איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > עונה חדשה כאן: טורניר אטקין וטורניר ניסטור השבוע

עונה חדשה כאן: טורניר אטקין וטורניר ניסטור השבוע

בימים שני ושלישי יפגשו ארבע הגדולות של העונה שעברה בטורניר אטקין 2017 שיערך בהדר יוסף. ביום רביעי תארח מכבי חיפה טורניר לזכרו של סנדו ניסטור בהשתתפות מנשה/חדרה/עמק חפר ועירוני קרית אתא. הזדמנות אחרונה לראות את קבוצות ליגות העל נשים וגברים לפני תחילת העונה.

תאריך: 08/10/2017  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
המהדורה התשיעית של טורניר אטקין המסורתי תתקיים בימים שני (מחר) ושלישי בהדר יוסף. מחר יערכו חצאי הגמר ובמשחק הראשון תפגוש הפועל כפר סבא את הפועל מילועוף מטה אשר/עכו (18:00). בחצי הגמר השני (20:00) תשוחזר סדרת הגמר מהעונה שעברה כשמכבי יעדים תל אביב תתמודד עם מכבי הוד השרון.
 
מחזיקת גביע המדינה מנעמן זכתה בטורניר בכל שש המהדורות האחרונות שלו ובשנה שעברה ניצחה בגמר את מכבי תל אביב בארבע מערכות. שנה קודם לכן גברה על הפועל ירושלים 0:3. הפועל מילועוף מטה אשר/עכו ניצחה בטורניר 2014 את מנשה/חדרה/עמק חפר. במהדורת הבכורה באולם נעמן ב-2009 ניצחה הפועל כ"ס 2:3 את מכבי ת"א. הצהובים זכו בתואר שנה לאחר מכן באולם תיכון חדרה עם ניצחון בארבע מערכות על הפועל מטה אשר/עכו. ב-2011 הפועל מטה אשר/עכו גברה בגמר על הפועל כפר סבא בשלוש מערכות קלילות. ב-2012 האדומים מנעמן זכו בפעם השנייה בטורניר לאחר שניצחו את הפועל ירושלים 0:3 (21:25, 19:25, 19:25) בגמר שנערך בעין שמר וב-2013 ניצחה שוב הפועל מטה אשר/עכו 0:3 בגמר את מנשה/חדרה/עמק חפר במשחק שנערך בנעמן.
 
הטורניר נערך לזכרו של מיכאל אטקין שהיה מורה לחינוך גופני כל חייו ודמות בולטת ומוכרת בתחומי וענפי הספורט השונים בארץ במשך שנים רבות, מורה ומחנך שהנחיל מורשת ספורט עשירה בארץ לילדים, למבוגרים ולבני נוער רבים, הזוכרים את דמותו ונוצרים אותה עימם לעד. מיכאל נולד בשנת 1932 ונפטר בפברואר 2009. עלה לארץ בהיותו ילד לאחר שאיבד את כל משפחתו בשואה, והקים בארץ משפחה מפוארת. מיכאל השפיע על דורות של ילדים ודמותו זכורה היטב לכל תלמידיו כדמות אגדית של אדם נמרץ, אנרגטי, ואופטימי וכמי שחינך דורות רבים של ילדים ובני נוער בדבר כוחה וחוסנה של הרוח בכלל ורוח הספורט בפרט. "איש לא יוכל להכניע ולהכריע את מי שמסרב להיכנע ולוותר" כך עולה המסר מסיפור חייו מלא ההשראה של מיכאל שראה אור בספרו "למרות הכל... ניצחתי".
 
על ארגון וייזום הטורניר אחראי הבן הבכור של מיכאל אטקין ז"ל, מנחם אטקין, המספר את סיפור חייו של אביו בבתי ספר רבים בכל רחבי הארץ, דרכו מונצח זיכרון הנספים בשואה וסיפורי הגבורה של יהדות אירופה ושל אלה ששרדו.
 
אלופות טורניר אטקין:
 
2009 הפועל כפר סבא – מכבי תל אביב 2:3.
2010 מכבי תל אביב – הפועל מטה אשר/עכו 1:3.
2011 הפועל מטה אשר/עכו – הפועל כפר סבא 0:3.
2012 הפועל מטה אשר/עכו – הפועל ירושלים 0:3.
2013 הפועל מטה אשר/עכו – מנשה/חדרה/עמק חפר 0:3.
2014 הפועל מטה אשר/עכו – מנשה/חדרה/עמק חפר 1:3.
2015 הפועל מטה אשר/עכו – הפועל ירושלים 0:3. 
2016 הפועל מטה אשר/עכו – מכבי תל אביב 1:3
 
טורניר לזכרו של אלכסנדר ניסטור ז"ל מחללי אח"י אילת
 
ביום רביעי, ערב חג שני, תארח מחזיקת גביע המדינה לנשים, מכבי XT חיפה, את הטורניר לזכרו של אלכסנדר (סנדו) ניסטור ז"ל שהיה בין חללי אח"י אילת שטובעה בידי המצרים ביום 21 באוקטובר 1967. הטורניר ישוחק בשיטת ליגה בת סיבוב אחד וכל משחק הטוב משלוש מערכות עם שלוש נציגות ליגת העל לנשים. 
 
10:00  מכבי XT  חיפה – מנשה/חדרה/עמק חפר.
11:30  עירוני קרית אתא – מנשה/חדרה/עמק חפר.
13:00 מכבי XT חיפה – עירוני קרית אתא.
 
סנדו ניסטור זכה לעיטור המופת על פעילותו בעת טביעתה של משחתת חיל הים אח"י אילת לפני 50 שנים. "ביום ה-21 באוקטובר 1967, בעת טביעתה של המשחתת אח"י אילת בעקבות מתקפת טילים, פעל רב"ט אלכסנדר ניסטור ז"ל לריכוז מסמכים חשובים מחשש שיפלו בידי האויב. הוא נהרג וטבע עם האוניה תוך ביצוע משימה זו. גופתו נמשתה מן המים כאשר ידיו עדיין לופתות מסמכים חשובים עליהם שמר. על פעולות אלו הוענק לו עיטור המופת בחודש ניסן תשל"ג (אפריל 1973), על ידי הרמטכ"ל דאז, רב אלוף דוד אלעזר".
 
סנדו, בנם של דויד ואסתר (ארנסטינה). נולד ביום ג' בניסן תש"ח (12.4.1948) בעיר וסלואי אשר ברומניה, שם סיים את לימודיו בבית-ספר היסודי ואף החל את לימודיו בבית-הספר התיכון. לאחר תקופה קצרה עלה לישראל. התגייס לצה"ל באפריל 1966 ושירת בחיל-הים במשחתת "אילת" אך לא הספיק לסיים את שירות החובה שלו, בעקבות הטבעת המשחתת על-ידי טילים מצריים מול חוף רומני שבצפון סיני. הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי באשדוד. 

תגובות