איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון נבחרות > ביקור בצמרת: שחקניות נבחרת האקדמיה בהולנד

ביקור בצמרת: שחקניות נבחרת האקדמיה בהולנד

במסגרת מחנה האימונים במרכז הספורט פפנדאל שבארנהיים, שיחקנו בנות האקדמיה, אותן מדריך מאמן נבחרת ישראל בפה קוקריני, פעמיים מול מקבילותיהן ההולנדיות

תאריך: 14/04/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: אתר איגוד הכדורעף  |  ארכיון נבחרות
שתף בווצאפ
קבוצת האקדמיה 1, אותה מדריך מאמן נבחרת הנשים של ישראל, ג'וזפה קוקריני, נחתה ביום חמישי בבוקר בהולנד והיא מתארחת כעת במרכז האימונים הרשמי של נבחרות הכדורעף ההולנדיות, פפנדאל שבארנהיים, למחנה אימונים שימשך עד יום שני. במסגרת השהות בהולנד ובמקביל לאימונים, שיחקה הנבחרת, שסיימה לאחרונה במקום הראשון בבית התחתון בליגת העל לנשים, מול נבחרות הנוער והנערות של הולנד. 

צפו בתקציר משני משחקי האימון של נבחרת האקדמיה מול הולנדביום שישי קיימה הנבחרת אימונים ראשונים, וערכה משחק ראשון נגד נבחרת הנוער המקומית. האקדמיה נקלעה לפיגור מוקדם במערכה הראשונה 15:10, אך הבנות התעשתו, השיגו שיוויון ואף הצליחו לנצח 23:25. תחילתה של המערכה השניה היתה המשך ישיר לסוף המערכה הראשונה והשחקניות הישראליות הובילו 11:14. משבר לא מובן הוביל לריצת 0:8 של ההולנדיות ומכאן הדרך לנצחון הולנדי 25:17 ולשוויון במערכות היתה קצרה. המערכה השלישית התנהלה בתוצאה צמודה עד ל-18:18. סדרת טעויות בצד הישראלי גרם למערכה לחמוק מידי שחקניות האקדמיה והיא הסתיימה בתוצאה 25:20 להולנדיות.

ההולנדיות המשיכו במומנטום שאפיין את סוף במערכה השניה ושלטו במערכה הרביעית ללא עוררין. מערכה זו התאפיינה בירידה באיכות המשחק במחנה הישראלי, טעויות רצופות הן בהגנה והן בהתקפה ונצחון הולנדי קל 25:15. המאמנים משני הצדדים סיכמו מלכתחילה על 5 מערכות, ולפיכך המשחק נכנס למערכה חמישית ואחרונה במהלכה הישראליות התעשתו וסיימו אותה בנצחון 21:25, ובסיום נצחון הולנדי בתוצאה 2:3.


שחקניות נבחרת האקדמיה. מחנה אימונים איכותי בהולנד

את הישראליות הובילה רוסלנה קוטחין עם 11, ולצידה אורן אבוטבול עם 10, מאיה דודוצ'קין עם 9, שיראל ג'נאח עם 8, כמו גם טלי הקס. בהולנד סיימה אינדי באיינס כמובילה עם 17 נקודות.

ג'יימי מוריסון, מאמנה האמריקאי של הנבחרת הבוגרת של הולנד, שזכתה במקום הרביעי באליפות העולם שנערכה באוקטובר 2018 ביפן, הגיע לצפות במשחק והביע הערכה למשחק בו צפה. למאמן יש הכרות מוקדמת עם נבחרת ישראל מטורניר מוקדמות אליפות העולם שנערך ביוני 2017 בבאקו.שלוש שחקניות בנבחרת הנוער ההולנדית יצטרפו בעונה הבאה למועדונים בליגות החזקות של איטליה וגרמניה, מה שמעיד, בין היתר, על האיכות הגבוהה של הנבחרת.

אתמול (שבת) נערך משחק נוסף בין הנבחרות, ובו ניצחה נבחרת הולנד עד גיל 19 בתוצאה 1:3 (23:25, 16:25, 25:21, 14:25).
 
הקבוצה מישראל המשיכה את היכולת הטובה מהמשחק הראשון ופתחה מצויין את המערכה הראשונה. המשחק הצמוד נמשך עד לשיוויון 18. השחקניות ההולנדיות עלו ליתרון 18:20 אך הישראליות לא נשברו וחזרו להוביל 21:23. ההולנדיות הישוו והחלטה של השופטת לטובת קבוצת האקדמיה, שבוטלה באמצעות צפיה במצלמה, הכריעה את הכף לרעת האקדמיה הישראלית, 25:23. המערכה השניה התאפיינה ביתרון מובהק להולנדיות. המקומיות הובילו כבר 8:21 אבל התעוררות ישראלית לקראת הסיום הביאה לתוצאה של 16:25. במערכה השלישית הישראליות לקחו את ההובלה ולא שמטו אותה למרות המשחק הצמוד במגרש. לקראת הסיום קבוצת האקדמיה הגדילה את הפער וניצחה 21:25 תוך הפגנת יכולת משכנעת והשתלבות מוצלחת של 3 מחליפות בשישיה של הקבוצה.


מאמן נבחרת האקדמיה ההולנדית, ג'וליאן ואן דה ויר (קרוב למצלמה); המאמן הראשי באקדמיה הגרמנית במונסטר ועוזר מאמן נבחרת גרמניה, כריסטיאן וולף (בשחור); מאמן נבחרת האקדמיה הישראלית בפה קוקריני (במרכז) ולצדו שוקי פרנקל, מנהל הנבחרת

המערכה הרביעית נפתחה בתוצאה צמודה כאשר ההולנדיות מובילות בפער נמוך. סדרת טעויות רצופה בצד הישראלי הקפיצה את ההפרש והמערכה הסתיימה בתוצאה 14:25 כמו במשחק אמש, המאמנים משני הצדדים סיכמו מלכתחילה על 5 מערכות ולפיכך המשחק נכנס למערכה חמישית ואחרונה, שנתנה את האפשרות לשחקניות מחליפות בשני הצדדים להציג את יכולתן למאמנים. ההולנדיות ניצחו במערכה זו 21:25. היום תשחק נבחרת האקדמיה נגד נבחרת הולנד U17 לעיני קהל.

במשחק בלטו בהתקפה טלי הקס (11), אורן אבוטבול וולריה גמנוביץ' (8 כ"א). בצד ההולנדי שוב הצטיינה באיינס (18, 3 קיל בלוקס), הפעם עם תרומה משמעותית מצדה של איריס פוס (14).
 
תגובות