איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > חליפות: בואו להכיר את הפרוייקט של אריאל הילמן

חליפות: בואו להכיר את הפרוייקט של אריאל הילמן

בעונה הקרובה ישוב אריאל הילמן אל ליגת העל ויקח חלק בפרוייקט חליפות. הילמן יוביל את פרוייקט "שחקן החודש".

תאריך: 14/09/2017  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
פרוייקט חליפות הוא פרי שיתוף פעולה בין איגוד הכדורעף והמרכז האקדמי רופין המאפשר לספורטאי נבחרות ישראל בכדורעף רכישת השכלה גבוהה במגוון תכניות שהמרכז מציע. שחקני הכדורעף שיקחו חלק בפרוייקט יזכו למלגת לימודים בת 5000 ₪ לשנת לימוד כאשר המלגה היא תלת שנתית ותלווה את הספורטאי לאורך כל התואר. מדובר למעשה במימון של 50 אחוזים מעלות התואר. התכנית מתאימה גם לבעלי תואר ראשון הרוצים להמשיך לתואר שני. בתמורה למלגה, השחקנים שישתתפו בפרוייקט מחוייבים לתרום 40 שעות קהילתיות בפרוייקט שאותו הם יובילו בתוך הענף.
 
אז מי הם השחקנים שיובילו את הפרוייקט? עד עכשיו הכרנו את אורן עובדיה, שון פייגה, שון קסל ואמיר דהן. עכשיו הגיע תורו של אריאל הילמן, שיהיה ה"אקסטרני" היחיד בחמישייה. אז למה אקסטרני? הילמן, שחזר העונה אל ליגת העל באולמות לאחר כחמש שנים בתכנית כדורעף החופים הישראלית, ילמד החל מהשנה הקרובה באוניברסיטת תל אביב ועל כן יקבל רק את החלק של האיגוד במלגה המיועדת למשתתפי הפרוייקט: 2500 ₪. בתמורה אריאל יתרום 30 שעות בהובלת פרויקט "שחקן החודש" שיערך כפיילוט בליגת העל לגברים החל מהעונה הקרובה.
 
אז מה הקונספט? בכל חודש יבחר השחקן המצטיין של החודש בדרך שקופה, הוגנת ומדידה ככל שניתן. השחקן המצטיין יקבל חשיפה ברשתות החברתיות של האיגוד, ותוענק לו מתנה בטקס מכובד שיערך במחזור שלאחר הבחירה. בנוסף, חלוקת פרס "השחקן המצטיין במשחק" שתיערך באירועי שיא כמו חצי גמר גביע המדינה, גמר ועוד אירועי שיא. לתכנית ישנן כמה מטרות ובהן תחרות בריאה, מדידה והוגנת בין השחקנים. חיזוק מעמדו של השחקן הישראלי. משוב חיובי לשחקן המציג ביצועים טובים על פני מספר מחזורים מתמשך ולא במחזור ספציפי. בנוסף, צעדים ראשונים במיתוג הליגה ע"י יצירת באז תקשורתי נוסף.


 
אריאל הילמן (31) נולד בקיבוץ העוגן ובגיל 13 עבר עם משפחתו למושב בית הלוי. לכדורעף הוא נחשף בגיל צעיר ובגיל 16 עבר לשחק בעין החורש וכעבור שנה, כבר מצא את עצמו בקבוצה הבוגרת בהפועל המעפיל. הילמן נהנה ממעמד של ספורטאי מצטיין ורשם שש עונות במכבי תל אביב בהן זכה בשלושה דאבלים. ההמשך היה בגוטה הגרמנית. "שיחקתי בקבוצה קטנה המורכבת משחקנים משמונה מדינות שונות, עם חלקם נשארתי בקשרים טובים עד היום. שם מצאתי חברים לכל החיים. הקבוצה התפרקה אחרי שנתיים, היו הצעות על הפרק שלא היו מספיק אטרקטיביות ולכן החלטתי לחזור לישראל".
 
בקיץ 2012 התקבלה ההחלטה המשותפת עם שון פייגה להצטרף לתכנית כדורעף החופים שהוביל הוועד האולימפי עם איגוד הכדורעף. "ההתנסות של חמש השנים האחרונות העמיד אותנו בפני אתגרים רבים, טיילנו בכל העולם, התקדמנו מבחינה מקצועית, כרגע אנו בהפסקה להתאווררות, מתחילים משהו חדש. חתמתי במכבי ת"א ומאוד מרוצה לחזור לקבוצה ששיחקתי בה בעבר" מסביר השחקן שהתחתן בחודש דצמבר האחרון ויחל בקרוב את לימודי הפיזיותרפיה באוניברסיטה ת"א. "אבי רופא ובבית תמיד הנושא עלה וגדלתי עם ידע עצום. גם בתקופת הקריירה שלי בשל הפציעות והכאבים הנושא תמיד היה שם ולכן החלטתי שאני רוצה לעסוק בתחום הפיזיותרפיה".
 
טיפים לשחקנים הצעירים? "אריאל הילמן: "לעבוד קשה, לחלום ולשאוף הכי גבוה שאפשר. להאמין בדרך שלך מכיוון שלא כולם עוברים את אותה דרך. ליהנות מהדרך וממה שעושים אחרת כלום לא שווה".
 
מהיכן נולד שם הפרוייקט "חליפות"? השם מבוסס על יסודה של התכנית - תפירת חליפה אישית לכל שחקן. בנוסף החליפה מסמלת את התחלת דרכם של הספורטאים בקריירות נוספות בחייהם ובלקיחת אחריות חברתית. לכל שחקן/ית כדורעף נתפרת "חליפה" אישית לתרומתו בענף. החליפה תותאם לרמת המוטיבציה, היכולות והפניות שיש לאותו שחקן/ית על מנת להוביל שינוי בכדורעף הישראלי. הספורטאים אינם פאסיביים בתוך התהליך, הם יזמו, יובילו, ינהיגו, ויפיקו את הפרוייקט אותו הם מעוניינים לבצע.
תגובות