איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > תפרנו לכם חליפה רביעית: אמיר דהן

תפרנו לכם חליפה רביעית: אמיר דהן

בואו להכיר את חוסם האמצע של מכבי הוד השרון ונבחרת ישראל, אמיר דהן, שיוביל את תחום העלאת המודעות והגברת השיח הציבורי סביב הכדורעף.

תאריך: 04/09/2017  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: דן שיראי  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
פרוייקט חליפות הוא פרי שיתוף פעולה בין איגוד הכדורעף והמרכז האקדמי רופין המאפשר לספורטאי נבחרות ישראל בכדורעף רכישת השכלה גבוהה במגוון תכניות שהמרכז מציע. שחקני הכדורעף שיקחו חלק בפרוייקט יזכו למלגת לימודים בת 5000 ₪ לשנת לימוד כאשר המלגה היא תלת שנתית ותלווה את הספורטאי לאורך כל התואר. מדובר למעשה במימון של 50 אחוזים מעלות התואר. התכנית מתאימה גם לבעלי תואר ראשון הרוצים להמשיך לתואר שני. בתמורה למלגה, השחקנים שישתתפו בפרוייקט מחוייבים לתרום 40 שעות קהילתיות בפרוייקט שאותו הם יובילו בתוך הענף.
 
אז מי הם השחקנים שיובילו את הפרוייקט? אחרי שהכרנו את אורן עובדיה ואת שני ה"שונים", פייגה וקסל, הגיע הזמן לעשות היכרות עם אמיר דהן, שיוביל את תחום העלאת המודעות והגברת השיח הציבורי סביב הכדורעף.
 
אמיר (22), מתגורר בקיבוץ משמרות ולו שלושה אחים. ליאור, 26, לומדת בטכניון; מיכל, 14, משחקת כדורסל ואחיו הקטן בן ה-12 משחק גם כדורסל וגם כדורעף. אמיר החל לשחק כדורעף בכיתה ח' בבית הספר "מבואות עירון", לאחר שאותר כשחקן גבוה והציעו לו לבוא לשחק. כבר בכיתה ט' החל לשחק עם הבוגרים ובזכות מאמנו באותם ימים תומר לוינסון, הוא התקדם מאוד והשתפר ואף הגיע עם נבחרת בית הספר לחצי הגמר.


 
איך החל הרומן עם הכדורעף?
 
"במהלך אותה שנה איתרו אותי סקאוטרים ועברתי ללמוד באקדמיה למצויינות בווינגייט שם למדתי מכיתה י' ועד י"ב בתנאי פנימייה ושם בניתי את עצמי כשחקן ופיתחתי מוסר אימונים ורכשתי את הבסיס הטוב ביותר לכדורעף. לאחר מכן כספורטאי מצטיין, הפועל המעפיל, הקבוצה הביתית שלי, קיבלה אותי לשרותיה. לאחר שנה חתמתי במכבי הוד השרון שם אני כבר שלוש שנים בהן פרחתי והתפתחתי".  
 
מה עם טיפים לשחקנים הצעירים?
 
חוסם האמצע של הפינליסטית מהעונה שעברה מספק כמה טיפים חשובים: "לעבוד קשה יותר מכל השחקנים סביבך כדי להשתפר כל הזמן. לקחת דברים בקלות ולהיות מחובר לשחקנים בקבוצה מכיוון שזהו משחק קבוצתי והתקשורת בו מאוד חשובה. חשוב להאמין בחלום ולהגשים אותו. אני הגשמתי, להיות שחקן בליגת על ונבחרת ישראל. פרוייקט "החליפות" במכללה האקדמית רופין הוא חשוב לשחקנים ולמכללה. כל החיים צריך ללמוד כדי להתקדם ולא להיתקע".
 
מהיכן נולד שם הפרוייקט "חליפות"? השם מבוסס על יסודה של התכנית - תפירת חליפה אישית לכל שחקן. בנוסף החליפה מסמלת את התחלת דרכם של הספורטאים בקריירות נוספות בחייהם ובלקיחת אחריות חברתית. לכל שחקן/ית כדורעף נתפרת "חליפה" אישית לתרומתו בענף. החליפה תותאם לרמת המוטיבציה, היכולות והפניות שיש לאותו שחקן/ית על מנת להוביל שינוי בכדורעף הישראלי. הספורטאים אינם פאסיביים בתוך התהליך, הם יזמו, יובילו, ינהיגו, ויפיקו את הפרוייקט אותו הם מעוניינים לבצע.
תגובות