איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > שתי קבוצות ישראליות בגביעי אירופה בעונה הקרובה

שתי קבוצות ישראליות בגביעי אירופה בעונה הקרובה

דאבליסטיות הגברים הפועל מטה אשר/עכו והנשים מכבי חיפה לא יופיעו באירופה בעונה הקרובה וכך גם מכבי תל אביב מהגברים. הפועל כפר סבא תשלח את קבוצות הגברים והנשים לאירופה זאת העונה הרביעית ברציפות.

תאריך: 03/07/2018  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: אתר CEV  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
רק שתי קבוצות ייצגו בעונה הקרובה את הכדורעף הישראלי במפעלים האירופיים, ומדובר בשתי קבוצות מאותו מועדון – הפועל כפר סבא ושתיהן ישתתפו במפעל השלישי בחשיבותו – גביע האתגר האירופי. קבוצת הנשים שאיבדה את האליפות והגביע למכבי חיפה תציין הופעה שמינית ברציפות במסגרות האירופיות ותעשה זאת בשלב 32 האחרונות שם תפגוש את הקבוצה הבוסנית ז'וק גאצקו שזכתה ארבע פעמים באליפות המקומית, האחרונה בשנת 2014. תארים נוספים נחגגו בשנת 2000, 2006, 2009 ובנוסף הניפה הקבוצה שלושה גביעים ברצף החל בשנת 1997. את הפועל כ"ס יוביל גם העונה, זאת העונה התשיעית ברציפות, המאמן חן הימלפרב.
 
קבוצת הגברים של המועדון הוגרלה גם היא לשלב 32 האחרונות בגביע האתגר, והיא מחכה למנצחת בין הולדינג גראץ האוסטרית וקאפסוואר מהונגריה. אל הקבוצה חזר המאמן שגיא ברעם לראשונה מאז 2012. ברעם שזכה עם הקבוצה כקפטן בדאבל ב-2001 אימן במועדון במשך 10 שנים והוביל את הקבוצה לזכייה בתואר האחרון, גביע המדינה, ב-2006.
 
הדאבליסטית בגברים הפועל מטה אשר/עכו וסגניתה מכבי תל אביב יעדרו בעונה הקרובה מהמסגרת האירופית. דאבליסטית הנשים מכבי חיפה כבר נירשמה לליגת MEVZA, התאחדות הכדורעף של מרכז אירופה, אך סירובן של הקבוצות בליגה להגיע לישראל, לאור טענה כי הדבר יוביל לחריגה משמעותית מהתקציב, הביאה לבקשה כי הקבוצה תערוך את כל משחקיה בחו,ל ולכך לא הייתה הסכמה והקבוצה נאלצה לוותר על הופעה במפעל. מאחר והדבר קרה לאחר תום ההרשמה למפעלים האירופים הקבוצה תופיע בעונה הקרובה רק במסגרת.
תגובות