איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > תופרים לכם חליפות: השגריר שון פייגה

תופרים לכם חליפות: השגריר שון פייגה

שון פייגה הוא אחד מחמשת המופלאים שיובילו את הפרוייקט החדש של איגוד הכדורעף והמרכז האקדמי רופין. שון ישמש כשגריר הכדורעף בצפון הארץ. צרו קשר עם איגוד הכדורעף והזמינו את שון לעזור לכם לקדם את הענף.

תאריך: 27/08/2017  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: דן שיראי  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
פרוייקט חליפות הוא פרי שיתוף פעולה בין איגוד הכדורעף והמרכז האקדמי רופין המאפשר לספורטאי נבחרות ישראל בכדורעף רכישת השכלה גבוהה במגוון תכניות שהמרכז מציע. שחקני הכדורעף שיקחו חלק בפרוייקט יזכו למלגת לימודים בת 5000 ₪ לשנת לימוד כאשר המלגה היא תלת שנתית ותלווה את הספורטאי לאורך כל התואר. מדובר למעשה במימון של 50 אחוזים מעלות התואר. התכנית מתאימה גם לבעלי תואר ראשון הרוצים להמשיך לתואר שני. בתמורה למלגה, השחקנים שישתתפו בפרוייקט מחוייבים לתרום 40 שעות קהילתיות בפרוייקט שאותו הם יובילו בתוך הענף.
 
אז מי הם השחקנים שיובילו את הפרוייקט? הנה הראשון, שחקן נבחרת ישראל לשעבר בכדורעף אולמות ובארבע השנים האחרונות סלל את דרכו, יחד עם אריק הילמן, בסבב העולמי בכדורעף חופים. הקיץ חזר ללבוש את מדי מכבי תל אביב שתשחק בליגת העל ובמוקדמות ליגת האלופות.  
 
שון (29) נשוי פלוס ילדה בת שנתיים, החל לשחק כדורעף בגיל 10 במושב מולדת שבצפון הארץ ובגיל 17 עבר לאקדמיה למציינות במכון ווינגייט "על מנת להגשים את החלום" לדבריו. את דרכו החל במכבי תל אביב מעונת 2006/07 ועד 2009/10 במהלכן השלים זכייה בשלושה דאבליפם עם המועדון. בהמשך יצא לשחק בדרום קוריאה וביוון ובעונת 2011/12 חזר למדים הצהובים והשלים דאבל רביעי.


 
בשנת 2013 עבר פייגה לפרוייקט כדורעף החופים המשותף לאיגוד הכדורעף והוועד האולימפי. יחד עם אירק הילמן הפכו לצמד הישראלי הראשון שנכנס לטורניר גראנד סלאם וגמר בטורניר התאחדות הכדורעף של מרכז אירופה (MEVZA). השניים אף קבעו הישג מרשים עם מקום חמישי במשחקי הקייץ בבאקו 2015 והגיעו עד למקום ה-45 בדירוג העולמי, הגבוה אי פעם לזוג ישראלי.
 
"הכדורעף עבורי מהווה דרך חיים של ספורט, עשייה ואורח חיים בריא" אומר שון פייגה לאתר איגוד הכדורעף. "יחד עם זאת, היותי שחקן כדורעף הישגי ברמות הגבוהות ביותר בנה אצלי תכונות רבות אשר תורמות לי בחיי היום יום. בין היתר היכולת להיות בעל משמעת עצמי גבוהה מאוד, דרכי ההתמודדות עם כישלונות והישגים, השקעת משאבים רבים למען השגת מטרה והגשמת חלומות. בנוסף, הזכות הגדולה בייצוג מדינת ישראל במדי הנבחרת תמיד היוותה בעבורי כבוד גדול ומקור לגאווה. הצלחתי להפוך את האהבה לכדורעף למקצוע לחיים אשר עוזר לי גם בפרנסתי ובפרנסת משפחתי, תרומה שאין להמעיט בערכה".
 
טיפים לשחקנים צעירים?
 
"הטיפ החשוב ביותר הוא לאהוב את מה שעושים! לנסות ליהנות מהדרך של העשייה ולא רק מההצלחה וההישגים ולדעת שהכישלון בדרך הוא חלק בלתי נפרד אשר הופך אותך לספורטאי טוב יותר, מחוסן נפשית ואשר מכיר את מגרעותיו וכיצד להתמודד איתן. ללא ירידות בדרך אי אפשר להגיע להצלחה אמיתית. אוסיף ואומר שהיום לאחר הדרך שעברתי כספורטאי צעיר, צריך לדעת לא לפחד לעשות שינויים ולמצוא את המקום הנכון גם במחיר של חזרה למצב התחלתי".
 
המשך הקריירה?
 
"המשך ייצוג מדינת ישראל ברמות הגבוהות ותרומה חזרה למערכת ועזרה בבניית התשתית של ענף הכדורעף הן האולמות והן החופים. קידום הענף בעזרת פתיחת מועדונים בפריפריה והגדלת כמות השחקנים הצעירים בענף".
 
שון פייגה ישמש כשגריר כדורעף וקידום תשתיות ראשוניות לפיתוח הכדורעף בצפון הארץ. שאלנו את שון מה דעתו על פרוייקט חליפות שהוא חלק ממנו? "זהו פרויקט חשוב מאוד אשר עוזר לשחקנים להמשיך ללמוד ולהרחיב את האופקים שלהם ובכך לתרום חזרה לשטח מהידע הנלמד ולעזור לקידום הכדורעף והספורט. הפרויקט מייצר הזדמנות טובה ושווה לכל שחקן ומאמן להגשים ולמצות את הפוטנציאל הקיים בו בעזרת אופק לימודי ותעסוקתי".  
 
מהיכן נולד שם הפרוייקט "חליפות"? השם מבוסס על יסודה של התכנית - תפירת חליפה אישית לכל שחקן. בנוסף החליפה מסמלת את התחלת דרכם של הספורטאים בקריירות נוספות בחייהם ובלקיחת אחריות חברתית. לכל שחקן/ית כדורעף נתפרת "חליפה" אישית לתרומתו בענף. החליפה תותאם לרמת המוטיבציה, היכולות והפניות שיש לאותו שחקן/ית על מנת להוביל שינוי בכדורעף הישראלי. הספורטאים אינם פאסיביים בתוך התהליך, הם יזמו, יובילו, ינהיגו, ויפיקו את הפרוייקט אותו הם מעוניינים לבצע.
תגובות