איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > עמרי שוורץ, מי השחקן הכי אנדרייטד בישראל?

עמרי שוורץ, מי השחקן הכי אנדרייטד בישראל?

השאלון, פרק שישי: שחקן אחד מליגת העל. 12 שאלות. והפעם: הליברו של המעפיל/מנשה/עמק חפר ונבחרת ישראל, שמשיק פודקאסט חדש במסגרת היותו אחד האנשים הכי עסוקים שתפגשו, בראיון לא קונבנציונלי

תאריך: 25/06/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: בני משי  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
עמרי שוורץ, בן 31. ליברו בהפועל המעפיל/מנשה/עמק חפר ונבחרת ישראל, ואיש רב פעלים. קחו נשימה עמוקה: יו"ר ועד שחקני הכדורעף; מסיים תואר שני בפסיכולוגיה של הספורט ופסיכולוגיה חברתית; מגיש ומייסד פודקאסט חדש לספורטאים צעירים בשם Sport Of View; יוזם פרויקטים שונים בענף (חליפות, קורס יהלום); מייסד תכנית Impact ליזמות חברתית במרכז הבינתחומי הרצליה ("תכנית שבבסיסה האמונה שניתן לפתור בעיות חברתיות בעזרת כלים כלכליים, וטוענת שהכלכלה החדשה תייצר רווח חברתי לצד רווח כלכלי"). איך כל זה קורה? לדברי שוורץ, "הכדורעף הוא הספורט האידיאלי בשביל לתחזק קריירה ספורטיבית ברמה הישגית ובינלאומית, ובמקביל להתפתח כאדם בתחומים וקריירות נוספות".

כתבות קודמות בסדרה:

פרק 1: אורן עובדיה 
פרק 2: אלכס אוסוקין
- פרק 3: קטרינה יובאנוביץ'
- פרק 4: סופיה סטריקוב
- פרק 5: זיו גוטמן


שוורץ מתעופף במשחק הנבחרת במוקדמות היורו-וולי 2019. שתי נקודות ללירה. צילום: CEV

מה הרגע שעשה לך את העונה?

"המשחק הראשון בעין שמר השנה. אחרי 13 שנה, לחזור ולשחק באולם הזה היה מאוד משמעותי. למעשה, זה היה כל כך משמעותי עד שהשנה אנחנו כבר עוברים לאולם חדש. עוד עונה אחת על הבטון הזה, ואפשר היה למכור אותנו בעודפים של איקאה".

מי השחקן בקבוצתך שהכי הפתיע אותך העונה, ולמה?

"יואב ססלר. לבחור יש כושר אכילה מרשים, והוא גם גדול וחזק. זכה אצלנו לכינוי הסאן ברנרד".

מהי שישיית העונה שלך?

"האמצע של מטה אשר. ינרי בל וקווין פויר קבלנים. בתפקיד המצליב ארנרדו גומז שהתחיל את העונה בכפ"ס. ליברו: אדיר בן שלוש מהאקדמיה. ילד צעיר שאני מקווה שנשמע עליו עוד הרבה".

מה הכי חסר לך העונה?

"הדבר שהכי חסר לי העונה זה שתי נקודות כדי לעלות לאליפות אירופה עם הנבחרת. הכי מגיע לנו בעולם, וזה עוד יקרה.
בנינו שם מערכת ספורט לתפארת, שנבנתה לאורך שנים ועם הרבה מאמץ מצד המנהל רועי אלרום, הצוות המקצועי והשחקנים יחד עם האיגוד. אני בטוח שעוד נעשה את זה".


בל. גם הוא בשישיית העונה של שוורץ. צילום: אתר איגוד הכדורעף


לאיזה אולם הכי נהנית להגיע? ובאיזה הכי סבלת?

"הכי נהניתי להגיע לאולם החדש בעין שמר. הייתי הולך כל שבוע לראות איך מתקדמת הבנייה. הכי סבלתי באולם בעין החורש. הברך שלי עדיין בפוסט טראומה".

מי השחקן הכי אנדרייטד בישראל?

"קשה למצוא פה שחקנים שהם אנדרייטד, כי אנחנו יחסית בתקופה של מעט שחקנים, כך שכל מי שנמצא מוערך מאוד. אני חושב על שון קסל הרבה בהיבט הזה. אני חושב שבשבילו לשחק בליגה השנייה, למרות שכל אחד והשיקולים שלו, זה אנדר-לבל מבחינתו. הוא פשוט מוסר אדיר בעיני. כמו שהוא משחק שם, בסיטואציה אחרת, תוך כמה חודשים הוא יכול לשחק גם בנבחרת. מבחינת רמה וכישרון, ואיך שהוא מנהל קבוצה והקצב שהוא משחק בו. אני בוחר אותו לאנדרייטד, למרות שאצלי הוא סופר-רייטד".

מי הפוטנציאל הכי גדול בארץ?

"אני הולך על אופק חזן ודניאל מקונן מנבחרת הנערים. שני חבר'ה שאני מאוד אוהב ואני מאמין שעוד נשמע עליהם הרבה. במקביל, ואני עולה קצת בגילאים, כמובן שעידו דוד סופר-מוכשר בעיני. הוא על הגבול בין פוטנציאל למוכח, כי הוא תרם את חלקו המכובד כבר בפלייאוף הזה ובמהלך העונה במטה אשר, והעונה הוא כבר צריך לקחת את המושכות אצלם".

איזה שחקן היית מביא להמעפיל/מנשה/עמק חפר?

"הייתי מביא את סימון רוברטלנדי מלובה, הוא היה יכול לתרום לנו השנה, אבל הייתי בודק קודם אם הוא משתלב במרקם החברתי".

 

מי גיבור הילדות שלך?

"גיבור הילדות שלי היה עדי גורדון, מהפועל ירושלים בכדורסל. למדתי ממנו מלא. הייתי מאוד צעיר. הוא תמיד היה הכי קטן, אבל תחרותי נורא, ולוקח על עצמו הרבה, כנראה שזה משהו שאני מאוד מתחבר אליו, ואימצתי אותו אליי. עוד גיבור ילדות היה פפי תורג'מן, גם כן מהפועל ירושלים בכדורסל. היום, בגיל 50, הוא גם שחקן כדורעף חופים שמככב בחוף גורדון בת"א. יצא לנו לשחק יחד בטורניר לפני שבוע יחד. הוא הזמין אותי, וקשה להסביר מה הייתה רמת ההתרגשות שלי. אמרתי "עם שחקן כמוך אני אלך לכל ענף". סיימנו במקום השלישי המכובד בטורניר פנימי של מועדון כ"ח ת"א בגורדון.

"בכדורעף, תמיד נשאתי עיניים ליניב בר נצר. שהוא גם סוג של הליברו המשמעותי הראשון בענף, וגם היה סופר מוכשר בתפקיד הזה. למדתי ממנו הרבה, אפילו ברמת ההליכה. אתה מיד קולט שהוא בר נצר. היה בזה משהו שמשדר כריזמה וביטחון על המגרש".

מי האדם שהכי השפיע על הדרך שלך בכדורעף?

"יש כמה. אני לא מאמין שאפשר להצליח לבד, אז למזלי אספתי לי אנשים טובים שמלווים אותי שנים לאורך הקריירה. ואלו שמות: דן ולנסי, גל גלילי ועדי פלדי. זאת הפמליה שלי. ולנסי הוא פסיכולוג ספורט, פלדי הוא המטפל גוף-נפש שלי, וגלילי לימד אותי את מה שאני יודע ברמה הטכנית של המשחק.

"וכמובן שגם שרגא (שמש) וזוהר (בר נצר) שאפשרו לי לחלום הכי רחוק ולהוביל שושלת מדהימה במכבי ת"א, והיום, להיות חלק, אולי, משושלת בהתהוות".

באיזה קבוצה אתה חולם לשחק?

"באתלטיקו מדריד בכדורגל. נראה לי שהייתי יכול להיות שם קשר 50/50 קלאסי, בטח שתחת סימאונה".


ברונו חוסם בגמר ליגת האלופות מול זניט קאזאן. ככה נראה רצון פנימי ואמיתי. צילום: CEV

מי השחקן/שחקנית שאתה הכי נהנה לראות בענף?

"השנה מאוד אהבתי לראות את ברונו. דווקא בגלל שהתחיל את השנה בקבוצת גלאקטיקוס עם הרבה אגו וביכולת נמוכה...וסיים עם אליפות איטליה וזכייה בליגת האלופות באותו שבוע. בעיניי הוא מסמל בעיני את איך שרצון פנימי ואמיתי יכול להתגבר על הרבה כישרון של מוסרים אחרים ששיחקו נגדו השנה".
תגובות