איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון נבחרות > גביע היבשת: ישראל סיימה שלישית בבית והודחה

גביע היבשת: ישראל סיימה שלישית בבית והודחה

גברים: שני זוגות הישראלים הפסידו במפגש המכריע מול סלובניה, ולא הצליחו להשיג את הכרטיס לשלב הבא במפעל המעניק כרטיס לטוקיו 2020. בחודש יוני ישחקו זוגות הנשים

תאריך: 12/05/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: CEV  |  ארכיון נבחרות
שתף בווצאפ
גביע היבשת: נבחרת ישראל לגברים הפסידה היום (ראשון) לסלובניה במסגרת משחקי בית E, ובכך נקבע כי תסיים במקום השלישי בבית. משמעות הדבר היא הדחה מהטורניר כבר בשלב הראשון, שכן רק המסיימות בשני המקומות הראשונים בבית מעפילות לשלב השני. בשני המקומות הראשונים סיימו צ'כיה החזקה, וסלובניה, המארחת את משחקי הבית בעיר פורטורוש. במקום האחרון סיימה צפון אירלנד.

לאחר שאתמול הפסידו לצ'כים וניצחו את הצפון-אירים, עלו היום הזוגות הישראלים - קינן קופץ' ושון פייגה ועופרי מסורי ואילון אלעזר - לקרב הישיר על ההעפלה מול סלובניה. קופץ' ופייגה, הזוג הבכיר של ישראל, שיחקו ראשונים והפסידו 2:1 (21:15, 15:21, 15:11) לניק זמליאק ויאן פוקרשניק. לפיכך נתלו התקוות הישראליות בידיהם של מסורי ואלעזר, שהפסידו גם הם, 2:0 (21:18, 21:14) לוויד יאקופין ויורה בדראץ'.


אילון אלעזר חוגג. הצמד של נבחרת העתודה לא הצליח להושיע. צילום: CEV

בעוד כחודש (8-9 ביוני) תשחק גם נבחרת הנשים במפעל. סופיה סטריקוב ואניטה דייב, ונגה מאור וצאלה מוהר, שובצו לבית A, המשוחק בנובי סאד (סרביה), יחד עם שוודיה, סרביה ואלבניה. לעומת קופץ' ופייגה, שאינם נמנים עם הסגל הקבוע של נבחרת החופים ופעילים בעיקר בכדורעף אולמות, סטריקוב ודייב, הצמד הישראלי הבכיר בנשים, הן שחקניות קבועות בענף החופים.
תגובות