איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > חיפה וכפ"ס במרחק ניצחון מגמר הפלייאוף

חיפה וכפ"ס במרחק ניצחון מגמר הפלייאוף

שתי המועמדות הבכירות לאליפות עלו ליתרון 0:2 בסדרה. חיפה ניצחה 0:3 את ק.ק בתל אביב, ואילו כפ"ס עשתה זאת עם 0:3 על רעננה באולם הפעמונים. המשחק השלישי ביום שני

תאריך: 29/03/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: אתר איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
הפועל כפר סבא ומכבי חיפה עלו היום (שישי) ליתרון 0:2 בסדרות חצי גמר הפלייאוף, והן רחוקות ניצחון אחד ממפגש ביניהן בגמר. בפעמיים האחרונות בהן נפגשו השתיים בגמר - הן עושות זאת לסירוגין מאז עונת 2014/2015 - זכתה הפועל כפר סבא באליפות. ק.ק תל אביב ומכבי רעננה שוב היו צמודות ליריבותיהן, אך חסרו את העומק והיתרון האיכותי כדי להפתיע בבית. ביום שני הן ינסו להישאר בסדרה כשיצאו למשחקי חוץ קשים, בעוד יריבותיהן יחפשו לסיים את הסיפור.

חצי גמר הפלייאוף העליון
 
מכבי רעננה - הפועל כפר סבא 3:0 (25:14, 27:25, 25:14) לסטטיסטיקה
- הפועל כפר סבא מובילה 0:2 בסדרה

השחקניות של חן הימלפרב עברו את המשוכה הקשה באולם הפעמונים והשלימו ניצחון שישי העונה מול רעננה. הירוקות סיפקו תצוגת תכלית במערכה הראשונה, התגברו על מותחן דרמטי ונקודת מערכה לזכות היריבה במערכה השנייה, ובמערכה השלישית כבר שייטו לניצחון שהעניק להן 0:2 בסדרה. המשחק השלישי ייערך בבר לב ביום שני, בשעה 18:45. ברונה למוס (רעננה) ומרסלה קוראה (כפ"ס) נבחרו למצטיינות במשחק.


למוס (מימין) וקוראה עם פרסי השחקניות המצטיינות, היום באולם פעמונים

הנקודות של הירוקות התחלקו בין קרלה קסטיליאונה (15), שהצטיינה ברגעי האמת בסיום המערכה השניה, אניה וליקי (14), פלורנסיה אגירה (13 נקודות, 4 קיל בלוקס) וגלית דבש (12 נקודות, 5 קיל בלוקס). ברעננה: יאל בנימין ואיבונה וליגורה עם 11 כ"א, 5 נקודות לאורן עובדיה.

התחלנו את המשחק טוב ובשליטה וזה עזר לנו לאורך כל המשחק", אמר בסיום מאמן כפ"ס חן הימלפרב. "זה נגמר 0:3, אבל זה לא היה קל, והיינו צריכים לעבוד כל נקודה ונקודה. כל הכבוד לרעננה על המשחק ורוח הלחימה". לשאלה האם בקבוצה כבר מתכוננים לגמר הפלייאוף ענה המאמן: "אנחנו עדיין לא חושבים קדימה. אנחנו מובילים בסדרה ומתכוננים למשחק הבא בדיוק כמו לכל משחק".

מאמן רעננה ישראל אשר אמר אחרי המשחק: "לכפר סבא יש פתרונות התקפיים בכל עמדה וקשה מאוד לתפוס אותם ביום חלש, ולעומת זאת, אנחנו חייבים לשחק מושלם. השחקניות שלי בהחלט מנסות ונותנות את הכל על המגרש, אבל זה מקרב אותנו רק למערכות צמודות ומשחק מעניין, אבל לא נותן לנו נצחון. נקודתית להיום, במערכה השניה היינו יכולים וחייבים לנצח ואולי זה היה משנה את המומנטום, אבל לצערי זה לא צלח. יש לי הרבה הערכה וכבוד לשחקניות שלי על הנחישות והמחויבות, ואני אומר להן כל הכבוד".

ק.ק תל אביב - מכבי חיפה 3:0 (25:22, 25:22, 25:14) לסטטיסטיקה
- מכבי חיפה מובילה 0:2 בסדרה

לעומת משחק הבית ברמת אלון, השחקניות של יורי לוקטיב התקשו הפעם פחות מול מי שלרוב מוצאות תשובות לעוצמות ולגובה של חיפה. הירוקות עלו ל-0:2, ויחזרו ביום שני הבית (18:45) במטרה להבטיח את ההשתתפות בגמר הפלייאוף. ק.ק הייתה צמודה לחיפה בשתי המערכות הראשונות, לא מעט בזכות איומי נאקאמורה שהבריקה בהתקפה. אך החוסמות החיפאיות, ובראשן ורה קלימוביץ', שוב ידעו איפה ומתי להיות, והקשו מאוד על המשחק של המקומיות. במשחק הצטיינו שתי שחקניות הליברו, קטי זילברמן (חיפה) ובקי קופילוביץ' (ק.ק ת"א).


זילברמן (משמאל) וקופילוביץ', המצטיינות במשחק בת"א

יוליה אנדרושקו, שהפציצה 30 נקודות במשחק הראשון, הסתפקה הפעם ב-13, אך הובילה את חיפה בכל זאת. לוגאן טום תרמה 10, כמו גם נסטיה קרדוניס. פולינה מליק סיימה עם 8, כפי שעשתה ורה קלימוביץ' (5 קיל בלוקס). בק.ק ת"א: איומי נאקאמורה בלטה עם 16, אך זהרה לבדה בהתקפה של ק.ק. אנני מולר, ליזה סיריך, ספיר חודורוב וארין קורטני סיימו עם 4 כ"א.

הבית התחתון

מכבי בנות נצרת השיגה ניצחון ראשון אחרי ארבעה הפסדים, כשגברה בבית 1:3 (30:28, 17:25, 17:25, 14:25) על אסא בן גוריון ב"ש, שהשלימה זה לא מכבר עם ירידתה לליגה הלאומית. למצטיינות במשחק נבחרו נדין מטר זייתון (נצרת) וחן אוליקי (אסא בן גוריון ב"ש). היה זה המשחק האחרון העונה עבור שתי הקבוצות. נצרת תסיים את העונה במקום השני בבית התחתון (והשמיני בליגה כולה), כשנבחרת האקדמיה מקדימה אותה.


אוליקי (מספר 8) ומטר זייתון עם פרסי השחקניות המצטיינות, לצד המאמנים ענאן ג'רג'ורה ואלכס צייטלין (משמאל)
תגובות