, מטרווסט רעננה
 
הפועל כפר סבא – מחזיקת הגביע 2014, 2015.
 
מכבי חיפה – מחזיקת הגביע 2016.
 
לקראת המפגש הרביעי בגמר גביע המדינה לנשים בין שתי היריבות, הפועל כפר סבא רוצה להחזיר את הגביע לידיה לאחר שהפסידה בגמר השנה שעברה לחיפאיות. קפטנית הפועל כ"ס גלית דבש רוצה לחזור ולהניף את גביע המדינה: "אנחנו מחכות למשחק הזה כבר הרבה זמן ותמיד יש התרגשות לקראת מעמד כזה. עד כה עשינו עונה טובה אבל משחק גמר הוא משחק אחד על הכל או כלום והסיכויים בין שתי הקבוצות שווים. אני מקווה שיגיע הרבה קהל, ושמחה שאנחנו נשחק ביום האישה הבינלאומי, זה כבוד גדול ואני מברכת על ההחלטה לשדר את משחק הנשים כמשחק המרכזי. מאחלת בהצלחה לכל הקבוצות".


הפועל כ"ס מודל 2015. 
 
אניטה גליק הספיקה בשנה שעברה להניף את הגביע ההיסטורי בו זכתה מכבי חיפה, וזאת בעונה הראשונה בה היא ממלאת את תפקיד הקפטנית: "לאט לאט אנחנו מתחילות להרגיש את ההתרגשות והלחץ לקראת הגמר, יש ציפיות גדולות שנשאיר את הגביע אצלנו בחיפה". למרות העובדה שכפר סבא מובילה העונה את הטבלה עם הפסד בודד, בחיפה אין רגשי נחיתות: "אני לא חושבת שאנחנו אנדרדוג. יש משחקים שמנצחים ומפסידים אבל אנחנו עובדות קשה ומתחברות בתור קבוצה יותר ויותר". גליק גם התייחסה להגעתו של המאמן החדש אלכסנדר צ'רבייקוב: "המאמן החדש הוא מאמן ברמה גבוהה. מהאימון הראשון ישר הרגישו בשינוי לטובה ואני מקווה שנצליח להביע ולהוכיח את עצמנו על המגרש בסופו של דבר. מרגש מאוד שהאירוע ביום האישה הבינלאומי ואני מאמינה שיהיה אירוע גדול, מרגש ומושקע לכבוד הגמר".


אניטה גליק וחברות. גביע 2016

 
הגביע שהניפה מכבי חיפה בשנה שעברה הפך אותה לקבוצה ה-13 בהיסטוריה שזוכה בגביע המדינה בכדורעף לנשים. כאמור, שיאנית הזכיות היא הפועל נעמן/מטה אשר עם 14 הנפות ועירוני קריית אתא ניצבת שנייה עם 10 זכיות, האחרונה ב 2013. קבוצת הנשים של הפועל המעפיל חגגה 7 גביעים כשמכבי רעננה עשתה זאת 5 פעמים. במקום החמישי ממוקמת הפועל בת ים עם 4 גביעים ואחריה הפועל עין שמר עם 3 הנפות. הפועל כפר מסריק, הפועל מרחביה/יזרעאל והפועל כפר סבא זכו בגביע פעמיים ואילו הפועל מעברות עשתה זאת פעם אחת בלבד.
תגובות