איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון נבחרות > כואב: ישראל מחוץ לגביע היבשת על חודה של נקודה

כואב: ישראל מחוץ לגביע היבשת על חודה של נקודה

אחרי יום מותח עם ניצחונות מרשימים, הגיעו סטריקוב וצ'רקז למצב של שתי נקודות משחק (12:14) במערכה האחרונה מול צמד שוודי במשחק על ההעפלה לשלב השני במפעל, אך נכנעו לבסוף 17:15. המאמנת קלאודיה לסיגה: "שילמנו מחיר כבד על היעדר שקט נפשי"

תאריך: 09/06/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: CEV  |  ארכיון נבחרות
שתף בווצאפ
יום משחקים מפרך ומותח הסתיים בתסכול על החוף בנובי סאד (סרביה), לאחר המשחק המכריע שבעקבותיו הודחה נבחרת ישראל בכדורעף חופים מגביע היבשת (Continental Cup), המפעל שהזוכה בו תעפיל למשחקים האולימפיים בטוקיו 2020. ישראל הגיעה למשחק מכריע על ההעפלה, ואף הובילה במערכה האחרונה בו בתוצאה 12:14, אך איבדה את יתרונה ונכנעה בסיום 2:1 לצמד שוודי. בכך נקבע כי ישראל תסיים במקום השלישי בבית A, ולא תעפיל לשלב השני של התחרות.


סטריקוב ודייב. סיום מאכזב עבור הישראליות בגביע היבשת. צילום: CEV

משחקי נבחרת הנשים של ישראל בבית A של התחרות התחילו אתמול (שבת) במפגש הכפול מול המארחת סרביה. שחקניות הצמד הראשון של ישראל, אניטה דייב וסופיה סטריקוב, ניצחו 0:2 (14:21, 14:21) את הזוג השני של סרביה, נטאשה סאבוביץ' ונינה סקאריץ', ואילה הזוג הישראלי השני של הנבחרת, צאלה מוהר ואלונה צ'רקז, הפסיד 2:0 (21:14, 21:9) לזוג הסרבי הראשון, תמרה מילייביץ' ומלנה מאטיץ'. במשחק הזהב הצליחו הסרביות מילייבית ומאטיץ' לנצח את סטריקוב ודייב 2:1 (21:15, 16:21, 21:19) במשחק שארך כשעה, והרוויחו את מקומן במשחק על המקום הראשון. הישראליות, לעומת זאת, נשלחו למשחק מול אלבניה, המפסידה במפגש המקביל, על האפשרות להתחרות על המקום השני בבית ולהעפיל לשלב הבא. 


צאלה מוהר (משמאל) ואלונה צ'רקז. הגיעו רחוק, אבל לא המשיכו לשלב הבא. צילום: CEV

מול האלבניות התוצאות היו טובות יותר. סטריקוב ודייב ניצחו 0:2 (14:21, 11:21) את ז'ודיינה קרוטי ואלסה דישה, וצ'רקז ומוהר ניצחו בתוצאה זהה (12:21, 13:21) את אסמרלדה טוצ'י ואנטונטה מולה, הצמד הבכיר של האלבניות. בזכות הניצחון עלו הישראליות למפגש המכריע מול שוודיה על המקום השני בבית - שהמסיימת בו תשתתף בשלב השני של גביע היבשת, בחודש מאי 2020. 


אניטה דייב חוסמת. ישראל סיימה במקום השלישי בבית. צילום: CEV

צאלה מוהר ואלונה צ'רקז הפתיעו את הצמד השוודי הבכיר קמילה נילסון וסופיה אוגרן עם ניצחון מצוין של 0:2 (19:21, 18:21) במשחק צמוד, אולם סטריקוב ודייב נכנעו לצמד השני של השוודיות, קריסטינה וסוזאנה טורין, בתוצאה 2:1 (21:19, 19:21, 15:10), וכך נשלח המפגש המכריע למשחק זהב. בצד הישראלי בחרה המאמנת קלאודיה לסיגה את סטריקוב ואת צ'רקז למשחק על כל הקופה, ואילו אצל השוודיות היו אלו קריסטינה וסוזאנה טורין שעלו למשחק נוסף. אחרי הפסד במערכה הראשונה 21:11 הצליחו סטריקוב וצ'רקז להשוות ל-1:1 (15:21), ואף הובילו במערכה המכרעת 12:14, מרחק נקודה מהעפלה, אך הן הפסידו לבסוף 17:15 וספגו הדחה כואבת במיוחד אחרי אובדן של שתי נקודות משחק.

מאמנת-העל של נבחרות ישראל בכדורעף חופים, קלאודיה לסיגה, אמרה אחרי המשחק האחרון: "השגנו ניצחון חלק מול אלבניה, והגענו למשחק המכריע מול שוודיה על המקום השני בבית. במשחק של צאלה ואלונה נגד המדורגות ראשונות אצל השוודיות הן היו חזקות וממושמעות במכת ההגשה, בחסימה ובהגנה, והצליחו להשיג ניצחון חשוב. במשחק השני מול השוודיות, סופיה ואניטה שמרו על קצב טוב במערכה הראשונה נגד האחיות טורין, והגיעו עד יתרון 17:19 לפני שהפסידו 21:19. במערכה השניה הן חזרו חזקות ועקביות יותר, וניצחו 19:21. במערכה השלישית, לעומת זאת, הן לא הצליחו לעצור את הקצב המהיר של התאומות והפסידו 15:10, מה שהביא אותנו למשחק זהב מול שוודיה.


סטריקוב. "הבנות עבדו קשה". צילום: CEV

שם בחרתי להציב יחד את אלונה וסופיה, שעם העוצמה שלהן יכלו אולי לעשות את ההבדל נגד היריבות השוודיות. השוודיות עלו עם הזוג השני שלהם, שניצח במשחק האחרון. לא פתחנו טוב מולן, והפסדנו 21:11 עם כמה פספוסים של סייד-אאוטים חשובים ושל נקודות שבירה, ולא הצלחנו להלחיץ את השוודיות לפני שהפסדנו 21:11. החל מהמערכה השניה סופיה ואלונה שיחקו חזק יותר, ועם התקפה טובה ומכות הגשה מוצלחות ניצחו 21:15. הן שיחקו טוב גם במערכה השלישית והובילו 12:14, עם שתי נקודות משחק. ברגעים המכריעים של המערכה חסר לנו הרוגע כדי פשוט לסיים את המשחק בניצחון. ראינו את הניצחון הבטוח חומק לנו מבין הידיים. שילמנו מחיר כבר על היעדר החוזק המנטלי והשקט הנפשי בסוף המשחק. אני מאוכזבת מאוד. הבנות שיחקו כל כך טוב, וחזק. הן עבדו קשה, ועשו זאת כקבוצה. אבל זה המשחק".

בזכות תוצאותיהן בתחרות צברו סטריקוב ודייב 96 נקודות בסבב העולמי בכדורעף חופים. מוהר וצ'רקז זכו ב-108 נקודות דירוג.
תגובות