איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > ליגת על נשים - חיפה מתעוררת , כ"ס ממשיכה לנצח, קריית אתא מוכנה לשלב הבא

ליגת על נשים - חיפה מתעוררת , כ"ס ממשיכה לנצח, קריית אתא מוכנה לשלב הבא

המחזור ה-11 בליגת העל לנשים התקיים כולו הערב. במפגש הפסגה בין מכבי חדרה להפועל כפר סבא, ניצחו הכפר-סבאיות 0:3, מכבי בנות נצרת ניצחו במשחק דרמטי את ק.ק תל אביב 2:3, מכבי חיפה לא התקשתה לנצח בבית את מ.כ מכבי רעננה ואילו הפועל עירוני קריית אתא ניצחה בחוץ את מכבי מוסינזון הוד השרון, כעת יוצאת הליגה לפגרה ועם סיומה בסוף ינואר יחזרו הקבוצות לשלושה מחזורים לפני החלוקה לפלייאוף עליון ותחתון.

תאריך: 23/12/2020  |  כתב: איגוד הכדורעף  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ

 
המחזור ה-11 בליגת העל לנשים התקיים כולו הערב. במפגש הפסגה בין מכבי חדרה להפועל כפר סבא, ניצחו הכפר-סבאיות 0:3, מכבי בנות נצרת ניצחו במשחק דרמטי את ק.ק תל אביב 2:3, מכבי חיפה לא התקשתה לנצח בבית את מ.כ מכבי רעננה ואילו הפועל עירוני קריית אתא ניצחה בחוץ את מכבי מוסינזון הוד השרון. כעת יוצאת הליגה לפגרה ועם סיומה בסוף ינואר יחזרו הקבוצות לשלושה מחזורים לפני החלוקה לפלייאוף עליון ותחתון.
 
מכבי חדרה- הפועל כפר סבא 3:0 (25:21, 25:14, 25:20)
במפגש השני בין שתי הקבוצות בתוך שבוע שוב הפסידה חדרה, הפעם בביתה לכפר סבא החזקה. את המערכה הראשונה פתחו החדרתיות בצורה טובה והמערכה הייתה צמודה אך הלכה בסופו של דבר לכפר סבא. את המערכה השניה הכפר סבאיות, בראשות לנה שיינין שהיתה מצוינת היום, ניצחו יחסית בקלות ואילו במערכה השלישית הייתה חדרה יריבה שקולה אך בסוף הפועל כפר סבא ניצחה גם את המערכה הזו.
אלעד שפגט מאמן כפר סבא: "אני מרוצה בעיקר מהתוצאה, לדעתי במשחקים האחרונים יש אצלנו קצת ירידה ביכולת. זה משהו שהוא טבעי וזה חלק טריוויאלי מעונה. הבנות משקיעות מאמצים גדולים ופגרת המשחקים באה לנו בזמן טוב. נחזור ממנה חזקים למאבקי ההכרעה בליגה ובגביע".
בהפועל כפר סבא, ילנה שיינין (52% בהתקפה ואייס) הובילה עם 14 נקודות. 69% בקבלה לקבוצה ו-43% בהתקפה, 10 חסימות, 4 אייסים ו-20 טעויות כלליות במשחק.
שיראל ג'נח (55% בקבלה, 33% בהתקפה, חסימה ואייס) והאנא טוביקינה (33% בהתקפה, 5 חסימות) הובילו את מכבי חדרה עם 10 נקודות כ"א. הקבוצה סיימה עם 56% בקבלה ו-37% בהתקפה. חסמו 8 כדורים, 2 אייסים ו-23 טעויות כלליות במשחק.


הפועל כ"ס ממשיכה לדרוס

מכבי בנות נצרת – ק.ק תל אביב 2:3 (11:15, 25:21, 23:25, 16:25, 25:23)
במשחק הדרמטי של היום ניצחו בנות נצרת באולמן הביתי את ק.ק. תל אביב. דווקא ק.ק פתחו היטב את המשחק וניצחו את המערכה הראשונה, נצרת ניצחו את שתי הבאות, אבל ק.ק. לא ויתרה וניצחה את הרביעית, את המערכה החמישית הצמודה ניצחה בסופו של דבר בנות נצרת.

מכבי חיפה – מ.כ בנות רעננה 0:3 (15:25, 20:25, 19:25)
מכבי חיפה המשיכה את ההתאוששות שלה והיא עם ניצחון שני רצוף מנגד בנות רעננה עם הפסד רביעי רצוף יצטרכו לעבוד חזק בפגרה כדי לחזור ליכולת שאפיינה את הקבוצה בסיבוב הראשון.
במכבי XT חיפה, אורטל איבגי (52% בהתקפה, 2 אייסים) ומריה אוקונומידו (52% בהתקפה, 2 אייסים) הובילו את הקבוצה עם 15 ו-14 נקודות בהתאמה. אחוז הקבלה הקבוצתי היה 32%, ואילו אחוז ההתקפה היה 48%, חסמו 4 כדורים, השיגו 11 אייסים וביצעו 25 טעויות במשחק.
ליזה סיריך (27% בקבלה, 42% בהתקפה, חסימה ואייס) הובילה את מ.כ. מכבי רעננה עם 17 נקודות בהתאמה. אחוז הקבלה הקבוצתי 25%, ואחוז ההתקפה 35%. חסמו 2 כדורים, השיגו 6 אייסים וביצעו 27 טעויות כלליות במשחק.


 עשר אצבעות - יאל בנימין ודנה כהן מהפועל קריית אתא  עם חסימה קלאסית 

מכבי מוסינזון הוד השרון – הפועל קריית אתא 3:0 (25:21, 25:7, 25:13)
הפועל קריית אתא ביססה את מיקומה השני בטבלה לאחר ניצחון שני רצוף הפעם על מוסינזון הוד השרון. דומה שלאחר הפגרה צפוי לנו מאבק עז על המקום השני בטבלה כשקריית אתא אמורה להיות אחד הפקטורים החזקים שם.
שחקני קריית אתא, יאל בנימין: "היה חשוב לנו  לנצח את המשחק ולשחק טוב לפני הפגרה ,עכשיו נתפנה לנוח, לצבור כוחות, להגיע לשלבים הבאים בכוחות מחודשים ולהמשיך להתקדם הן ברמה האישית והן ברמה הקבוצתית".
 
במחזור הבא, ב-23 /22 לינואר: הפועל עירוני קריית אתא תארח את מכבי חיפה שאר משחקי המחזור יתקיימו ב-23 בינואר: מכבי בנות נצרת תתמודד מול מכבי חדרה, הפועל כפר סבא מול מכבי מוסינזון הוד השרון ואילו מכבי רעננה תארח את ק.ק תל אביב.
 
תגובות