איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > "מר כדורעף": שנה למותו של משה אלפיה

"מר כדורעף": שנה למותו של משה אלפיה

היום חמישי תמלא שנה למותו של מי שזוהה יותר מכל עם הכדורעף בקרית אתא ופעל למען הענף ללא ליאות. לציון יום השנה הוצא לאור הספר "בדרכי", לזכרו של יקיר העיר קרית אתא.

תאריך: 07/02/2018  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: באדיבות משפחת אלפיה  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
מחר (חמישי) יציינו שנה ללכתו של משה אלפיה ז"ל שנפטר בגיל 76. אלפיה תמיד ייזכר לתושבי קרית אתא כ"מר כדורעף", מהרגע בו לקח את המועדון תחת חסותו בשנת 1962 ועד שהפך אותה לאחת האימפריות בכדורעף הישראלי, עם אליפויות בשנים 1977, 1978 ושני גביעים רצופים ב-1979, 1980 וכמובן, היה מי שהוביל את המועדון להופעות הראשונות בגביעי אירופה, כולל הופעה בלתי נשכחת במוסקבה, לאחר נפילת חומת הברזל.
 
במלאת שנה ללכתו הופק לזכרו הספר "בדרכי", המביא סיפור חיים של עשייה חברתית בלתי פוסקת. משה אלפיה עלה ארצה מדמשק ברכבת העמק כשהיא בן 5. ילדותו עברה בשכונת התימנים בקרית אתא ובהמשך עברה המשפחה לביתה שנבנה על מגרש שהוגרל בין עובדי מפעל "אתא" בו עבד אביו. את השירות הצבאי עשה בחיל השיריון כשנילחם במלחמות ששת הימים ויום הכיפורים. את פעילותו הציבורית החל כבר בגיל 25 ועד מותו, לא עצר לרגע. "חצי שעה ביום למען הקהילה תהפוך את החברה שלנו לטובה יותר" כך נהג לומר.


 
משה אלפיה זכה לכבוד גדול שנה לפני מותו כשנבחר להיות אחד מ-17 פעילים להם הוענק עיטור "איש כפועלו", הניתן על ידי ועדת העיטורים של ארגון הפועל על הישגים חברתיים וספורטיביים כאחד. ברבות השנים הפך את קבוצת הכדורעף למועדון כדורעף בו גדלו ושיחקו אלפי בני נוער שהכדורעף הפך לחלק בלתי נפרד מחייהם, וחלקם הפכו לשחקני נבחרות ישראל בכל הגילאים וכמובן, שחקני הנבחרת הלאומית.
 
לפני למעלה מעשור הפך אלפיה ל"יקיר העיר" קרית אתא, וזאת כהוקרה על שנים של פעילות חברתית בכל תחום אפשרי. התואר הוענק במלאת 80 שנים לעיר: "על פעילותך למען החברה והקהילה שהיא אות ומופת בסולם הערכים החברתי" כך נכתב לציון פועלו של משה אלפיה ז"ל.
 
יהי זכרו ברוך.

תגובות