איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון נבחרות > בשבת: שון פייגה וקינן קופץ' בגביע היבשת

בשבת: שון פייגה וקינן קופץ' בגביע היבשת

כדורעף חופים: השניים ישתפו פעולה כצמד הבכיר של ישראל במפעל שמעניק כרטיס כניסה למשחקים האולימפיים. לצדם ישחק הזוג השני, אילון אלעזר ועופרי מסורי. ישראל שובצה לבית עם צ'כיה החזקה, סלובניה וצפון אירלנד

תאריך: 09/05/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: FIVB  |  ארכיון נבחרות
שתף בווצאפ
נבחרת ישראל בכדורעף חופים תחל ביום שבת את משחקיה במסגרת גביע היבשת (Continental cup), המפעל המעניק לנבחרת הזוכה כרטיס כניסה למשחקים האולימפיים. הזוגות הישראלים בגברים, שון פייגה וקינן קופץ', ואילון אלעזר ועופרי מסורי, ישחקו ב-11-12 במאי, ואילו הזוגות בנשים, סופיה סטריקוב ואניטה דייב, ונגה מאור וצאלה מוהר, יתמודדו בטורניר ב-8-9 ביוני.

בתחרות הנערכת באירופה, בה משתתפת גם ישראל, לוקחות חלק 32 נבחרות, שני זוגות בכל נבחרת, המחולקות לשמונה בתים בני ארבע נבחרות. שתי הראשונות מכל בית יעפילו לשלב השני של גביע היבשת, שיערך במאי/יוני 2020. בנשים שובצו סטריקוב ודייב, ומאור ומוהר, לבית A, המשוחק בנובי סאד (סרביה), יחד עם שוודיה, סרביה ואלבניה. בגברים שובצו קופץ' ופייגה, ומסורי ואלעזר, לבית E, המשוחק בעיר פורטורוש (סלובניה), יחד עם צ'כיה, סלובניה וצפון אירלנד. הזוג הבכיר של כל נבחרת ישחק נגד הזוג השני, המדורג נמוך יותר, בנבחרות האחרות. במקרה של שוויון, ייערך "משחק זהב" שיכריע את המפגש בין הנבחרות.


קינן קופץ'. ציוות מעניין עם פייגה. צילום: רינת ורדי, באדיבות מכבי ת"א

לפני כמעט שלוש שנים העפילו שון פייגה ואריאל הילמן, יחד עם נתי אוחנה ואלון סנדרוביץ', לגמר הטורניר, בו השתתפו 16 נבחרות. ישראל הודחה בסיבוב הרביעי, ששוחק בחוף הקשתות באשדוד, אך המשיכה לשלב הבא לאחר שנבחרות החופים של הולנד, איטליה ופולין הגיעו למכסת קבוצות הגברים שלהן למשחקים האולימפיים - העומדת על שני זוגות לכל מדינה. הפעם יכלול הטורניר שלושה סיבובים בלבד.

שון פייגה (הפועל המעפיל/מנשה/עמק חפר), לו עבר עשיר בנבחרת כדורעף החופים, וקינן קופץ' (מכבי ת"א), הם שחקני כדורעף אולמות שנקראו לנבחרת כדי לחזק את סיכויי ההעפלה למשחקים האולימפיים בטוקיו 2020. הזוג השני של ישראל, עופרי מסורי ואילון אלעזר הוא חלק מנבחרת העתודה בכדורעף חופים, והשניים, המשרתים כרגע בצה"ל, צפוים להשתתף באליפות העולם עד גיל 21 בתאילנד בחודש יוני, כמו גם באליפות אירופה עד גיל 22 ביולי. באשר ליריבות הממתינות לישראל, צ'כיה נחשבת לנבחרת חזקה מאוד והפייבוריטית להעפיל מהמקום הראשון בבית. לסלובניה נבחרת צעירה, ובה זוגות שזכו בטורנירי כוכב אחד ושני כוכבים בסבב העולמי.

בנשים, סופיה סטריקוב ואניטה דייב הן הצמד הישראלי הבכיר בחופים. נגה מאור בת ה-19, ששיחקה מאז תחילת העונה לצידה של נוי חורין, תשתף פעולה עם צאלה מוהר, מורה לתנ"ך במקצועה, שזכתה בשנה שעברה באליפות ישראל לצידה של ג'ניפר גוז.


סטריקוב ודייב. יעלו על המגרש בתחילת יוני. צילום: FIVB

מאמנת-העל של נבחרות ישראל בכדורעף חופים, הברזילאית-שוויצרית קלאודיה לסיגה, אמרה על משחקי הגברים הקרבים: "לנוכח האיכות של צ'כיה, המטרה הריאלית שלנו היא לסיים במקום השני בבית שלנו. אנחנו סומכים על הנסיון של פייגה ועל הלהט והאש של קופץ', כמו גם על היכולות המרשימות שלו, ועל הפוטנציאל המתגבר של מסורי ואלעזר".
 
תגובות