איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > לא בדיחה: מוסלמים, נוצרים, דרוזים ויהודים נפגשו

לא בדיחה: מוסלמים, נוצרים, דרוזים ויהודים נפגשו

התשובה פשוטה: על מגרש הכדורעף. הנה סיפורה נהדר של קבוצת הנערים המשותפת מעמק יזרעאל. דו-קיום אפשרי, כבר אמרנו?

תאריך: 02/12/2017  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
בשקט בשקט ומבלי ששמנו לב, נבנתה בצפון הארץ קבוצת כדורעף לנערים, הכוללת בתוכה מוסלמים, נוצרים, דרוזים ויהודים, כל זאת, בשיתוף מועצה אזורית עמק יזרעאל ועיריית שפרעם. תחילת הפרויקט בשנת 2010 מתוך היכרות בין עמיר מרסיאנו מקיבוץ הרדוף ומוחמד סובח משפרעם. ביום יום, בין היישובים הסמוכים קיימת שכנות ודו-קיום והשניים, מורים, מחנכים ומאמני כדורעף מושבעים, הגשימו יחד עם אורי סלע, מאמן הפועל לקידום הכדורעף בעמק יזרעאל, חלום משותף והפכו את האהבה למשחק לדו-קיום על המגרש שכל כך טבעי להם. 
 
לא דיבורים, אלא מעשים שהפכו פרוייקט למעשי וכל כך טבעי למציאות שניתן  לייצר. בקבוצה משחקים נערים שנחשפו והתאהבו בכדורעף ושיתוף הפעולה טבעי ואינו זר להם. את משימת האימון משלים אנדריי קוזולובסקי, שחקן עבר שבעבודה קשה בונה את יסודות הקבוצה. מנהל מחלקת הספורט בעיריית שפרעם שפרעם קארם: "אני מאמין גדול בשיתופי פעולה בכל המישורים ובמיוחד בין  שכנים. מה עוד כאשר השכנים ערבים ויהודים בקבוצת כדורעף מעורבת היא חלום שהתגשם. הקבוצה מתאמנת ביחד ובמגרש הם שחקנים של קבוצה אחת ומשחקים למען מטרה אחת: טובת הקבוצה. האמת שיש המון קבוצות שיש בהן שחקנים יהודים וערבים, אבל הייחודיות שלנו היא בכך שהקבוצה שייכת לכולם ובנויה על שכנות טובה".
 
ארז ביטמן מנהל מחלקת הספורט במועצה האיזורית עמק יזרעאל: "אנו מברכים על שיתופי הפעולה הנהדרים בין שחקנים משפרעם לשחקני עמק יזרעל. המועצה האזורית חרטה על דגלה שיתופי פעולה עם מועצות שכנות
ואנו במחלקת הספורט מקימים שיתופי פעולה עם שפרעם, זרזיר ועילוט במגוון תחומי ספורט שונים. אני מקווה שהקבוצה הזו תהיה תחילתה של שותפות שתוביל גם להקמת קבוצות מעורבות נוספת".
 
סגל הקבוצה כולל את רועי שפילמן, יותם שפע, קרם חטיב, אייהם עואד, נמרוד לוגסי, אנס אבו פול, יונתן שעשוע, מג'ד עואד, מוחמד נעמה.
תגובות