איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > זינוק: מספר הקבוצות בליגה א' מתקרב ל-30

זינוק: מספר הקבוצות בליגה א' מתקרב ל-30

ליגת החובבים היחודית המיועדת לנשים וגברים תפתח בקרוב את עונתה השנייה ומספר הקבוצות יגדל לכ-30. צדוק בראל: "אני ממשיך לחבר בין קבוצות וממשיכים להפיץ את הבשורה של הליגה המעורבת לנשים וגברים במטרה להביא את בשורת הכדורעף התחרותי לכל בית בישראל".

תאריך: 16/09/2017  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
אחרי עונת הבכורה של ליגה א' בכדורעף – ליגת החובבים, תפתח בקרוב העונה השנייה עם נתון מרשים: מספר הקבוצות צפוי להכפיל את עצמו מ-16 קבוצות בעונה החולפת לכ-30 קבוצות בעונה הקרובה. הליגה מיועדת לשחקניות ושחקנים ומאפשרת לקבוצות מעורבות להשתתף במשחקי הליגה. באליפות זכתה בעונה שעברה מהעופפים חולון לאחר ניצחון בארבע מערכות על פאפאם קרית אונו. בגמר הבית התחתון זכתה בני כפר קרע לאחר זחרה מפיגור שתי מערכות מול עירוני שוהם לניצחון 2:3.
 
לקראת העונה הקרובה נוספו בהרצליה שלוש קבוצות חדשות: הרצליה פיתוח, פונה הרצליה והלביאות הרצליה המורכבת מנשים, שני שחקנים מהמגזר הערבי ושחקן חרדי. פומה הרצליה מורכבת ברובה מחיילים בשירות סדיר ומשחקנים ושחקניות מתקדמים. כמו כן, נוספו קבוצות מאזור תל אביב וקבוצה ממודיעין שבתוכה תמהיל אנושי מרשים: דר' אריאל אליאור (64) מומחה לפיזיקה מחברת אלאופ; דר' אלי שפירו (52) מנהל מחלקת טיפול נמרץ ילדים בבית החולים קפלן; סארי סמעאן (27) אח בבית חולים; קטיה ניקיטינה, אם לתינוק בן שלושה חודשים ולילדה בת 20.
 
מספרת שחקנית הליגה בעונה הקרובה ספיר בלוזר מירושלים: "אני יזמית חברתית מגיל 14, פעילה בכנסת מגיל 16, התגייסתי לקורס טיס, הצטיינתי בכל הקורסים שעשיתי בצבא והייתי חלק מקבוצה שהקימה את יוזמת יום המורה. ייסדתי את תנועת ישראל 2050 לפני ארבע שנים והיום אנחנו מובילים למעלה מ-300 סטודנטים לעשייה אזרחית משמעותית". ספיר גייסה כבר כ-40 נשים לליגת החובבים מירושלים, מה שיעניק לבירה ייצוג ירושלמי מכובד בליגה.
 
מי שיזם ודחף לקמת הליגה באיגוד הכדורעף הוא שחקן העבר והרוח החיה מהאחורי הליגה צדוק בראל: "אני ממשיך לחבר בין קבוצות וממשיכים להפיץ את הבשורה של הליגה המעורבת לנשים וגברים במטרה להביא את בשורת הכדורעף התחרותי לכל בית בישראל. לדוגמא, זקן שחקני הליגה משחק בהרצליה שמו בני רימון והוא בן 72. ישנו תמהיל אנושי מדהים בליגה א', מכפר קרע וערערה יגיעו העונה לליגה שתי קבוצות בניצוחו של מרואן מאמן וותיק וידוע וישנה וכמובן קבוצה מג'לג'וליה שהשתתפה בעונה שעברה. מוביל את הקבוצה מורה לחניוך גופני בשם חסן שדואג לגבש את חברי הקהילה בג'לג'וליה ומביא לשם את בשורת הכדורעף.
משוהם מגיעות גם שתי קבוצות וישנן קבוצות מפרדסיה ומגבעתיים. תהיה קבוצה חדשה שתייצג את קרני שומרון בה משחק אלי בלס הוותיק חבר הנהלת איגוד הכדורעף. בליגה תשחק גם קבוצה של שופטי כדורעף שרוצים להרגיש איך זה נראה מתחת לרשת ועוד היד נטויה. האלופים מחולון ממשיכים לעונה שנייה וכך, הרשימה עדיין פתוחה להצטרפות קבוצות חדשות. שתהיה לנו עונה מוצלחת".
תגובות