איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון נבחרות > נבחרת הנשים משלימה את ההכנות

נבחרת הנשים משלימה את ההכנות

בעוד שמונה ימים תפתח נבחרת הנשים את קמפיין מוקדמות אליפות אירופה עם חלום, להפתיע ולרשום הופעה רביעית באליפות היבשת. "רוצים להציג בכל משחק את הכדורעף הטוב ביותר שלנו ומעל לכל, אנחנו רוצים לנצל את כל הקלפים שלנו בכדי לתפוס את אחד משני המקומות בבית המובילים לטורניר הגמר" אומר המאמן קוקריני.

תאריך: 07/08/2018  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון נבחרות
שתף בווצאפ
נבחרת הנשים של ישראל משלימה את הכנותיה לקראת מוקדמות אליפות אירופה 2019 שיפתחו ביום רביעי הבא (15.8.2018) במשחק חוץ בסלובניה. הנבחרת תשחק בבית א' ומלבד סלובניה היא תפגוש את בלגיה ואיסלנד. במחזור השני תארח הנבחרת את בלגיה ביום ראשון ה-19 באוגוסט וכעבור שלושה ימים תארח את איסלנד ואצלה היא תתארח ב-26 בחודש. שני המשחקים האחרונים במסגרת המוקדמות יתקיימו בבלגיה ומול סלובניה ברעננה, בתחילת ינואר 2019.
 
"אנחנו מתקרבים לקראת משחקי בית המוקדמות ואנחנו עובדים קשה מאוד גם במימד הפיזי וגם בטקטי" אומר לאתר איגוד הכדורעף מאמנה האיטלקי של הנבחרת ג'וזפה קוקריני. "אני רואה התקדמות גדולה ברמה אותה מציגות השחקניות באימונים לעומת הרמה אותה הציגו בתחילת האימונים לקראת המוקדמות האירופיים. אנחנו מודעים לעצמה של היריבות שלנו. בלגיה היא הנבחרת המדורגת בכירה מבין כל הנבחרות בכל הבתים במוקדמות; סלובניה הפסידה בגמר אליפות העולם עד גיל 23 ב-2017 ואיסלנד מצידה זכתה בשנה שעברה באליפות אירופה למדינות קטנות ומתפתחות. אבל למרות זאת, ולמרות העובדה שלרוב השחקניות שלנו אין ניסיון ברמה הבינלאומית הזאת, אנחנו רוצים להציג בכל משחק את הכדורעף הטוב ביותר שלנו ומעל לכל, אנחנו רוצים לנצל את כל הקלפים שלנו בכדי לתפוס את אחד משני המקומות בבית המובילים לטורניר הגמר של אליפות אירופה 2019".
 
כאמור, שתי הנבחרות הראשונות בבית יעלו ישירות לאליפות שתתקיים לראשונה בארבע מדינות שונות – טורקיה, פולין, הונגריה וסלובקיה. מספר הנבחרות גדל באליפות הקרובה מ-16 ל-24 ושמונה נבחרות כבר הבטיחו את מקומן מעבר לארבע המארחות. מדובר באלופת אירופה 2017 סרביה, סגניתה הולנד ואזרבייג'אן השלישית. יחד איתן עלו המדורגות הבאות אחריהן: איטליה, רוסיה, בלארוס, גרמניה ובולגריה.
 
הנבחרת מחפשת העפלה רביעית לטורניר הגמר של אליפות היבשת וראשונה מאז שעשתה זאת ב-2011 תחת שרביטו של דר' אריה זלינגר, אז הפסידו הכחולות לבנות את כל שלושת משחקי הבית לפולין, צ'כיה ורומניה. המאמן הוותיק היה זה שהוביל את הנבחרת להופעה ההיסטורית במעמד ב-1967. זלינגר הוביל את הנבחרת למקום השני בבית ב' כשהאליפות נערכה בטורקיה. לאחר הפסד לבולגריה הגיעו ניצחונות על שבדיה וטורקיה, אכן היו זמנים... אבל את השלב השני סיימה ישראל במקום השמיני והאחרון עם שבעה הפסדים.
 
הופעה נוספת נרשמה בשנת 1971 באיטליה והנבחרת סיימה במקום השני בבית 5 לאחר הפסד להונגריה וניצחון על אנגליה. בשלב השני נרשמו הפסדים למערב גרמניה (3:2), איטליה 3:0 וכך גם לרומניה. הנבחרת נוצחה גם מול הולנד בארבע מערכות אבל גברה במשחק הנעילה על שווייץ בשלוש מערכות.  
תגובות