איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון נבחרות > הערב: ישראל מול בלגיה במוקדמות אליפות אירופה

הערב: ישראל מול בלגיה במוקדמות אליפות אירופה

הישראליות ישחקו ב-17:30 מול הנבחרת החזקה ביותר בטורניר המוקדמות, בתקווה לזכות במקדמה בלתי צפויה לפני המפגש מול סלובניה ב-9 בינואר. הכחולות-לבנות הפסידו 3:1 לצרפת במשחק אימון. מאמן הנבחרת קוקריני: "לבלגיות אין חולשות"

תאריך: 04/01/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: דייויד סילברמן וה-CEV  |  ארכיון נבחרות
שתף בווצאפ
נבחרת ישראל בכדורעף תשחק היום בשעה 17:30 מול בלגיה במסגרת מוקדמות אליפות אירופה. השבוע קיימה הנבחרת משחק אימון מול צרפת, בו הפסידה 3:1. הלבנות-כחולות יפגשו בעיר קורטרייק את הנבחרת החזקה ביותר במוקדמות, וכל תוצאה שישיגו פרט להפסד 3:0 תהיה הפתעה גדולה ותספק להן רוח גבית לקראת המפגש מול סלובניה במטרווסט ב-9 בינואר, שעשוי להיות מכריע.

המשחק משודר בספורט 5: https://www.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=1716&docID=301941&lang=HE
וכן בלינק הבא: http://livetv.sx/enx/eventinfo/747960_belgium_w_israel_w/

מאמן הנבחרת, שיוכל להירשם בדפי ההיסטוריה של הכדורעף הישראלי כמי שחתום על "פרויקט קוקריני", הוא המאמן ג'וזפה "בפה" קוקריני. האיטלקי, שמדריך את ישראל מאז תחילת שנת 2017, רואה בבניית הדור הבא של שחקניות הכדורעף בארץ את מטרתו העיקרית, אך אין בכוונתו לוותר, כמובן, על הנסיון להעפיל לאליפות הקרובה. "זו ההזדמנות של כל שחקנית להתעלות ולהפגין את המחויבות שלה", הוא אומר לקראת שני המשחקים הקרובים.

על המשחק מול "הנמרות הצהובות", אומר מאמן הנבחרת: "במשחק ברעננה בקיץ הבלגיות הראו את העוצמה שלהן. הן הפעילו עלינו לחץ לאורך המשחק כולו: יש להן סרב טוב, התקפה מהירה ויעילה, חסימה טובה, ואין להן חולשות. המשחק מולן יהיה קשה, אבל אני בטוח שהשחקניות שלי יעשו כמיטב יכולתן לקחת מערכה אחת לפחות".

המשחק המכריע: מול סלובניה ב-9 בינואר

האליפות ב-2019 תיערך בטורקיה, פולין, הונגריה וצ'כיה, ותכלול לראשונה 24 נבחרות. כדי להיות שם, על הנבחרת להיות במיטבה במשחקה הביתי מול סלובניה. קוקריני, ששוחח עם איגוד הכדורעף לפני המשחקים, אמר על יריבת ישראל בתשעה בינואר: "הסגל שלהן מורכב מהשחקניות שזכו במדליית הכסף באליפות העולם עד גיל 23. מוסרת גבוהה וצעירה, אבל עם נסיון, שיכולה לשחק מהר, היא הבורג המרכזי בשיטת המשחק ההתקפית; המצליבה שלהן מיומנת בהתקפה, יעילה בשני צדדי הרשת ובכל המגרש; שתי שחקניות האמצע שונות זו מזו, אך שתיהן פרודקטיביות; הקבלניות היו בקיץ החוליה החלשה של סלובניה, אך כעת החלימה אחת השחקניות הבולטות של סלובניה והיא תחזור לסגל כקבלנית ותחזק מאוד את הסגל". 


תמר שטיין ובפה קוקריני. נבחרת של ותיקות וצעירות

על תכנית המשחק שאמורה לסייע לכחולות-לבנות להשאיר את הנקודות בישראל הסכים קוקריני לומר: "כדי לחזור עם תוצאה חיובית, מוכרחים להפעיל לחץ על ההגשה של סלובניה. אנחנו צריכים להגיש היטב כדי לאלץ אותן להאט את ההתקפה שלהן, שלא ישחקו נקודות מהירות, ובהתאם, לעשות עבודה טובה בחסימה. בה בעת, עלינו להימנע מטעויות בקבלה ובהתקפה". שני סוקולוב-פחם, שתהיה בסגל הנבחרת לצמד המשחקים, מסכימה איתו: "מה שלמדנו במשחק החוץ הוא שהסלובניות משחקות מאוד מהר, אז נצטרך ללחוץ אותן בסרב. ההפסד שם היה בהפרש קטן בנקודות, למרות שנגמר 3:0, וזה רק אומר שאנחנו צריכות לתת יותר בנקודות החשובות בארץ. אי אפשר להתעלם  מזה שהקהל תמך בהן שם, והוא יהיה חשוב גם בישראל. אני מקווה שנקבל את אותה התמיכה, ושזה יעשה את ההבדל".

סוקולוב-פחם, כמו גם הצוות המקצועי כולו, שואבת עידוד לקראת המשחק מחזרתה לסגל של גלית דבש. "זו ממש נקודה שתעזור לנו. יש לה נסיון, והיא תפתח לנו את משחק ההתקפה" אומרת המגישה על חוסמת האמצע בת ה-32, ומוסיפה: "יש לנו נבחרת טובה. ויליקי בשיא הכושר, הגיל לא מפריע לה, ויש לנו גם את קתרין זילברמן וטלי מרמן. הן אמנם צעירות, אבל צוברות נסיון".

בין השחקניות של קוקריני, סוקולוב-פחם, ילידת 1993, היא למעשה הנציגה היחידה של "דור הביניים" בסגל של קוקריני: אניה וליקי, בקי קופילוביץ', גלית דבש וספיר חודורוב חצו את גיל 30; ושבע השחקניות הנוספות מבין ה-12 שיטוסו לבלגיה לא הגיעו עדיין לגיל 23.


קתרינה זילברמן. רק ניצחון ביתי על סלובניה יעלה את הלבנות-כחולות

"שמנו לב שזו הפעם הראשונה שבה יש לי נבחרת בוגרות לאמן", אומר קוקריני. "עד עכשיו שיחקנו בתחרויות בין לאומיות לבוגרות עם נבחרת שהיא לא לגמרי נבחרת בוגרת - אלא שתי שחקניות בוגרות עם הרבה שחקניות צעירות ולא מנוסות. מצד אחד, התוצאות והיכולת לא תמיד היו מספקות, ומצד שני, בנינו שחקניות שיכול להיות להן עתיד מזהיר. כל אחד שמבין כדורעף ויכול לתת הערכה כנה, יראה עד כמה השתפרו רוב השחקניות שלקחו חלק בתהליך האימונים שלנו". גם סוקולוב-פחם התייחסה לקבוצות הגיל בסגל הנבחרת, ואמרה: "חבל שיש פער גדול בין הוותיקות לצעירות, אבל הצעירות עשו קפיצה ממש גדולה. אני רואה את ההבדל מאימון לאימון. ברור שחסר נסיון, כי אנחנו לא משחקות מספיק בעולם".

סגל נבחרת ישראל למשחקים מול בלגיה וסלובניה: אניה וליקי (קפטנית), שני סוקולוב-פחם, בקי קופילוביץ', קתרינה זילברמן, גלית דבש, ספיר חודורוב, תמר שטיין, אביטל ז'לובה, טלי מרמן, אלה סעדה, פולינה מליק, ליר גופר, ליזה סיריך.

הצוות המקצועי: ג'וזפה קוקריני (מאמן), טלי ארטמנקו (עוזרת המאמן) לוקה רוסיני (מאמן כושר), ילנה דיאקוב (פיזיו'), רוברט פרלוב (סטטיסטיקה), יהושע פרנקל (ראש המשלחת)
תגובות