איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון נבחרות > נקבעו הבתים במוקדמות אליפות אירופה 2019

נקבעו הבתים במוקדמות אליפות אירופה 2019

נבחרת הגברים הוגרלה עם לטביה ואסטוניה. הנשים הוגרלו עם בלגיה, סלובניה ואיסלנד. המוקדמות ישוחקו בשיטת בית וחוץ החל באוגוסט 2018. באליפות הקרובה לנשים וגברים ישחקו תגדל כמות הנבחרת ל-24. מאמן הנשים קוקריני: "מאמין שיהיו לנו סיכויים לתפוס את אחד משני המקומות הראשונים כדי להיות בטורניר הגמר של אליפות אירופה 2019".

תאריך: 12/10/2017  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: אתר CEV  |  ארכיון נבחרות
שתף בווצאפ
היום (חמישי) הוגרלה נבחרת הגברים לבית הכולל את לטביה ואסטוניה. הנשים עם בלגיה, סלובניה ואיסלנד. הגרלת הבתים במוקדמות אליפות אירופה 2019 בכדורעף לגברים ונשים נערכה בלוכסמבורג, כשהיורו הבא צפוי להיות מהפכני. כמות הנבחרת תגדל מ-16 ל-24 וארבע מדינות יארחו את האליפות לנשים ולגברים. צרפת, סלובניה, בלגיה והולנד יארחו את טורניר הגמר לגברים. טורקיה, פולין, הונגריה וצ'כיה את טורניר הנשים. 12 נבחרות כבר הבטיחו את מקומן בטורניר הגמר ונותרו אם כך 12 מקומות נוספים כשהמוקדמות יפתחו בחודש אוגוסט הבא והפעם, המשחקים בשיטת בית וחוץ – כל נבחרת תפגוש כל אחת מהיריבות בבית ובחוץ.
 
כאמור, מעבר לארבע המארחות שכבר הבטיחו מקום ביורו וולי יצטרפו אליהן שמונה המדורגות ראשונות מאליפות אירופה 2017 שנערכה בפולין – רוסיה, גרמניה, סרביה, איטליה, בולגריה, צ'כיה, פולין וטורקיה. 26 נבחרות יתמודדו על 12 המקומות הנותרים בשבעה בתי מוקדמות – שניים בני שלוש נבחרות וחמישה בתים נוספים עם ארבע נבחרות. נבחרת הגברים הוגרלה לבית ב' עם לטביה ואסטוניה. כל הנבחרות שיסיימו בראש הבית יחד עם חמש הנבחרות בעלות המאזן הטוב ביותר מהמקום השני, יעלו לאליפות אירופה. התוצאה מול הנבחרת האחרונה בבתים בני ארבע נבחרות לא יחשבו לצורך העליה מהמקום השני. נבחרת הגברים של ישראל הופיעה שלוש פעמים בטורניר הגמר של אליפות אירופה כשהפעם האחרונה הייתה ב-1971. ההופעות הנוספות היו ב-1951, 1967.

"הוגרלנו לבית חזק" אומר לאתר איגוד הכדורעף מאמן נבחרת הגברים ג'גוש ריש. "אסטוניה נבחרת טובה מאוד עם שחקנים מהליגה הפולנית. את לטביה פגשנו במוקדמות אליפות העולם מוקדם יותר השנה וניצחנו 2:3 ויש לנו סיכוי לעלות מהבית. בשבועות הקרובים נכין תכנית עבודה הכוללת מחנות אימון ומשחקי ידידות. אני מרוצה מההגרלה אבל אני יודע כמה עבודה מצפה לנו כדי להכין את הנבחרת". 
 
מעבר לארבע המארחות בטורניר הגמר לנשים הבטיחו מקום באליפות שמונה הנבחרות הבאות על פי הדירוג באליפות שהסתיימה בחודש שעבר באזרבייג'אן וגיאורגיה: סרביה, הולנד, אזרבייג'אן, איטליה, רוסיה, בלארוס, גרמניה ובולגריה. במוקדמות הנשים יתמודדו 24 נבחרות בשישה בתים של ארבע נבחרות כ"א. נבחרת הנשים הוגרלה לבית א' יחד עם בלגיה, סלובניה ואיסלנד. שתי הנבחרות הראשונות מכל בית יעלו לאליפות אירופה.
 
מאמן נבחרת ישראל ג'וזפה קוקריני אמר לאחר ההגרלה: "לא היה לנו מזל בהגרלה כי בלגיה היא בוודאי הנבחרת החזקה מבין אלה שלא עלו ישירות לטורניר הגמר וסלובניה יחד עם יוון הן הנבחרות הטובות מבין אלה שדורגו בקבוצת האיכות השלישית. בלגיה עשתה הצלחות בשש השנים האחרונות והנבחרת הצעירה של סלובניה הפסידה בגמר אליפות העולם לפני מספר חודשים. לגבי איסלנד אין לי ממש מידע כרגע. למרות הבית הקשה, אני בטוח כי בעזרת עבודת הכנה טובה לאחר הקיץ הלא פשוט שעברנו, וכשנפתור את הבעיה עם חוסמות האמצע, ונעבוד לאורך החורף הקרוב והקיץ הבא יהיו לנו סיכויים לתפוס את אחד משני המקומות הראשונים כדי להיות בטורניר הגמר של אליפות אירופה 2019".
 
כזוכר, הופעה האחרונה של נבחרת הנשים באליפות אירופה הייתה תחת הדרכתו של דר' אריה זלינגר 2011. זלינגר היה זה שהוביל להופעה הראשונה ב 196, הופעה נוספת נרשמה גם ב-1971.
 
תאריכים:
מחזור 1 – 15.8.2018
מחזור 2 – 18/19.8.2018
מחזור 3 – 22.8.2019
מחזור 4 – 25/26.8.2018
מחזור 5 – 5/6.1.2019
מחזור 6 – 9.1.2019
 
 
תגובות