איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > מכירים את החליפות? בואו להכיר את שון קסל

מכירים את החליפות? בואו להכיר את שון קסל

המוסר של מכבי הוד השרון ונבחרת ישראל יחל אל לימודיו במכללה האקדמית רופין ובמשולב עם הלימודים יוביל את פינות הוידיאו ברשתות החברתיות לדור העתיד של הכדורעף הישראלי. כנסו להכיר.

תאריך: 29/08/2017  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: דן שיראי  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
פרוייקט חליפות הוא פרי שיתוף פעולה בין איגוד הכדורעף והמרכז האקדמי רופין המאפשר לספורטאי נבחרות ישראל בכדורעף רכישת השכלה גבוהה במגוון תכניות שהמרכז מציע. שחקני הכדורעף שיקחו חלק בפרוייקט יזכו למלגת לימודים בת 5000 ₪ לשנת לימוד כאשר המלגה היא תלת שנתית ותלווה את הספורטאי לאורך כל התואר. מדובר למעשה במימון של 50 אחוזים מעלות התואר. התכנית מתאימה גם לבעלי תואר ראשון הרוצים להמשיך לתואר שני. בתמורה למלגה, השחקנים שישתתפו בפרוייקט מחוייבים לתרום 40 שעות קהילתיות בפרוייקט שאותו הם יובילו בתוך הענף.
 
אז מי הם השחקנים שיובילו את הפרוייקט? אחרי שהכרנו את שון פייגה, הגיע הזמן להכיר את שון קסל (24) שנולד בחיפה ובהמשך עבר עם משפחתו ליוקנעם. כבנו של יו"ר מכבי חיפה חיים קסל, החל לשחק כדורעף בכיתה ח' בתפקיד מוסר. בכיתה י"א עבר לאקדמיה למצויינות במכון ווינגייט שם סיים את לימודיו כשלאורך הדרך היה שחקן נבחרת הנוער. לפני שתי עונות הוביל את הפועל מטה אשר/עכו לדאבל ובעונה שעברה הגיע למכבי הוד השרון איתה הדיח את קבוצתו לשעבר בדרך להפסד בסדרת הגמר למכבי תל אביב.


 
איך הכדורעף תורם לך?
 
"הכדורעף דורש ממני משמעת עצמית, בזכותו אני עובר חוויות כשחקן שמעצימות אותי, כגון: אליפות, ייצוג של נבחרת ישראל בטורנירים בינלאומיים. מבחינת האופי, הכדורעף מאפשר לי להשתפר כל הזמן ומספק שאיפה למצויינות".
 
מה המסר לשחקנים הצעירים ולדור העתיד?
 
"אני 'מוסר' לשחקנים הצעירים שמדובר במשחק מאתגר, רמת הקושי גבוהה, מי שלומד אותו נהנה. זה מאתגר כי כשמצליחים יש תחושת סיפוק גבוהה. שון גם מביא את הטיפים שלו כמוסר לשחקנים הצעירים. "ישנם שני דברים חשובים בתפקיד המוסר: לא לפחד ולהעז תרגילים מיוחדים על המגרש בזמן המשחק. להיות יצירתיים ונועזים לפי מה שעולה בראש. בנוסף, להישאר תמיד קרי רוח, גם אם לא הולך ועושים טעות. תמיד לחשוב על המהלך הבא, להיות רגועים ומחושבים. מה שהיה היה, לחשוב על הנקודה הבאה".
 
איך אתה רואה את העתיד שלך כשחקן?
 
"להתמודד על תארים ולייצג את נבחרת ישראל".
 
פרוייקט חליפות
 
שון קסל יוביל את תחום פינת הוידיאו ברשתות החברתיות. "בשנה הקרובה אתחיל ללמוד במכללת רופין כלכלה ומנהל עסקים. אני מאוד מודה למכללה שנותנת מענה לנו כשחקנים צעירים ללמוד ולשלב את אורח החיים שלנו כשחקנים ברמה מקצועית גבוהה. השילוב בין רכישת השכלה גבוהה, למשחק בליגת העל ולתת מעצמי לקהילה הוא שילוב מנצח מבחינתי".
 
מהיכן נולד שם הפרוייקט "חליפות"? השם מבוסס על יסודה של התכנית - תפירת חליפה אישית לכל שחקן. בנוסף החליפה מסמלת את התחלת דרכם של הספורטאים בקריירות נוספות בחייהם ובלקיחת אחריות חברתית. לכל שחקן/ית כדורעף נתפרת "חליפה" אישית לתרומתו בענף. החליפה תותאם לרמת המוטיבציה, היכולות והפניות שיש לאותו שחקן/ית על מנת להוביל שינוי בכדורעף הישראלי. הספורטאים אינם פאסיביים בתוך התהליך, הם יזמו, יובילו, ינהיגו, ויפיקו את הפרוייקט אותו הם מעוניינים לבצע.
תגובות