איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון נבחרות > גביע היבשת: נבחרת הנשים נכנסת לפעולה

גביע היבשת: נבחרת הנשים נכנסת לפעולה

עם צאלה מוהר ואלונה צ'רקז במקומן של נגה מאור ונוי חורין, יוצאת נבחרת החופים למשחקים בנובי סאד, סרביה, עם תקווה להעפיל לשלב הבא במפעל המעניק כרטיס כניסה לטוקיו 2020. שבדיה, סרביה ואלבניה הוגרלו יחד עם ישראל לבית A

תאריך: 07/06/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: FIVB  |  ארכיון נבחרות
שתף בווצאפ
לאחר הדחתה של נבחרת הגברים של ישראל בכדורעף חופים בחודש שעבר, תקווה נבחרת הנשים להשיג תוצאות טובות יותר החל ממחר (שבת) במסגרת גביע היבשת (Continental cup), המפעל המעניק לנבחרת הזוכה כרטיס כניסה למשחקים האולימפיים.

שני הזוגות המייצגים את ישראל, סופיה סטריקוב ואניטה דייב (שזכו בחודש הקודם בטורניר ראשל"צ), ואלונה צ'רקז וצאלה מוהר, יתמודדו במשך יומיים בבית A, המשוחק בנובי סאד (סרביה), יחד עם שוודיה, סרביה ואלבניה. הזוג הבכיר של כל נבחרת ישחק נגד הזוג השני, המדורג נמוך יותר, בנבחרות האחרות. במקרה של שוויון, ייערך "משחק זהב" שיכריע את המפגש בין הנבחרות.

סופיה סטריקוב ואניטה דייב הן הצמד הישראלי הבכיר בחופים, ובמסגרת הופעותיהן בסבב העולמי בכדורעף חופים רשמו בחודש מאי הגעה לרבע הגמר בטורניר בפיליפינים (כוכב אחד), והדחה בשלב המוקדמות בטורניר בסין (שני כוכבים). צאלה מוהר, מורה לתנ"ך במקצועה, זכתה בשנה שעברה במקום השני באליפות ישראל לצידה של ג'ניפר גוז. אלונה צ'רקז היא אלופת ישראל, ששיחקה באליפות בשנת 2018 לצדה של סטריקוב.


נבחרת ישראל למשחקי גביע היבשת עולה על המטוס לסרביה

"התחושה שלי מאוד חיובית לגבי הרכב השחקניות שנבחרו להשתתף בתחרות", אמרה מאמנת-העל של נבחרות החופים, הברזילאית-שוויצרית קלאודיה לסיגה. "המשלחת של הנבחרת ההולכת וגדלה שלנו תהיה מורכבת מסטריקוב/דייב, שמתחרות יחד בסבב העולמי מאז סוף 2018, ומצ'רקז/מוהר המנוסות, מה שבהחלט משפר את הסיכויים שלנו להעפיל לשלב הבא, שיתקיים במאי 2020. המטרה שלנו בסרביה היא לסיים במקום הראשון בבית. מאוחר יותר היום נדע מי יהיו היריבות הראשונות שלנו. האתגר הגדול שלנו צפוי להיות במפגש מול שבדיה, המדורגת ראשונה בבית. עם זאת, אנחנו מוכנות להתמודד עם כל נבחרת בנחישות, ולהילחם על ההזדמנות להשתתף במשחקים האולימפיים".
תגובות