איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > פותחים עונה: הצעד הבא של עיילבון

פותחים עונה: הצעד הבא של עיילבון

אחרי עונה מוצלחת במיוחד, הקבוצה שמאסה בתואר "המרעננת" רוצה לתקוע יתד בליגת העל, ולחזק את מעמדה כאבן שואבת לצעירי האיזור. מייקל שופאני: "בקבוצה בכפר אחר, אחרי הנוער אפשר לפרוש. ילדים צריכים לדעת שאנחנו המקום למי שרוצה לשחק ברמות הגבוהות"

תאריך: 03/10/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: באדיבות מ.ס עיילבון  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
אחרי שנתיים יציבות בליגת העל, מ.ס עיילבון מיצתה את הקלישאות המוכרות של גאוות המגזר והמרעננת הרשמית של הליגה, ומרגישה שהגיע זמנה לתקוע יתד בין קבוצות העילית בישראל. למרבה השמחה, נראה שהצעדים הנכונים בכיוון מתבצעים, הקבוצה גדלה משנה לשנה, ומחזיקה במשאב חשוב שאינו מובן מאליו: קהל. והרבה. כוכב הקבוצה בעונה שעברה, שחקן נבחרת מקסיקו חורחה בראחס, עזב את הקבוצה לטובת בראבוס דה מיצ'ואקאן מארצו, אולם במקומו הגיעו שלושה שחקני רכש ארגנטינאים בתקווה שיקחו את המועדון לשיאים חדשים.

בעונה שעברה: מקום שישי.

הגיעו: גוסטבו אלבארס ואקה, מצליב ארגנטינאי בן 28 ששיחק בעונה שעברה בסיודאד וולי מהליגה הראשונה בארצו; אדגרדו ליוקה, מוסר ארגנטינאי בן 29 ששיחק בשנה שעברה באא"ק אתונה ביוון; וראמירו נונייז, קבלן ארגנטינאי בן 26 ששיחק בשנה שעברה בפוארטו סאן מרטין בליגה הבכירה בארגנטינה.

עזבו: ג'ורג' נסייר, חורחה בראחס, רם וייס.

בנוסף, חמישה שחקני נוער עלו לבוגרים כדי להשתפשף, וביניהם ג'וליאן סמעאן, רק בן 14, בנו של יו"ר הקבוצה סאהר סמעאן, אותו מגדיר מאמן הקבוצה (ודודו), סמעאן סמעאן, כמגיש העתיד של הכדורעף הישראלי. כמו כן הצטרפו מהנוער הליברו רון בלאן (15), הקבלן מישיל חאיכ (18), המצליב ג'אבר עאסלה, וחוסם האמצע בן לוינסון (17).

מאמן: סמעאן סמעאן.

לעמוד הקבוצה


מייקל שופאני מרחף. בעיילבון ממשיכים לצמוח. צילום: מ.ס עיילבון
 
מייקל שופאני: "מבחינת חשיפה, אנחנו רוצים יותר"

מייקל, נתתם עונה מצוינת, נשארתם בליגה בקלות יחסית ולא הייתם רחוקים מאוד מלסיים בין 4 הראשונות. מה יהיו המטרות שלכם העונה?

"הקבוצה עדיין מתבססת על שחקנים מקומיים, ולמרות שהעונה התחזקנו בשלושה זרים, כל שאר הסגל נמצא בעיילבון מאז הנוער. הצעירים עושים עבודה יפה, מתאמנים חזק ומשתלבים יפה מאוד. בראחס עזב, ויהיה קשה להחליף אותו כי הוא היה שחקן מפתח בקבוצה. הייתה לו עונה מקסימה עם המון נקודות ועבודה יפה. אני מקווה שהזרים החדשים יוכלו למלא את מקומו. הם גבוהים, בקבוצות שלהם הם היו שחקנים מובילים, ואני מקווה שהם יובילו גם אותנו. עם שלושה זרים במקום אחד, אנחנו מקווים להגיע לתוצאות טובות השנה. אנחנו מקווים לפלייאוף עליון, אבל המטרה היא עדיין להישאר בליגה. יש ארבע קבוצות חזקות מאוד בליגה, ותהיה תחרות יפה. אבל זה טוב בשבילנו - כדי להשתפר ולהתקדם צריך לשחק נגד יריבים איכותיים. זה טוב לשחק מול שחקנים טובים".

נראה שלמרות ההצלחה של הקבוצה הבוגרת, בעיילבון עדיין מרבית הדגש הוא על הנוער.

"נכון, זה מאוד חשוב לנו, וזה מניב פירות. למשל, ג'וליאן סמעאן, הבן של סאהר, מוסר בן 14 שעלה לבוגרים בקיץ, הוא כבר ברמה טכנית מצוינת. אנחנו רוצים שכולם באיזור ידעו שמהנוער אצלנו אפשר להגיע לליגת העל. בקבוצות בכפרים אחרים, אחרי הנוער אפשר לפרוש. אנחנו רוצים שמי שבסביבה יבוא אלינו, יכיר שזה המקום. החשיפה עוזרת וזה מתחיל לקרות, אבל אנחנו רוצים יותר מזה. כרגע בנוער יש 12 שחקנים ולא כולם מעיילבון - יש שחקן מנצרת, יש שחקן מטובא. זו התחלה טובה".

נשמע שהייתם רוצים להגיע לקהל רחב יותר.

"מבחינה תקשורתית רוב הקבוצות הטובות נמצאות במרכז, ופה לא לגמרי השקיעו בענף. רוב היישובים משקיעים בכדורגל, וחוץ מעיילבון אין במגזר הערבי קבוצת כדורעף חזקה. אנחנו רוצים שעוד ועוד אנשים ידעו עלינו. אצלנו המון שנים מכירים אותנו ותמיד יש קהל, אבל הקהל הוא רק מקומי. אנחנו צריכים שאנשים ייראו שיש רמה טובה בקבוצה וששווה להגיע אלינו - גם לשחק אצלנו וגם לראות אותנו".

ברמה האישית הייתה לך עונה טובה מאוד. זה לא עושה חשק להתקדם לקבוצה אחרת?

"אני לא אשחק בקבוצה אחרת, כי העבודה שלי בתור מדריך כושר נמצאת בכפר. גם קבוצתית טוב לי פה, האימונים חזקים וברמה גבוהה. אנחנו משחקים בשביל הנשמה, בשביל להרים את השם של הכפר. לי לא מדגדג לעזוב, אולי למישהו אחר כן. כרגע אני מבסוט וכיף לי בעיילבון".
תגובות