איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > סיכום השתלמות המאמנים עם דאג ביל

סיכום השתלמות המאמנים עם דאג ביל

מאמן ואגדת הכדורעף האמריקני דאג ביל, מי שהוביל את ארה"ב למדליית זהב בל.א. 1984, היה המרצה המרכזי בהשתלמות שערך איגוד הכדורעף למאמנים ואנשי כדורעף.

תאריך: 25/08/2017  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
במכון ווינגייט הסתיימה אתמול השתלמות מאמנים בת יומיים בה לקחו חלק כ-100 אנשי כדורעף. הדמות המרכזית בהשתלמות הוא אגדת הכדורעף האמריקנית דאג ביל וגם מאמן פרוייקט 2024 בכדורעף נשים ומאמן נבחרת ישראל ג'וזפה קוקריני.

את ההשתלמות פתח ראש אגף תשתיות באיגוד הכדורעף אורי חבר: "כבוד גדול עבורנו לארח אישיות כזו מכובדת, זו הזדמנות נהדרת עבור כולנו להרחיב אופקים וללמוד מהטובים ביותר". דאג ביל פתח את היום הראשון בהרצאה שעסקה במבנה ובאתגרים הפסיכולגיים של קבוצה. "היום הספורטאים הצעירים מתמודדים עם בעיות אחרות מפעם - כסף ותקשורת נכנסו לעולם התחרותי שגורם לסוג של מוטיבציה נוספת וחדשה מהמערכת. הפסיכולוגיה של הספורט היום עוסקת בין היתר בציפיות של השחקנים. אחד הנושאים החשובים שמאמן מתמודד איתם הוא איך אנחנו שולטים כמה שיותר בשחקניו ובמוטיבציה שלהם בתוך הקבוצה ובאופן אישי".


 
"בקבוצה חשוב שכל שחקן יהיה מוביל דעה ומנהיג וכך ליצר מנגנון ומשומן שעובד כמעט ללא תקלות. אנחנו בתור מאמנים חייבים לחשוב שאנו חייבים להשתפר מיום ליום, ללמוד ולהתקדם וכך להעביר את המסר לשחקנים. הלמידה תשפר את כולנו מיום ליום כיחידים וכצוות. נייצר אווירה קבועה של התקדמות ומחשבה פוזיטיבית, ולא רק במחשבה על ניצחון והפסד, אלא, איך מתקדמים בכל אימון ובכל משחק". ביום השני ביל עסק בבניית תכנית האימון על פי הצרכים במשחק וניתוח נתונים סטטיסטיים לצורך בנייה נכונה של האימון וניצול הזמן המיטבי בתרגול.
 
ג'וזפה קוקריני הרצה על הקשר בין ההגנה להתקפה וכיצד לבנות שיטות הגנה מול סוגים שונים של התקפות וכיצד משפיעים המאפיינים של השחקנים על בחירת השיטה. בחלק האחרון צפו המאמנים בלוקה רוסיני באימון מעשי לפיתוח יכולות גופניות בגילאים הצעירים. ההשתלמות פתחה נקודות מבט נוספות ושונות על המשחק ותפקידיו של המאמן בהובלת הקבוצה. 
תגובות