איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון נבחרות > שלוש מערכות מהיסטוריה: ערב מכריע לנבחרות

שלוש מערכות מהיסטוריה: ערב מכריע לנבחרות

מוק' אליפות אירופה 2019: ניצחון חוץ של נבחרת הגברים הערב בלטביה (19:30) בתוצאה 1:3 או 0:3 יעלה אותה לאליפות לראשונה מאז 1971. נבחרת הנשים זקוקה לניצחון ביתי של 0:3 על סלובניה (20:00, מטרווסט), ועליה להגביל את יריבתה ל-38 נקודות במשחק כולו

תאריך: 08/01/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: CEV  |  ארכיון נבחרות
שתף בווצאפ
נבחרות הנשים והגברים של ישראל יקיימו הערב (רביעי) את משחקיהן המכריעים במוקדמות אליפות אירופה 2019, שיקבעו אם ישתתפו באליפות. נבחרת הגברים, שתשחק מול לטביה בעיר ז'לגבה בשעה 19:30 (שידור ישיר בערוץ חמש סטארס, אפיק 59), זקוקה לניצחון 1:3 או 0:3 כדי להעפיל ליורו-וולי לראשונה מאז 1971. בפני נבחרת הנשים, שהפסידה ביום ראשון 3:0 לבלגיה, עומדת משימה קשה אף יותר: עליה לנצח במטרווסט (20:00, שידור ישיר בערוץ חמש פלוס, אפיק 56) את סלובניה החזקה 0:3, ולהגביל את היריבה ל-38 נקודות במשחק כולו (12 עד 13 נקודות במערכה בממוצע). במשחק הראשון בין השתיים ניצחה סלובניה 0:3.  

נבחרת הגברים מתמודדת למעשה על הכרטיס לאליפות כאחת מחמש סגניות הבתים בעלות המאזן הטוב ביותר (מתוך שבעה בתים), שכן אסטוניה, שמובילה את הבית המשולש בו משחקת ישראל, כבר הבטיחה את המקום הראשון. בסוף השבוע הושגו בבתים אחרים תוצאות ששירתו את המטרה, וכעת תלויה נבחרת הגברים אך ורק בעצמה. במפגש הראשון בין הנבחרות ניצחה ישראל 0:3 עם הופעה מצוינת של טמיר הרשקו.


גנאדי גולדרין מול לטביה בסיבוב הקודם. ישראל קרובה להעפלה

בשיחה עם אתר איגוד הכדורעף הביע מאמנה הפולני של הנבחרת, ג'גוש ריש, אופטימיות באשר לסיכויי ההעפלה של חניכיו: "זו הנבחרת הכי חזקה של ישראל ב-15 השנים האחרונות. כולם עובדים קשה ורואים רק את ההעפלה לנגד עיניהם. אנחנו ניתן מלחמה במשחק הזה, ואני מקווה שזה יספיק לנו כדי להעלות", אמר כשבוע לפני המשחק. בימים שקדמו למפגש שיערך מחר קיימה ישראל שלושה משחקי אימון מול קבוצות מפולין, בה התקייים מחנה האימון, והפסידה בשלושתם.

סגל נבחרת הגברים למשחק מול לטביה: אלכס אוסוקין, גנאדי סוקולוב, איליה גולדרין, סלבה בצ'קלה, שון פייגה, טמיר הרשקו, עמרי שוורץ, אלכס שפרנוביץ', מיכאל מילשטיין, שלו סעדה, עידו דוד ויואב ססלר.

על נבחרת הנשים להשיג ניצחון ביתי מוחץ על סלובניה כדי להעפיל. עוד לפני ההפסד הישראלי לבלגיה ביום ראשון, שפגע בסיכויי ההעפלה של ישראל, הסביר המאמן ג'וזפה קוקריני מה יהיה על חניכיו לעשות כדי לנצח את הסלובניות. "כדי לחזור עם תוצאה חיובית, מוכרחים להפעיל לחץ על ההגשה שלהן", אמר האיטלקי. "אנחנו צריכים להגיש היטב כדי לאלץ אותן להאט את ההתקפה שלהן, שלא ישחקו נקודות מהירות, ובהתאם, לעשות עבודה טובה בחסימה. בה בעת, עלינו להימנע מטעויות בקבלה ובהתקפה".

סגל נבחרת הנשים למשחק מול סלובניה: אניה וליקי (קפטנית), שני סוקולוב-פחם, בקי קופילוביץ', קתרינה זילברמן, גלית דבש, ספיר חודורוב, תמר שטיין, אביטל ז'לובה, טלי מרמן, אלה סעדה, פולינה מליק, ליר גופר וליזה סיריך.


גלית דבש ופולינה מליק עולות לחסימה במשחק מול בלגיה. הנבחרת זקוקה לניצחון בהפרש גדול על סלובניה
תגובות