איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > המדריך לגראנד צ'מפיונס קאפ ביפן

המדריך לגראנד צ'מפיונס קאפ ביפן

סין זכתה בסוף השבוע בטורניר הנשים במפעל הנבחרות היוקרתי הנערך בימים אלה בארץ השמש העולה. טורניר הגברים יצא לדרך. גביע העולם? הגביע העולמי? אליפות העולם? מבולבלים? אתר איגוד הכדורעף עושה לכם סדר.

תאריך: 13/09/2017  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: אתר FIVB  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
ביפן נערכים בימים אלה משחקי מפעל הנבחרות הבינלאומי – גראנד צ'מפיונס קאפ, או בתרגום קלוקל לעברית: גביע האלופות הגדולות. אלופות גדולות? לא כולן, אבל בערך. מריבוי מפעלי נבחרות בינלאומיים הכולל את אליפויות היבשת, אליפות העולם, המשחקים האולימפיים, גביע העולם, הליגה העולמית, הגראנד פרי (המקבילה הנשית לליגה העולמית) ישנו גם המפעל הנוכחי שנועד, על פי חזונו של נשיא ה-FIVB המיתולוגי דר' רובן אקוסטה, לספק לחובבי הכדורעף מפעל בינלאומי בכיר בכל שנה. אמנם מדובר במפעל הנמוך בדירוג מבין כל שאר המפעלים שאינו מעניק נקודות דירוג בינלאומיות, אך עם זאת, זהו מפעל שנועד לחשוף את הענף ולצרף עוד נותני חסות ובעיקר חשיפה לשחקנים הטובים ביותר בעולם.
 
הטורניר נערך לראשונה בשנת 1993 ומתקיים כל ארבע שנים, שנה אחת לאחר המשחקים האולימפיים ומשתתפות בו שש נבחרות בנשים ובגברים, כולל המארחת הקבועה של האירוע, בגברים משחקות בטורניר הנערך בימים אלה מלבד המארחת גם ברזיל, צרפת, ארה"ב ואיראן ואליהן הצטרפה איטליה שקיבלה וויילד קארד. דירוג הנבחרות נקבע לאחר המשחקים האולימפיים וארבע הנבחרות המדורגות ראשונות ביבשת שלהן זוכה להשתתף.
 
טורניר הנשים הסתיים לפני שלושה ימים ובתום המשחקים, שנערכו בשיטת ליגה, סיימה סין (אסיה) כאלופה ואחריה בסדר הבא: ברזיל (דרום אמריקה), ארה"ב (צפון ומרכז אמריקה והקריביים), רוסיה (אירופה), יפן (מארחת) ודרום קוריאה (וויילד קארד). סין סיימה עם מאזן מושלם הכולל חמישה ניצחונות לאחר ששמטה ארבע מערכות בלבד. הנבחרת הסינית שחזרה את הזכייה בטורניר ב-2001. קובה הייתה הנבחרת שזכתה בטורניר הראשון ב-1993, רוסיה עשתה זאת כעבור ארבע שנים וברזיל חגגה זכיות ב-2005 וגם לפני ארבע שנים. איטליה עשתה זאת פעם אחת בשנת 2009.
 
בגברים שולטת ברזיל לאורך השנים עם ארבע זכיות, הראשונה ב-1997 והיא עשתה זאת גם בשלושת הטורנירים האחרונים. איטליה היא אלופת 1993 וקובה הוכתרה לאלופה שנה לאחר המשחקים האולימפיים בסידני.
 
בטורניר הגברים שנפתח אתמול ניצחה ברזיל את צרפת 0:3 ואיראן גברה על איטליה בחמש מערכות כשארה"ב לא התקשתה ודרסה את יפן בצורה חלקה.


ברזיל בפעולה. 
תגובות