איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > מתחממים 2017/18: מנשה/חדרה/עמק חפר

מתחממים 2017/18: מנשה/חדרה/עמק חפר

הקבוצה המשותפת של המועצות האזוריות מנשה ועמק חפר ועיריית חדרה פותחת את העונה השביעית ברציפות בליגת העל תחת האיחוד המשולש של הרשויות המקומיות. תעשה זאת עם מאמן חדש ושני זרים חדשים ולא מעט צעירים מתוצרת בית.

תאריך: 02/10/2017  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: יריב דגן  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
תחשבו על זה: מי ימציא את שיר האוהדים לקבוצה עם השם המסובך ביותר בליגה? 

קבוצת הכדורעף הבכירה של המועדון בגלגולה הנוכחי היא גלגול של הפועל המעפיל המיתולוגית שהוקמה בשנת 1951 והיא הקבוצה המעוטרת ביותר בכדורעף הישראלי עם 26 תארים, כולל 11 דאבלים. ההזדמנות האחרונה לזכות בתואר ראשון מאז 1985 הייתה ב-2013 כשהקבוצה הפסידה בגמר הגביע להפועל מטה אשר/עכו 3:0.
 
כמו קבוצות רבות אחרות בספורט הישראלי, גם הפועל המעפיל נפגעה מהמצב הכלכלי הקשה הפוקד בשנים האחרונות את מועדוני הספורט בישראל. לפיכך חברו שלוש רשויות מקומיות מ.א. מנשה, מ.א. עמק חפר ועיריית חדרה והקימו את הקבוצה המאוחדת. בשלוש רשויות אלו נושמים וחיים כדורעף באיכות וברמה גבוהה ברובד ההישגי והן כספורט עממי: ילדים וילדות, נערים ונערות, נוער, בוגרים ובוגרות. הרשויות, בצוותא עם האגודות ובתי-הספר המקומיים, שהינם מהמובילים בארץ, שמו להן למטרה לשמר את הקבוצות והמועדונים האזוריים ולהעלותם מחדש על מסלול ההישגים, על מנת שיחזרו ויהוו מקור משיכה לנוער ומקור גאווה לקהילה.
 
מאז 2011 הפכה הקבוצה יחד עם קבוצת הנשים הבכירה לדגל של המועדון המשותף וזאת בעזרת ריכוז המשאבים הכלכליים, הניהוליים והמקצועיים המאפשרים הצגת קבוצה ראויה המביאה להתעוררות ציבורית גדולה: הקהל גודש את יציעי האולמות במשחקי הבית ואף מלווה את הקבוצה למשחקי חוץ. כל משחק בו משתתפת הקבוצה הפך לאירוע, מה שהביא לקבוצה, בין היתר, מספר לא מבוטל של שידורים ישירים בערוץ הספורט.
 
הקבוצה הבוגרת אמנם ספינת בדגל של המועדון המשותף, אך במסגרתו פועלות קבוצות נוספות בהן שתי קבוצות הנוער בנים שזכו בחמש אליפויות מדינה לנוער וארבע אליפויות ליגת העל לתיכונים בשש השנים האחרונות. ישנה גם קבוצה בליגה לנערים שזכתה באליפות המדינה לנערים ב-2015. שלוש קבוצות אלו, בתוספת מרכז מצוינות אזורי מהווים עתודה לקבוצה הבוגרת, וכמה משחקניהן אף משתתפים דרך קבע באימוני ובמשחקי הקבוצה הבוגרת.


 
בעונת המשחקים הקרובה, הנהלת הקבוצה יחד עם הצוות המקצועי מכוונים לשמר ולשדרג את ההישגים, אך יותר מכל מכוונים להגדיל במידה ניכרת את ההשקעה בטיפוח התשתית והנוער. לאורך השנים בלט מועדון הכדורעף בקהל יוצא הדופן שלו. קהל גדול מאוד במונחים של כדורעף ישראלי, מעורב ואכפתי, הדוחף את הקבוצה בתקופות הטובות כמו גם בתקופות הפחות טובות. הנהלת המועדון מקווה לראות גם העונה את הקהל מצביע ברגליים ומתייצב מאחורי הקבוצה, שכן הקהל מהווה את הקשר של הקבוצה עם הקהילה, וערך זה חשוב יותר מכל ניצחון או הפסד.
 
מי שעזב את הקבוצה לאחר שש שנים הוא המאמן יניב בר נצר שיאמן את קבוצת הנשים של המועדון. מי שמונה במקומו הוא אורי לאוני ועוזרו יהיה רביב שחר שפרש מליגת העל בגיל 48. המאמן לאוני גדל במועדון ושיחק בו ברוב הקריירה. "מכיוון שהקבוצה מאוד צעירה היה לי חשוב בתור מאמן לבנות סביבי צוות מנצח ודבר ראשון הפרשתי את רביב שחר ממשחק פעיל וצירפתי אותו כעוזר מאמן. השארתי את אמיתי ששון והבאתי את טל אהרוני שיהיו על תקן מבוגרים אחראיים. אני כשחקן גדלתי במועדון ועברתי בכל הגילאים והיום הגיע זמני להוביל את המועדון בתור מאמן" כך אומר לאוני המשמש בארבע השנים האחרונות כעוזר מאמן בנבחרת הנוער, "כחלק מצוות האימון הטוב ביותר שקיים בארץ עם עידו כהן כמאמן ראשי, פבל פולקוב כעוזר מאמן והחשוב מכל דוקטור יוסי גבע המנהל המקצועי. את הניסיון שלי אני צובר בעזרתם ובתמיכתם המקצועית ואני מאמין שעם דרך נכונה אני והקבוצה נגיע גבוה".
 
השחקן הבכיר בסגל הוא המצליב הברזילאי ברנו מרקס (28, 2.00) ששיחק שנה שעברה בירושלים. הקבוצה צירפה את הקבלן האוקראיני קיריל קלוצ׳קו (20, 1.97) ששיחק שנה שעברה בליגה היוונית. מדובר בזר צעיר עם פוטנציאל גבוה מאוד ש"הולך להיות הפתעת העונה" לדברי המאמן לאוני. כאמור, השחקן הוותיק בסגל הוא חוסם האמצע בן ה-39 אמיתי ששון הממשיך לעונה נוספת וטל אהרוני (27, 1.90) המשחק בעמדת הקבלן. מדובר בקבוצה צעירה מאוד עם שמונה שחקנים מתחת לגיל 20! בהם שלושה שעלו ממחלקת הנוער. הליברו הוא נועם חנון שחקן נבחרת ישראל, המוסר של נבחרת העתודה יואב ססלר וישנו חוסם האמצע רוי אשכנזי גם הוא מנבחרת העתודה. בסגל גם ארבעה שחקנים מנבחרת הנוער: המוסר עודד קבקוב, חוסם האמצע נח וולף (18, 1.97), הליברו אמרי רויטמן וגם עידו דוד שהגיע לקבוצה מהאקדמיה למצויינות במכון ווינגייט. דוד אמנם פצוע אך צפוי להיות חלק מרכזי בקבוצה לאחר החלמתו.
 
הקבוצה תפתח את העונה כשתתארח במחזור הראשון (17.10) בביתה של המצטרפת החדשה-ישנה לליגה מכבי XT חיפה ובמחזור השני תארח את ק.ק. תל אביב. במחזור הרביעי תארח לדרבי ההתיישבות העובדת את מחזיקת הגביע הפועל מילועוף מטה אשר/עכו כשבמחזור החמישי תתארח בעילבון ולאחר מכן מחכים לה מפגשים עם האלופה מכבי יעדים תל אביב, מכבי הוד השרון ולסיום הסיבוב תארח את הפועל כ"ס.
תגובות