איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > הליגות הבכירות לגברים ולנשים הוגדלו ל-10 קבוצות

הליגות הבכירות לגברים ולנשים הוגדלו ל-10 קבוצות

שינויים במבנה ליגות העל: ליגת העל לגברים תחולק לאחר שני סיבובים לבית עליון ולבית תחתון לפני משחקי הפלייאוף. מכבי AOV אשדוד תשלח גם את קבוצת הגברים לליגת העל, בנוסף לקבוצת הנשים שעלתה מהלאומית. עוד העונה: שיטת משחקים זהה לנשים ולגברים

תאריך: 26/06/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: אתר איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
שתי הליגות הבכירות בכדורעף הישראלי - ליגות העל לגברים ולנשים - ימנו בשנה הבאה עשר קבוצות, כך אישרה השבוע הנהלת איגוד הכדורעף. בשנה שעברה שיחקו בליגת הגברים שמונה קבוצות, ובליגת הנשים תשע קבוצות. נוסף על שינוי זה, אישרה ההנהלה שינוי בשיטת המשחקים כך שהשנה יחולקו שתי הליגות בתום שני סיבובים לבית עליון ותחתון, בכל אחד מהם יערכו שני סיבובים נוספים בין הקבוצות בבית, כשהנקודות "נגררות" מהעונה הסדירה.

שלב הפלייאוף יישאר זהה לעונה שעברה, ויכלול חצאי-גמר וגמר בשיטת הטובה מחמישה משחקים. בניגוד לעונה הקודמת בליגת העל לנשים, לא יתקיים פלייאוף תחתון, והקבוצה שתסיים במקום העשירי תרד אוטומטית לליגה הלאומית.

 
בגזרת הקבוצות שנוספו לליגת העל לגברים,AOV אשדוד, שהבטיחה זה מכבר את עליית קבוצת הנשים לליגת העל אחרי שסיימה במקום הראשון בלאומית, תשלח לליגה הבכירה גם את קבוצת הגברים, שסיימה במקום הרביעי בלאומית, אך תעפיל בשל יכולתה להעמיד תקציב להשתתפות. אלופת הליגה הלאומית בעונת 2018/2019, הפועל עירוני קריית אתא, תשחק גם היא בליגה הבכירה, ותצטרף בכך לקבוצת הנשים של המועדון המשחקת בליגת העל. עוד תוספת לליגת העל לגברים תהיה הצטרפותה של נבחרת האקדמיה. 


הפועל עירוני קריית אתא זוכה בגביע האיגוד העונה. גם היא תהיה בליגת העל. צילום: אתר איגוד הכדורעף

 
אל ליגת הנשים, כאמור, תצטרף AOV אשדוד, אלופת הלאומית בעונת 2018/2019. נבחרת האקדמיה לנשים, ששיחקה בעונה הקודמת בליגת העל תחת הדרכתו של מאמן נבחרת הנשים ג'וזפה קוקריני וסיימה במקום הראשון בבית התחתון, תמשיך בליגה עונה נוספת.
 
באשר להשתתפות הקבוצות הישראליות באירופה, גם העונה, בדומה לעונה הקודמת, יהיו הנציגות קבוצת הנשים וקבוצת הגברים של הפועל כפר סבא, שישתתפו בגביע האתגר של ה-CEV,  בעונה הקודמת הגיעו שתי הקבוצות של המועדון לשלב רבע הגמר.

קבוצות ליגת העל לגברים בעונת 2019/2020

הפועל מטה אשר/עכו
הפועל כפר סבא
מכבי תל אביב
הפועל המעפיל/מנשה/עמק חפר
מ.ס עיילבון
מכבי מוסינזון הוד השרון
ק.ק תל אביב
הפועל עירוני קריית אתא
מכבי AOV אשדוד
נבחרת האקדמיה

קבוצות ליגת העל לנשים בעונת 2019/2020

מכבי XT חיפה
הפועל כפר סבא
ק.ק תל אביב
מ.כ מכבי רעננה
הפועל עירוני קריית אתא
מכבי חדרה
נבחרת האקדמיה
מכבי בנות נצרת
מכבי הוד השרון
מכבי AOV אשדוד


מכבי AOV אשדוד. עולה ליגה. צילום: אתר איגוד הכדורעף
תגובות