איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > עמוס בחוף: הכדורעף הישראלי בשבוע בינלאומי

עמוס בחוף: הכדורעף הישראלי בשבוע בינלאומי

הילמן ופייגה ינסו להכנס להגרלה הראשית בטורניר הסבב העולמי בהאג. הזוגות הצעירים של נבחרות ישראל יתמודדו באליפות אירופה עד גיל 22 באוסטריה וגם, בכורה בינלאומית לסופי סטריקוב עם יעל ילין במונקו. אתר איגוד הכדורעף בראיון מיוחד עם שחקנית נבחרת ישראל לשעבר.

תאריך: 13/06/2017  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
שבוע בינלאומי עמוס מחכה לכדורעף החופים הישראלי עם פעילות בכל הגזרות. ביום חמישי יפתח הצמד הבכיר אריאל הילמן ושון פייגה את מוקדמות טורניר הסבב העולמי בהאג, הולנד. הטורניר יתקיים במתחם הספורט היוקרתי בזודרפארק, שיארח גם את משחקי הליגה העולמית של הנבחרת המקומית ולראשונה ישוחקו כדורעף חופים ואולמות באותו מתחם. הילמן ופייגה יצאו לטורניר עם המנהל המקצועי באיגוד הברזילאי פאולו מוריירה. השניים קבעו הישג חשוב בחודש שעבר כשהעפילו להגרלה הראשית בטורניר הסבב העולמי בריו, שם סיימו את שלב הבתים במקום הרביעי עם 120 נק' דירוג.
 
מה עוד? ביום חמישי יתמודדו הזוגות הישראלים הצעירים באליפות אירופה עד גיל 22 שתפתח באדן, אוסטריה. בבנים ישחקו עמית מסורי ורום עוזיאל. בבנות יהיו אלה אניטה דייב ומיכל ברניק. את הזוגות ידריך המאמן אוהד רדקו.


 
טבילת אש ראשונה בסבב העולמי יערוך זוג הנשים החדש הכולל את יעל ילין (28) וסופי סטריקוב שעשתה את המעבר מהאולמות לחופים ותחליף את ג'ניפר גוז ששיתפה פעולה עם ילין בשנים האחרונות. השתיים תשחקנה החל בשבת הבאה בטורניר מונקו המדורג כוכב אחד. אתר איגוד הכדורעף ערך ראיון מיוחד עם סופי סטריקוב לקראת ההופעה הרשמית הראשונה שלה על החול, כל זאת כשבועיים לאחר יום הולדתה ה-23.  
 
שתפי אותנו בהחלטה לעבור מהאולם לחוף. זה לא מאוחר? 
 
"החלטתי לעבור לחופים כי אני בהחלט מאמינה שבספורט אישי יש יותר סיכוי להצליח. בחוף זה לא תלוי ב-14 בנות כמו באולם, תלוי בבת זוג ובך - אולי בעוד זוג שיתן לך פייט באימונים. לא חושבת שהמעבר מאוחר כי יש לי רקע בכדורעף אולמות, השתתפתי במשחקים, צברתי ניסיון, עמדתי בלחצים. אני מגיעה לחוף כשיש לי כבר דמות מעוצבת וארגז כלים לא קטן מהאולמות. עכשיו נשאר רק לפתח עוד את כל מה שצברתי הרי כל העבודה מהאולמות לא הולכת לפח".


 
מדובר בשני עולמות שונים? התרגלת?
 
"אני לא חושבת שהתרגלתי לגמרי לכל המעבר, עדיין חוקי המשחק של האולמות יוצאים לפעמים על מגרש החול. אם זה להתגלגל בשביל להרים כדור או המסירה מלמעלה ששונה מאוד למה שאני רגילה. ללא ספק אלו שני עולמות שונים, אין לך חילוף במידה ואתה נופל מנטלית או כשאחד הפרמטרים במשחק לא מצליח. אין מאמן שיושב בספסל ואומר לך מה לעשות עכשיו. צריך לחשוב לבד בזמן משחק".
 
 איך הזוגיות בחופים עם יעל?
 
"זאת רק ההתחלה שלנו ביחד, אנחנו עוד לא מכירות מספיק אחת את השנייה. למשל מה כל אחת אוהבת ולצפות את התגובה האחת של השנייה במהלך משחק. מדי יום אנחנו מרגישות שיש יותר תיאום ושאנחנו משתפרות כזוג. אני חושבת שהזמן יעשה את שלו. הכי חשוב לי שיש לנו חלום משותף ושתינו אוהבות לעבוד קשה כשהמטרה תמיד מול העיניים".


 
 מה השוני העיקרי בין אולמות לחופים?
 
"בעיניי בהכל. לפני שעברתי האמנתי שזה כמו באולמות רק טיפה יותר קשה. בכל מקרה זה חול ולא פרקט. אחרי המעבר הבנתי שאין שום קשר בין האולמות לחוף, רק השמות עלית תחתית קבלה וכו'. אם זאת העבודה בחוץ עם השמש, חום, אין מזגן ויש רוח. ההגשות שונות לגמרי, טווח המשחק במגרש קטן יותר ומהיר יותר. משחק החופים מאוד מנטלי חייבים להיות חזקים בראש".
 
חלומות?
 
"בוודאי שיש חלומות, אחרת לא הייתי עוברת. יש דרך ארוכה עד החלום האמיתי. החלום המניע אותי כל יום היא האולימפיאדה".
 
ידריך את ילין וסטריקוב המאמן שון לויתן.


תגובות