איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > גמר הפלייאוף: מיתולוגיה בזמן אמת

גמר הפלייאוף: מיתולוגיה בזמן אמת

מטה אשר עכו של נועם כץ רחוקה ניצחון מאליפות, והיא תוכל לשבור מחר (18:00, אולם נעמן) את שיאה של הפועל המעפיל, ולהפוך לקבוצה המעוטרת בישראל. הפועל כפ"ס החזקה תנסה להחזיר את הסדרה לבר-לב. שידור ישיר בערוץ הספורט

תאריך: 15/04/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: אתר איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
הפועל מטה אשר עכו תוכל להפוך מחר (שלישי, 18:00, שידור ישיר בערוץ הספורט) לקבוצה המעוטרת בתולדות הכדורעף הישראלי, אם תצליח לנצח באולם נעמן את הפועל כפר סבא, ולהשלים בכך 0:3 מולה בסדרת גמר הפלייאוף של ליגת העל. שני המשחקים הראשונים בסדרה, האחרון מביניהם בבר-לב, הסתיימו ב-1:3 לאלופה המכהנת.

מאז שנת 2013 השיגה מטה אשר עכו 12 מתוך 13 תארים אפשריים בזירה המקומית - שבעה גביעים וחמש אליפויות - ובכך התקרבה בהתמדה לשיאה של הפועל המעפיל המיתולוגית, המחזיקה ב-26 תארים בישראל (14 אליפויות ו-12 גביעים). לאחר הזכייה של מטה אשר עכו בגביע העונה, השוו האדומים את מניין תאריהם לזה של המעפיל, עם 14 אליפויות ו-12 גביעים גם כן, ומחר יוכלו לשבור את השיא עם אליפות מספר 15. הפועל כפר סבא של שגיא ברעם, שעשתה עונה נהדרת הן בזירה המקומית והן באירופה, עם העפלה לרבע גמר גביע האתגר, עדיין מקווה לנשל את האלופה מהתואר. אך בשני המשחקים הראשונים בסדרה, למרות רגעים לא מעטים של עוצמה ודומיננטיות, היא נכנעה לקבוצה נועם כץ, שידעה להתעלות ברגעי המפתח. המאזן במשחקים בין הקבוצות העונה, כולל משחקי הפלייאוף, עומד על 1:5 לטובת מטה אשר עכו, שאת ההפסד היחיד שלה העונה הנחילה לה כפ"ס.

בשני המשחקים הראשונים בסדרה סיימו לפחות ארבעה שחקנים במטה אשר עכו עם 10 נקודות ומעלה, נתון שממחיש את עומק ההתקפה של האדומים. בכפ"ס ממשיך קלות' ברתלומי הפולני להיות בורג מהותי בהתקפה, והוא סיים עם 19 ו-22 את שני המשחקים הראשונים מול מטה אשר עכו.


סטס נביאדומסקי מול סבה דבש וגיא גניס במשחק הראשון בנעמן. צילום: אמיר ירחי, באדיבות מטה אשר עכו

שופטים: רועי גורן (ראשי), יעל דותן (עוזרת), מחמוד אסמאעיל, אסתר טרנשינסקי, איזאבל נג'ים, באסל נסאר (קווים), מאיר ברנשטיין (מפקח משקיף)
 
תגובות