איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > קום והתהלך: ניידת הכדורעף לא עוצרת

קום והתהלך: ניידת הכדורעף לא עוצרת

ניידת הכדורעף של אתנה ואיגוד הכדורעף כבר פועלת ברחבי הארץ עם שחקניות הכדורעף ג'ני גוז וטל טייכנר. ובכך, הפעילות הקהילתית שהחל להפעיל איגוד הכדורעף צוברת תאוצה. בואו ליומן מסע מדהים.

תאריך: 24/09/2017  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
דבר אחד בטוח, יוזמות חדשות מפריחות את הענף לגבהים חדשים החל מעכשיו ויעשו זאת גם בהמשך הדרך. לכל מי שאוהב כדורעף חשוב לדעת, יוזמה זו כמו יוזמות נוספות החלו מהאנשים בשטח שחיים, נושמים ובדמם זורם הכדורעף. שחקנים פעילים מפשילים שרוולים ופועלים למען מטרות שונות אותם הם רוצים לקדם למען הענף.
 
ג'ניפר גוז וטל טייכנר שחקניות מובילות באולמות ובחופים יזמו את הפרוייקט המשותף של ניידת אתנה בשיתוף איגוד הכדורעף וכבר מגיעות ותגענה גם בהמשך לכל מקום בארץ על מנת לעורר את השטח, לעזור למועדונים בגיוס שחקניות ושחקנים צעירים והאמת הכל עם הלב והנשמה למען המועדונים. לאור הביקוש הרב, מגבות את השתיים שחקניות הכדורעף בקי קופילביץ' וקטי וויידנר. את הפרוייקט מובילה בתשוקה רבה בוני מנור, מתאמת אתנה באיגוד.
 
כאמור, לאור ההצלחה והדרישה הרבה החלטנו להציג לכם יומן מסע של ניידת הכדורעף.
 
במשך שבועיים וחצי מאז שהניידת החלה לפעול  נערכו שני אירועים בשעות אחר הצהריים בחמישה מועדוני כדורעף – רחובות, מועצה אזורית מנשה, מוצה אזורית שער הנגב, גנ"צ (גן חיים וצופית) ובחיפה. ואם זה לא מספיק, ההזמנות לניידת הכדורעף לא מפסיקות להגיע ובימים הבאים תיערך פעילות במקומות הבאים: אור יהודה, מעלה יוסף, שער הנגב, צופית, מכבי ת"א, נס ציונה, חדרה, נצרת, בת חפר, כפר סבא ומודיעין. מה שאומר, החודשים ספטמבר ואוקטובר מלאים ונותרו מקומות רק בנובמבר וגם הם מתמלאים במהירות.
.
קרני שומרון
 
הסנונית הראשונה הייתה היישוב הקהילתי במערב השומרון. מסביר אלי בלס: "זו שנה שניה בה מופעל הכדורעף באיזור. השנה קבוצת הבוגרים ממשיכה ולשם כך הזמנו את הניידת כדי לעבות אותה עם שחקני הנוער שלנו. אנחנו מתחדשים השנה עם פרוייקט פרחי ספורט ומאמצים רבים להפעיל מועדונים בית ספריים על מנת להגדיל את התשתיות. הפוקוס השנה הוא גיוס תשתיות בבנות בבי"ס רמון ביישוב".
 
בתחילת החודש הגיעה ניידת הכדורעף ליריד חוגים שנערך במקום. "הניידת חנתה בתוך היריד והתקיים טורניר קט עף עם שלוש רשתות שפתחנו. לימדנו את התושבים אלמנטים בסיסים בכדורעף ונרשמה התלהבות שיא מהילדים הצעירים אשר קלעו בעילית לסל וקיבלו מאיתנו כובעים של האיגוד. הגילאים היום מגוונים בגילאי 5-30" כך מספרת טל טייכנר שהוסיפה: "זאת ההזדמנות להודות לאלי בלס על קידום הענף בקרני שומרון והסביבה".
 
נזכיר כי ב-10 בחודש אוקטובר יתקיים טורניר בחסות ראש המועצה המקומית יגאל להב אליו נרשמו שש קבוצות נכון לעכשיו.


 
רחובות
 
בשבוע השני של חודש ספטמבר הגיעה הניידת לרחובות וזאת לאחר פעילות מאומצת של המאמנים המקומיים מנחם שפר, דורון הרפז שולדינר ורוברט פרלוב. ניידת הכדורעף הגיעה וסיירה במקומות שונים בעיר והפעילה קבוצות קטנות ואיכותיות של תלמידות ברחבי העיר. הבנות שהשתתפו התלהבו ומעל 15 מהן נרשמו לחוג הכדורעף. באירוע נוסף שנערך באותו שבוע בשעות אחה"צ נרשמה התלהבות רבה ורצון של שחקניות צעירות להיות חלק מהמועדון המקומי ששואף לגדול. "כן ירבו אירועים כאלה שמעוררים את הכדורעף בעיר ומעלים אותנו כמועדון על המפה" נמסר ממועדון הכדורעף המקומי.


 
מועצה אזורית מנשה - מבואות עירון,
 
מאות ילדים מכיתות ד', ה', ו' נחשפו לכדורעף וזאת במסגרת הפעילות בה השתתפו גם תלמידי בית הספר הדתי יסודי. האימון התקיים בצורת תחנות נושאות פרסים ולאחריו הוכתרו אלופי פעילות. בכל קבוצה המצטיינים קיבלו חולצות וכובעים של האיגוד ואתנה. התודות למאמנים אוהד בלוך ותומר לוינסון על שיתוף פעולה מדהים.


 
מועצה אזורית שער הנגב
 
בשעת בוקר מוקדמת הניידת הגיעה לאזור שער הנגב לפעילות במסגרת כיתות ד', ה', ו' יחד עם כיתת חינוך מיוחד שלקחה חלק בפעילות והצטיינה במהלכה. הפעילות הייתה במסגרת תחנות כדורעף וטורניר כשהילדים והילדות קיבלו פרסים ומאוד התחברו לענף החדש. המאמן מריאנו סרגוסטי לקח חלק פעיל בפעילות וקידם ילדים לחוגים. גם דפנה סיבוני ששון הייתה פעילה במהלך הפעילות וממשיכה לקדם את הענף בשער הנגב.
 
מריאנו סרגוסטי: "המטרה הייתה חשיפת המשחק ושיווק הענף לגיל הצעיר. לקראת סוף החודש הניידת תגיע שוב לשער הנגב להמשך חשיפה לשאר הילדות והילדים. כולנו תקווה כי מהלך זה יביא ילדות נוספות לענף. החלום שלי הוא לראות 120 ילדים בבית הספר היסודי משחקים כדור עף בחוגים שלהם".


 
גן חיים/צופית (גנ"צ):
 
שיתוף הפעולה עם שי בראון, רכז הכדורעף במועצה הביא לפעילות מדהימה שבה השתתפו 350 תלמידים משכבות ד', ה', ו'. התלמידים עברו פעילות חווייתית, הנחיתו והיו פשוט אלופים. חוגי הכדורעף זכו לתוספת של ספורטאים בזכות הניידת. הפועל גנ״צ שדה ורבורג דרום השרון הוא מועדון כדורעף ותיק אבל לאחרונה שם בפניו כמטרה לקדם את תשתית הכדורעף בגילאי הילדים והנוער. שי בראון: "אני מודה לאיגוד הכדורעף ולאתנה על האפשרות לחשוף את הילדים לכדורעף".


 
חיפה
 
בקי קופילביץ' וקטי וויידנר הגיעו עם הניידת לכרמל והפעילות עזרה לגייס ילדים בגילאי ביה"ס יסודי וההיענות לחוגים היא גדולה בעקבות החשיפה של ניידת בעיר. חיים קסל יו"ר מכבי חיפה: "בנווה שאנן יוקם מרכז מצוינות בכדורעף וקבוצת ליגת העל גברים שלנו תשחק שם באולם חדש שנפתח יום לפני הגעת הניידת. גם שם הילדים נהנו מאוד ונרשמו לחוג כדורעף שנפתח השנה בבית הספר. תודה לטל לב ולמאמני האגודה שליוו את הניידת: חיים בורק, סנה שטיין, וקוסטה צרפחין. תודה רבה לכל מי שעזר ותרם לבוקר של כייף וחשיפה נהדרת".
 
מועדון הכדורעף מכבי AOV 

למי שאינו יודע, מדובר במועדון צעיר, שפועל באזור השפלה וזו השנה השנייה בגן יבנה. המועדון מפעיל חוגי כדורעף וכדורעף חופים לילדים, נוער ובוגרים ביישוב.  לפני שנה הקימו המאמנים אורי שפירא ואלכס בובריק את המועדון הבית ספרי לבנות ובנים, בתיכון אורט ע"ש נעמי שמר. במקביל פתחו קבוצת נערות אזורית של המועדון המשחקת בליגת הנערות של איגוד הכדורעף. "תוך זמן קצר נוכחנו לדעת כי הילדים מאד אוהבים כדורעף, מצטרפים לקבוצות, משקיעים באימונים, רוצים להתחרות ולגדול לתוך הענף. אנו מאד מרוצים מההתקדמות של הילדים שלנו וארבעהע מהם הגיעו לסגלי נבחרות ישראל בכדורעף וכדורעף חופים". שפירא ובובריק לא שכחו לשבח: "המאמנות בקי קופילביץ' וקטי וויידנר הגיעו עם הניידת ועשו עבודה נפלאה כשהפעילו את הילדים, הדגימו וסיפרו על הקריירה המרשימה שלהן כשחקניות ומאמנות. המועדון בשיתוף עם מתנ"ס גן יבנה ומחלקת הספורט, מודה לבוני מנור מ"אתנה" ואיגוד הכדורעף על שיתוף הפעולה הפורה.
 
 
מהרו להזמין את ניידת הכדורעף, התאריכים הולכים ומתמלאים. הזמנת הניידת אינה כרוכה בתשלום והיא שירות שנועד לעזור למועדוני הכדורעף בכל רחבי הארץ.
 
להזמנת הניידת, אנא פנו למתאמת אתנה באיגוד הכדורעף, בוני מנור-גוטפריד 054-5853001

תגובות