איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון נבחרות > נבחרת האקדמיה זכתה בטורניר האקדמיה הבינ"ל

נבחרת האקדמיה זכתה בטורניר האקדמיה הבינ"ל

בטורניר, המתקיים בפעם הראשונה ומיועד להיערך בכל שנה, השתתפו גם נבחרת הנערים הישראלית ונבחרת הנוער של אזרבייג'אן. מאמן נבחרת הנערים גל גלילי: "טורניר ראשון מוצלח מאוד, שהיווה גם הכנה ראויה למוק' אליפות אירופה"

תאריך: 12/04/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: אתר איגוד הכדורעף  |  ארכיון נבחרות
שתף בווצאפ
טורניר האקדמיה הבין לאומי, שיצא לדרך ביום שלישי בפעם הראשונה, הסתיים אתמול (חמישי) עם זכייתה של נבחרת נבחרת האקדמיה. פרט לנבחרת האקדמיה, בטורניר השתתפו נבחרת הנוער של אזרבייג'אן ונבחרת הנערים של ישראל. נבחרת הנוער של סרביה, שאמורה הייתה להשתתף גם היא בטורניר, ביטלה את הגעתה בשל המצב המתוח בדרום בשבועות שקדמו לתחרות. טורניר האקדמיה, שהתקיים בפעם הראשונה השנה, צפוי להפוך לקבוע ולהיערך אחת לשנה.

ביום הראשון לטורניר ניצחה נבחרת האקדמיה, המהווה את הבסיס לנבחרת הנוער של ישראל, 2:3 את נבחרת הנוער של אזרבייג'אן. במשחק הצמוד הובילו האורחים 0:1, נבחרת האקדמיה הפכה את התוצאה ל-1:2, אולם האזרים השוו ולקחו את המשחק למערכה חמישית צמודה, בה הצליחה נבחרת האקדמיה לנצח.

ביום השני לתחרות ניצחה גם נבחרת הנערים 2:3 את שחקני הנוער האזרים. נבחרת הנערים, שתצא בסוף החודש לאוקראינה על מנת להשתתף בשלב השני של מוקדמות אליפות אירופה עד גיל 17, הפגינה משחק קבוצתי ברמה גבוהה והגנה מצויינת שבסופו של דבר הכריע את אזרבייג'אן.


שחקני נבחרת הנוער של אזרבייג'אן מקבלים מדליות בסיום הטורניר

בגמר הטורניר, שנערך ביום חמישי, ניצחה נבחרת האקדמיה 1:3 את נבחרת הנערים וזכתה במקום הראשון. לאחר המשחק נערך טקס סיום מרגש, שכלל הענקת תשורות לשבעה בוגרי האקדמיה להם היה זה המשחק האחרון בנבחרת: אשרף אבו רוקון, ולדיסלב גונצ'רוב, איל רביץ, רון בוחבוט, ים לבון, וויליאם זהר ואלון מאירי. איגוד הכדורעף מודה להם על ההשקעה והתרומה לענף, ומאחל הצלחה בהמשך הדרך.

לשישיית הטורניר נבחרו וויליאם זהר (נבחרת האקדמיה) ואיגור ניקולנקו (אזרבייג'אן) כשחקני האמצע; אלון האס (נבחרת הנערים) ועילי חבר (נבחרת האקדמיה) כשחקני החוץ; רפאל גונצ'ריוק (נבחרת האקדמיה) כליברו, רוסלן אולייב (אזרבייג'אן) כמצליב ואלון מאירי (נבחרת האקדמיה) כמוסר.


מאמן נבחרת הנערים גל גלילי מעניק את הגביע לקפטן נבחרת האקדמיה אלון מאירי

"אפשר לסכם טורניר אקדמיה ראשון מוצלח מאוד", אמר לאחר משחק הגמר מאמן נבחרת הנערים גל גלילי, ששחקניו יפגשו בסוף החודש את בלגיה, צרפת ואוקראינה בתקווה להעפיל לאליפות אירופה. "מבחינה מקצועית נבחרת הנערים קיבלה ניסיון והכנה לקראת טורניר המוקדמות בסוף החודש. בנוסף, נפרדנו מבוגרי האקדמיה שמסיימים השנה. אני רוצה להודות לאורי חבר שאירגן את הטורניר מטעם איגוד הכדורעף, לגיל מעיין, מנהל האקדמיה, שרתם את מכון וינגייט לאירוח הטורניר, וכן למנכ"ל המכון שמשון שעתל על הסיוע והתמיכה בכל השנה בכלל ובהפקת האירוע בפרט. אנחנו מקווים מאוד שהתחלנו מסורת חדשה שתתחזק ותתפתח בשנים הבאות".


משחק גמר הטורניר בין נבחרת הנערים לנבחרת האקדמיה

במקביל לטורניר האקדמיה הבינלאומי נערכה במכון וינגייט ולאחר מכן במבואות ים השתלמות מאמנים בין לאומית, בהשתתפותם של המאמן הארגנטינאי דניאל קסטליאני והמוסרת של נבחרת ארה"ב לשעבר, לינדזי ברג, זוכת שתי מדליות ארד אולימפיות. היום (שישי), נערכה השתלמות קורס יהלום עם מאמני הנבחרות ומאמני ליגת העל, בה לקחו חלק כ-30 מאמנים, אותה העביר קסטליאני.


קסטליאני בהשתלמות המאמנים, היום במכון וינגייט
תגובות