איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > סיכום טורניר MEVZA בכדורעף חופים

סיכום טורניר MEVZA בכדורעף חופים

שני זוגות יצאו לאליפות התאחדות הכדורעף של מרכז אירופה שנערכה בסוף השבוע בסלובניה. אתר איגוד הכדורעף מסכם את הטורניר.

תאריך: 03/07/2017  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
לאליפות התאחדות הכדורעף של מרכז אירופה (MEVZA) עד גיל 18 בכדורעף חופים שנערכה בסוף השבוע יצאו שני זוגות: מאיה בן שלמה ונגה מאור יחד עם משי לינדנר ועלמה צין. כולן שחקניות האקדמיה למצויינות במכון ווינגייט בכדורעף חופים. בטורניר השתתפו עשרה זוגות מאוסטריה, סלובניה, הונגריה, קרואטיה וישראל. מבנה הטורניר היה כזה שהבטיח לכל קבוצה חמישה משחקים מלאים בכל מקרה, מה שתורם לצבירת הניסיון של הזוגות הצעירים. "במבנה רגיל של טורניר היינו יוצאים מטורניר כזה עם שני משחקים לכל קבוצה, וכמות ניסיון פחותה בהרבה" אומר לאתר איגוד הכדורעף המאמן אוהד רדקו.


 
עלמה ומשי ניצחו בשלב הבתים משחק אחד והפסידו שלושה, ולאחר מכן במשחק הדירוג הפסידו וסיימו את הטורניר במקום השמיני. נגה ומאיה הפסידו ארבעה משחקים בבית, וניצחו את משחק הדירוג על המקומות 9-10 וסיימו במקום ה-9.
 
"פרט לקרואטיה, שהיתה הקבוצה החלשה בטורניר, וששתי הקבוצות שלנו הצליחו לנצח, היו עוד שתי קבוצות קרובות לרמתנו, והשארות טובות יותר" אומר רדקו. "כצפוי, הקבוצות ששיחקו בטורניר לא מתאמנות בכדורעף חופים לאורך השנה, אלא באולם, ורק מתאמנות בחוף מעט לפני הטורניר. פערי הרמות נוצרים מאחר והן משחקות כדורעף מספר שנים גדול יותר מהבנות שלנו ויקח עוד כמה שנים לסגור את הפערים הטכניים, ואת כמות החזרות".


 
"מבחינה פיזית נגה מאיה ומשי היו גדולות מרוב המתחרות, כאשר נגה בפער גדול מעל כולן. לעומת זאת ניכר הבדל משמעותי ביכולת התנועה של השחקניות שלנו מול היריבות, שזזו על המגרש מהר מאיתנו בצורה משמעותית. זה היה הטורניר הבינלאומי הראשון של עלמה ומשי, בו הצליחו לנצח משחק אחד, עובדה חיובית מאוד. עבור נגה ומאיה, זה היה הטורניר הבינלאומי השלישי בדרכן, והניצחון השני שהשיגו".
 
"הבנות שלנו צריכות ללמוד עוד כיצד להפסיד, להתמודד, ואז גם לנצח, ותהליך זה לוקח זמן רב ודורש טורנירים רבים" מסכם המאמן, "עברנו עוד צעד חשוב בדרך למטרה האולימפית הרחוקה. כמות ניסיון גדולה וחשובה נצברה, והבנות הבינו מעט טוב יותר למה הן צריכות לשאוף ומה הן צריכות לתקן בעבודה בארץ".
תגובות