איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > אליפות אירופה בבאקו מתקרבת להכרעות

אליפות אירופה בבאקו מתקרבת להכרעות

הולנד וסרביה שזכו בתואר האירופי פעם אחת בעבר הבטיחו את מקומן בין ארבע האחרונות. בשישי: רוסיה - טורקיה, אזרבייג'אן - גרמניה.

תאריך: 29/09/2017  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: אתר CEV  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
באליפות אירופה לנשים יקבעו היום (שישי) העולות האחרונות לשלב חצי הגמר וזאת לאחר שהולנד וסרביה הבטיחו את מקומן בין ארבע האחרונות. אתמול גברה סגנית אלופת אירופה הולנד על איטליה 0:3 (17:25, 20:25, 13:25) וסרביה ניצחה את בלארוס בתוצאה דומה 19:25, 12:25, 14:25). סרביה, שסיימה שלישית בהולנד לפני שנתיים, סיימה בראש בית ד' עם שלושה ניצחונות כולל 0:3 על ההולנדיות שסיימו במקום השני עם הפסד בודד ובפלייאוף ניצחו את קרואטיה בשלוש מערכות חלקות.
 
היום יתמודדו בבאקו בשני רבעי הגמר הנוספים אלופת אירופה רוסיה שתפגוש את טורקיה כשלמנצחת מחכה בחצי הגמר סרביה. רוסיה סיימה בראש בית ג' עם שלושה ניצחונות כשבדרך ניצחה את טורקיה בשובר שיוויון. הטורקיות ניצחו בפלייאוף את פולין במשחק צמוד ומותח. יריבתה של הולנד בחצי הגמר תקבע במפגש בין המארחת אזרבייג'אן ולגרמניה. האזריות הקדימו בראש בית א' את פולין, גרמניה והונגריה כשבמהלך שלב הבתים חזרו מפיגור מערכה לניצחון 1:3 על הגרמניות.


 
המהדורה ה-30 של אליפות אירופה יצאה לדרך ב-22 בחודש בגיאורגיה ואזרבייג'אן. רוסיה תנסה להבטיח תואר שלישי ברציפות ושביעי מאז פירוק ברית המועצות. מדובר בשיאנית הזכיות שעמדה על הפודיום במהלך ואחרי העידן הסובייטי לא פחות מ-19 פעמים. הולנד זכתה בתואר פעם אחת (1995) וכך גם סרביה שעשתה זאת ב-2011 כשאירחה את האליפות עם איטליה. אזרבייג'אן מחפשת תואר היסטורי לעיני הקהל הביתי ואילו גרמניה שהפסידה בשני גמרים רצופים (2011, 213) ענדה זהב כמזרח גרמניה ב-1983 וכעבור ארבע שנים.
 
חצאי הגמר יערכו בבאקו בשבת והגמר ביום ראשון.
תגובות