איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > פותחות עונה: השעון המעורר של קריית אתא

פותחות עונה: השעון המעורר של קריית אתא

אחרי שנים בהן מקומה בפסגה היה מובן מאליו, סיימה קריית אתא את העונה הקודמת מחוץ לחצי גמר הפלייאוף. העונה, התקציב ירד משמעותית, ובמועדון מתכננים חריש עמוק. ובעתיד הקרוב? גיא שמאי: "במגבלות הקיימות, בנינו קבוצה טובה"

תאריך: 18/10/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: ישראל רחום  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
השעון המעורר צלצל בעוצמה עבור קריית אתא בעונה הקודמת, ומי שהתרגלה להיות קבוצת צמרת קבועה בכדורעף הישראלי, לא הצליחה להעפיל לחצי גמר הפלייאוף. הקבוצה שנפרדה במהלך העונה שעברה משני מאמנים (וובה טודורוב ויורי לוקטיב), החזירה הביתה את גיא שמאי, שאימן את מכבי חיפה בעונה הקודמת, בתקווה להזניק תהליך של בנייה יסודית. שלוש זרות חדשות הגיעו לקבוצה, יחד עם המוסרת הוותיקה רון פונטי, ולא פחות חשוב, עמוד הפייסבוק של המועדון התחיל לפעול באופן קבוע.


פונטי. אחראית על הנסיון. צילום: ישראל רחום

בעונה שעברה: מקום 5.

באו: רון פונטי (ק.ק ת"א), שחר רוזנר (נבחרת כדורעף החופים), סוויטלנה שוונסקה (TJ סוקול, צ'כיה), זוהר שושן (מכבי חדרה), ליה קסטרו (סן לורנצו, ארגנטינה), ג'וסארה סילבה (איסטר, צרפת).

עזבו: סטפני אלפרט, לנה שיינין, נטלי קרוק, יקטרינה ריפניה, אניה בורבליוק, אולגה לז'נקינה.

מאמן: גיא שמאי.

לעמוד הקבוצה


רוזנר. מהחופים לליגת העל. צילום: ישראל רחום

גיא שמאי: "קיבלנו מנדט לטיפול בכל התשתיות"

בעונה שעברה קריית אתא לא פעלה הרבה בזירה התקשורתית, וגם הקהל לא בדיוק הגיע. איך זה השפיע עליך כשקיבלת את משרת המאמן, ומה ההשפעה ועל השחקניות? האם ישנה תוכנית לשינוי כדי למשוך את האוהדים הפוטנציאליים?

"נכון לעכשיו הקבוצה די מנותקת מהעיר. אחת המטרות הראשונות שלנו היא לחבר אותה. צריך להחזיר את קריית אתא להיות קבוצה של התושבים. כשגדלתי הקהל היה מגיע, והוא לא נעלם, צריך להחזיר אותו. לשם כך התאחדנו שלושה אנשים שקריית אתא והכדורעף זה בדמם - אדווה שוהם זינובר, ישראל רחום ואני, וקיבלנו מנדט לטיפול בכל התשתיות. אנחנו רוצים להתמקד ביסודיים ולהקים משהו טוב יותר, ובהמשך לחלוש על כל מחלקות הנוער. אני שמח שהאמינו בנו ופתחו לנו את הדלת, בתקווה שהקבוצות יהיו ישראליות יותר והקהילה תתחבר אליהן לאט לאט. מכאן אני מבקש להודות ליעקב טאוב, יו"ר האגודה ומחזיק תיק החינוך בעיר, על האמון שנתן בנו להתחלת כל המהלך הזה, שכולל, בין השאר, חשיפה לבי"ס יסודיים בעיר".

ואיך תיראה הקבוצה הבוגרת בעונה הקרובה?

"הקבוצה עברה מתיחת פנים רצינית. התקציב ירד משמעותית והמטרות בהתאם, אבל במגבלות הקיימות בנינו קבוצה טובה. המטרה המוצהרת שלנו היא לסיים במקומות 1-6. אני מקווה שנעשה עונה טובה. אני חושב שהליגה תתחלק לשניים בצורה מובהקת - למעלה חיפה, כפ"ס ואשדוד, והשאר ילחמו על מספר מקומות קטן. גם נצרת, שהביאה 3 זרות ברזילאיות, וחדרה, שבנתה קבוצה מצויינת, אמורות להיאבק יחד איתנו ועם מכבי רעננה".


שמאי כמאמן חיפה בעונה הקודמת. "יוצא עם ראש מורם". צילום: אתר איגוד הכדורעף

איך העונה הקודמת השפיעה עליך ברמה האישית?

"מבחינתי אני יוצא עם הראש מורם. עזבתי קבוצה כשמהיום הראשון שלי בה ועד ליום האחרון שלי היא נמצאת במקום הראשון. לא צריך להיות גאון גדול כדי להבין שדברים לא התנהלו כשורה, אבל אני מאחל לחיפה בהצלחה, והם לי. כמאמן  אני סוגר עכשיו מעגל וחוזר לקריית אתא, בה גדלתי. הקבוצה גיששה אצלי לא מעט שנים וזה לא הבשיל לידי חתימה, ואני שמח שהשנה זה קרה".
תגובות