איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > פרוייקט חליפות: קבלו את אורן עובדיה

פרוייקט חליפות: קבלו את אורן עובדיה

שחקנית מכבי רעננה בעונה הקרובה תוביל את תחום הצילום ומיתוג מועדוני הכדורעף במסגרת פרוייקט חליפות.

תאריך: 30/08/2017  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: דן שיראי  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
פרוייקט חליפות הוא פרי שיתוף פעולה בין איגוד הכדורעף והמרכז האקדמי רופין המאפשר לספורטאי נבחרות ישראל בכדורעף רכישת השכלה גבוהה במגוון תכניות שהמרכז מציע. שחקני הכדורעף שיקחו חלק בפרוייקט יזכו למלגת לימודים בת 5000 ₪ לשנת לימוד כאשר המלגה היא תלת שנתית ותלווה את הספורטאי לאורך כל התואר. מדובר למעשה במימון של 50 אחוזים מעלות התואר. התכנית מתאימה גם לבעלי תואר ראשון הרוצים להמשיך לתואר שני. בתמורה למלגה, השחקנים שישתתפו בפרוייקט מחוייבים לתרום 40 שעות קהילתיות בפרוייקט שאותו הם יובילו בתוך הענף.
 
אז מי הם השחקנים שיובילו את הפרוייקט? אחרי שהכרנו את שני ה"שונים", פייגה וקסל, עכשיו קבלו את חוסמת האמצע אורן עובדיה.
 
אורן, בת 23 מחדרה, משחקת חמש שנים בליגת העל ובעונה הקרובה תשחק במכבי רעננה. "במקביל אתחיל את לימודי התואר הראשון שלי במגמת ראיית חשבון ברופין. לכדורעף נחשפתי לראשונה בכיתת ספורט בחטיבה בתיכון חדרה, התאהבתי והתמדתי לאורך כל שנות לימודי התיכון בהן קטפנו כקבוצה את כל האליפויות במסגרות השונות. במקביל שיחקתי וייצגתי את ישראל באליפות אירופה בכדורעף חופים במשך שנתיים", כך מספרת אורן.


 
מאיפה האהבה הגדולה לכדורעף?
 
"מיד בתחילת האימונים בתיכון הבנתי שזה מה שאני רוצה לעשות בחיים או עד שאבחר לעצמי מקצוע לעתיד. נכנסתי למסגרת חיים של ספורטאית שלא הכרתי לפני כן ואליה התחברתי מיד. החיים כספורטאית כוללים אימוני כושר ותזונה נכונה על מנת להפיק את המירב מהגוף שלי ככלי במשחק. דבר נוסף שאני מאוד אוהבת בכדורעף הוא עבודת הצוות המתקיימת בקבוצה, הפידבקים מהחברות והתחרותיות הבריאה שבין הבנות שדוחפת כל אחת מאתנו להשתפר למען הקבוצה".
 
אורן ופרויקט חליפות
 
"הפרויקט שבחרתי לבצע הוא צילום ומיתוג אגודות כדורעף באולמות הספורט השונים בארץ, כשהמטרה היא יצירת גאווה ותחושת שייכות של השחקנים לענף ולהישגיות בספורט. כשחקנית שצולמה לא מעט במהלך השנים, אני מודעת לחשיבות הפרסום והצגת השחקנים שפועלים למען ההישגיות לקהל הרחב. אני בטוחה שהבמה הניתנת לשחקנים באמצעות פרסום התמונות יעצימו את תחושת הגאווה והשייכות של השחקנים למועדון אליו הם שייכים ויחזקו אותם כשחקנים אינדיבידואלים".
 
מהיכן נולד שם הפרוייקט "חליפות"? השם מבוסס על יסודה של התכנית - תפירת חליפה אישית לכל שחקן. בנוסף החליפה מסמלת את התחלת דרכם של הספורטאים בקריירות נוספות בחייהם ובלקיחת אחריות חברתית. לכל שחקן/ית כדורעף נתפרת "חליפה" אישית לתרומתו בענף. החליפה תותאם לרמת המוטיבציה, היכולות והפניות שיש לאותו שחקן/ית על מנת להוביל שינוי בכדורעף הישראלי. הספורטאים אינם פאסיביים בתוך התהליך, הם יזמו, יובילו, ינהיגו, ויפיקו את הפרוייקט אותו הם מעוניינים לבצע.
 
 
 
תגובות