מנחיתים חדשות
מערכת האיגוד
מערכת האיגוד
דור חדש של שופטי כדורעף התחיל את דרכו המרתקת בענף, וכך לאחר שנתיים נפתח אתמול ( רביעי) בוינגייט קורס שופטים עם 29 חניכים מכל קצוות הארץ קורס מרוכז של ארבעה ימים מלאים בחומר עיוני ומעשי. בהצלחה חברות וחברים נתראה על מגדל השיפוט.
מערכת האיגוד
מערכת האיגוד
מועדון הכדורעף מכבי חיפה מכריז על טורניר לזכרה של השחקנית והמאמנת קטיה פודלינסקי ז"ל שהלכה לעולמה לפני שנה. בטורניר שיתקיים בין התאריכים 22-23 לספטמבר ישתתפו 4 קבוצות. שלושת המועדונים בהם קטיה שחקה ישתתפו באופן קבוע בכל שנה - מכבי חיפה, מכבי רעננה והפועל קריית אתא , הקבוצה הרביעית שתשלים את הפאזל השנה הינה מכבי חדרה
מועדון הכדורעף מכבי חיפה מכריז על טורניר לזכרה של השחקנית והמאמנת קטיה פודלינסקי ז"ל שהלכה לעולמה לפני שנה. בטורניר שיתקיים בין התאריכים 22-23 לספטמבר ישתתפו 4 קבוצות. שלושת המועדונים בהם קטיה שחקה ישתתפו באופן קבוע בכל שנה - מכבי חיפה, מכבי רעננה והפועל קריית אתא , הקבוצה הרביעית שתשלים את הפאזל השנה הינה מכבי חדרה
דן שיראי ( דובר האיגוד)
דן שיראי ( דובר האיגוד)
ראש שנה זהב לסופי סטריקוב ואניטה דייב שזוכות במדליית הזהב בסבב העולמי בכדורעף חופים (קרפוב, אוקראינה) לאחר נצחון 2:0 על צמד אוסטרי במשחק הגמר. כבוד גדול !
ראש שנה זהב לסופי סטריקוב ואניטה דייב שזוכות במדליית הזהב בסבב העולמי בכדורעף חופים (קרפוב, אוקראינה)  לאחר נצחון 2:0 על צמד אוסטרי במשחק הגמר.
כבוד גדול !
מערכת האיגוד
מערכת האיגוד
בטורניר הסבב העולמי כוכב 1 בקורופוב אוקראינה סופיה סטריקוב ואניטה דייב אלופות ישראל הטריות (62 בעולם) ניצחו בחצי הגמר את האוקראיניות אנג'לינה קמיל, וטטיאנה לזרנקו( 71 בעולם) בשלוש מערכות ( 23-21, 21-15, 15-13), ויתמודדו בגמר (14 שעון ישראל) נגד האוסטריות פרנסיסקה פרידל ואווה פרפר (74 בעולם). זאת תהיה המדליה הראשונה של נשים ישראליות בסבב העולמי, והשניה אי פעם לישראל אחרי טורניר בודפשט לפני כשבועיים.
מערכת האיגוד
מערכת האיגוד
חדש על המדף! החלה ההרשמה לקורס מדריכי כדורעף שנתי בבית הספר למאמנים ומדריכים במכון וינגייט. תאריכי הקורס: 8.10.21-8.4.22 (ימי שישי) שעות הקורס: 8:00-15:00. לפרטים נוספים:מאמן ורכז הקורס: עדי תדמור,- 052-2267704
מערכת האיגוד
מערכת האיגוד
יום עצוב למשפחת הכדורעף. שופט העבר הבינלאומי גבי קראוס הלך היום לעולמו. גבי נחשב כאחד מבכירי שופטי הכדורעף העולמיים. לאורך השנים החזיק בתפקידים מנהלתיים שונים כמו - וועדות ביקורת של הוועד האולימפי הישראלי ובוועדת השיפוט העולמי. איגוד הכדורעף משתתף בצער המשפחה. יהי זכרו ברוך.
אורי חבר ( אגף תשתיות)
אורי חבר ( אגף תשתיות)
הסתיים קורס מאמנים מרוכז במכון וינגייט, 18 מאמנות ומאמנים סיימו בהצלחה את הקורס שנמשך שלושה חודשים
הסתיים קורס מאמנים מרוכז במכון וינגייט, 18 מאמנות ומאמנים סיימו בהצלחה את הקורס שנמשך שלושה חודשים
דן שיראי ( דובר האיגוד)
דן שיראי ( דובר האיגוד)
נקבע תאריך לטורניר אטקין. הטורניר יתקיים השנה בתאריכים: 4-5.10.2021 בהדר-יוסף, תל-אביב.     הקבוצות המשתתפות: הפועל מטה אשר – עכו , הפועל יואב כ"ס, מכבי יעדים ת"א, ומכבי מוסינזון הוד-השרון.
דן שיראי ( דובר האיגוד)
דן שיראי ( דובר האיגוד)
מדלית ארד לנתי אוחנה ואיילון אלעזר בסבב העולמי בכדורעף חופים שמתקיים בבודפשט, הצמד הישראלי מנצח את הזוג הסרבי 2:1 וחוגג לראשונה בקרירה פודיום בסבב העולמי. סופי סטריקוב ואניטה דייב מפסידות 2:1 במשחק על מדלית הארד לזוג אוקראיניות.
מערכת האיגוד
מערכת האיגוד
נתי אוחנה ואיילון אלעזר מפסידים 2:1 לצמד פיני בחצי גמר הסבב העולמי שמתקיים בבודפשט, למרות ההפסד הצמד הישראלי יעלה בשעה 16:00 למשחק על מדלית הארד מול הזוג הסרבי.

עד היום רשמה נבחרת ישראל שלוש הופעות בטורנירי גמר אליפות אירופה. הפעם הראשונה הייתה ב-1951 בצרפת. חמש שנים לפני שליגת הכדורעף נחנכה באופן רשמי, הופיעה ישראל בטורניר הגמר וסיימה במקום העשירי והאחרון. בשלב הבתים, שיחקה ישראל בבית ג' והגיעה למקום השלישי אחרי רומניה וצרפת לאחר הפסדים לשתי הנבחרות. בבית הדירוג, סיימה הנבחרת עם הפסדים לפורטוגל, איטליה והולנד. ברה"מ סיימה את הטורניר כאלופת אירופה.

ההופעה השנייה הייתה ב-1967 באיסטנבול, טורקיה. ישראל נאבקה בבית ג', הפעם עם נבחרות צ'כוסלובקיה, איטליה, טורקיה המארחת ופינלנד. את הבית סיימה הנבחרת שלישית אחרי צ'כוסלובקיה ואיטליה עם מאזן של שני נצחונות ושני הפסדים. בסיום בית הדירוג על המקומות 9-16, התמקמה הנבחרת במקום האחד עשר עם חמישה ניצחונות ושני הפסדים.

הפעם השלישית והאחרונה בטורניר גמר אליפות אירופה הייתה ב-1971 במילאנו שבאיטליה. הנבחרת הגיעה בבית המוקדם למקום השני אחרי צ'כוסלובקיה עם שני ניצחונות והפסד בודד. בשלב השני, שיחקה הנבחרת בבית הדירוג על המקומות 7-12. ישראל הגיעה למקום האחרון עם ניצחון בודד על הולנד ועוד ארבעה הפסדים.

בנוסף לאליפויות אירופה הגיעה הנבחרת הלאומית שלוש פעמים לטורניר גמר אליפות העולם. הופעת הבכורה הייתה ב-1952 בברית המועצות. בטורניר שנערך במוסקבה, סיימה ישראל את שלב הבתים שלישית אחרי ברה"מ ורומניה כשהיא מקדימה את השכנה מהצפון, לבנון. הכחולים לבנים ניצחו את הלבנונים 0:3 ולאחר מכן נוצחו באותה תוצאה בידי שתי המזרח אירופאיות וסיימו לבסוף במקום העשירי מתוך אחת עשרה נבחרות.
 

נבחרת ישראל באליפות העולם מוסקבה 1952. ראשון משמאל הקפטן אמניהו לבבי, חמישי משמאל דודיק פרלמוטר, שישי חיים בורר, שביעי דניאל (שחור) אלוני, אחרון גדי זוהר. (הצילום באדיבות ארכיון קיבוץ גן שמואל)

כעבור ארבע שנים בשנת 1956, הגיעה ישראל לאליפות העולם שנערכה בצרפת. את בית ו' המוקדם סיימה הנבחרת שנייה אחרי צרפת ולפני לוקסמבורג. בשלב השני, שלב הדירוג על המקומות 11-20, סיימה הנבחרת במקום ה-16 עם ארבעה ניצחונות וחמישה הפסדים. את הנבחרת אימן מיכה שמבן, ששילב מספר שחקנים צעירים לצד הקפטן חיים בורר, שחקנה של הפועל בית זרע האלופה ויעקב גרופ מבית קמה. שחקן צעיר ומוכשר מקיבוץ עין המפרץ העונה לשם אריה זלינגר, החל את דרכו בכדורעף העולמי באותה הנבחרת ושמות נוספים שהבטיחו מקום של כבוד בכדורעף הישראלי הם אהוד דקל ומיכה מילשטיין מעין שמר, יגאל הנגבי מקיבוץ נגבה, דוד כפרי נציג קיבוץ שריד, עמוס ירושלמי מקיבוץ נען, עמוס מלר מעין החורש, עמוס פורת מקיבוץ דן ואהרון רוטשילד נציג נוסף מהאלופה הפועל בית זרע.
 


אליפות העולם ב-1952. חיים בורר קופץ לרשת במשחק מול ברה"מ (הצילום באדיבות ארכיון קיבוץ גן שמואל)

שש שנים מאוחר יותר שבה הנבחרת למוסקבה והפעם, להופעתה האחרונה בטורניר גמר אליפות העולם. ישראל שיחקה בבית ה' המוקדם וסיימה עם שלושה הפסדים ובמקום האחרון אחרי צ'כוסלובקיה, בולגריה ומונגוליה. בבית הדירוג 11-20 סיימה הנבחרת במקום ה-15 עם חמישה ניצחונות וארבעה הפסדים.

תחת זוהר בר נצר

נבחרת הגברים של ישראל לא השתתפה בטורניר גמר היבשת מאז האליפות שהתקיימה בשנת 1971 במילאנו. בחודש ספטמבר 2012 ערכה הנבחרת, בהדרכתו של המאמן זהר בר נצר, ניסיון נוסף להעפיל אל טורניר הגמר, לאחר שלקחה חלק בטורניר המוקדמות, בבית אחד עם נבחרות הולנד, בלגיה ואסטוניה. המקום הרביעי בטורניר המוקדמות לקראת אליפות אירופה 2011 שלח את הכחולים לבנים למפגש כפול עם נבחרת אנדורה, בו ניצחה נבחרת ישראל, אך גם הפעם, סיימה במקום הרביעי בבית, לאחר התמודדות עם שלוש הנבחרות הבכירות ממנה. את הניצחון היחיד בטורניר רשמה נבחרת ישראל על אסטוניה (2:3) שסיימה את אליפות אירופה הקודמת (2011) במקום ה-12. הקמפיין האחרון אופיין בחוסר מזל ובפציעות רבות. חוסם האמצע המנוסה איתמר שטיין נעדר משני הטורנירים בעקבות פציעה ובנוסף, גנאדי סוקולוב נפצע בטורניר הראשון שנערך בבלגיה ולא השתתף בטורניר השני באסטוניה, מה שפגע בצורה ממשית במרכז הרשת. את טורניר המוקדמות הקודם סיימה ישראל, בהדרכתו של אבישי קרפובסקי, אחרי סלובניה, ספרד והונגריה. ניצחונה היחיד של הנבחרת הושג בשלב השני של הטורניר שנערך בהדר יוסף 0:3 על הונגריה.


נבחרת ישראל במוקדמות אליפות אירופה 2013. עומדים מימין: זהר בר נצר, שון פייגה, אלכס אוסוקין, גנדי סוקולוב, טמיר הרשקו, אריק הילמן, סלבה ברקל, גיל ריב, תומר תירוש. כורעים: גיא בן גל, זיו בר נצר, עומרי שוורץ, אלכס שפרנוביץ', אריאל כצנלסון, שירן וייסמן

תחת הדרכתו של בר נצר, שהוביל את מכבי תל אביב לחמישה דאבלים רצופים בליגת העל, רשמה הנבחרת היסטוריה בקיץ 2012 לאחר שהשתתפה לראשונה במשחקי הליגה האירופית. הנבחרת שובצה אל בית א' יחד עם דנמרק, יוון, סלובקיה האלופה המכהנת וספרד שזכתה בתואר ב-2007. ההופעה הראשונה הסתיימה בהצלחה, הנבחרת הגיעה אל המקום השלישי בבית עם מאזן שכלל 5 ניצחונות, כולל אחד יוקרתי על ספרד, שסיימה במקום הראשון בבית עם הפסד בודד. שלושה משבעת הפסדיה ספגה הנבחרת בטורניר הראשון של העונה אליו הגיעה ללא משחקי מבחן כלשהם, ולמעשה, הבחורים סיימו בשלושת הטורנירים הבאים עם מאזן חיובי של 5 נצ' לעומת 4 הפסדים, אף לא אחד מהם על האפס.

הנבחרת הופיעה בפעם השנייה בליגה האירופית בקיץ 2013. 12 נבחרות שיחקו במפעל הגברים בשלושה בתים, כשנבחרת ישראל בהדרכתו של בר נצר, הוגרלה לבית ג' עם נבחרות טורקיה, קרואטיה וביילורוסיה. הנבחרת סיימה במקום הרביעי והאחרון בבית למרות ניצחונות מרשימים בדרך על כל אחת משלוש הנבחרות היריבות. במשחקי הליגה האירופית נבחנה שיטת ניקוד חדשה, ולפיה כל מערכה שוחקה עד 21 נק', בשונה מהשיטה הנהוגה לפיה כל מערכה משוחקת עד 25 נק'. בנוסף, ניתן פסק זמן טכני אחד בלבד וזאת, בנקודה ה-12 בכל מערכה. הליגה האירופית נבחרה כפיילוט בשלב הזה, על מנת לבחון התאמה בין שיטת הספירה בכדורעף אולמות וחופים.
 


נבחרת ישראל באולם מטרווסט, הליגה האירופית 2013. כוכב הנבחרת לשעבר אליעזר כגן מנגן את התקווה בצ'לו


הנבחרת השתתפה גם במוקדמות אליפות העולם פולין 2014. בחודש מאי שיחקה הנבחרת בלובליאנה וסיימה במקום השני בבית המוקדם אחרי המארחת סלובניה ולפני מולדובה והונגריה. השלב השני נערך בתחילת אוקטובר בהולנד והנבחרת סיימה אחרונה את הבית שכלל את אוקראינה, הולנד, בלארוס, רומניה ושבדיה. הנבחרת השיגה ניצחון בודד בשלב השני, על שבדיה בשלוש מערכות.

אליפות אירופה 2015 באיטליה ובולגריה

נבחרת הגברים נאלצה לשחק בשלב הראשון של המוקדמות לאחר שסיימה במקום הרביעי את טורניר המוקדמות באליפות הקודמת. הנבחרת, הוגרלה לבית מוקדם עם מולדובה, לטביה ולוכסמבורג, שאירחה את המשחקים. כל שלוש הנבחרות שסיימו במקומות הראשונים בשלושת הבתים בשלב הראשון של המוקדמות, עלו אל שלב המוקדמות השני ואליהן הצטרפו שתי הנבחרות עם המאזן הטוב ביותר מהמקום השני.

למרות שניצחה את לוכסמבורג בשלוש מערכות 21:25, 20:25, 14:25, הנבחרת לא עברה את שלב המוקדמות הראשון לקראת אליפות אירופה 2015, ולא שיחקה בשלב השני בו היא הופיעה בקביעות בשנים האחרונות. הנבחרת פתחה את הטורניר בהפסד למולדובה 3:0 ובמשחק השני אמנם ניצחה את אקוראינה בשלוש מערכות, וסיימה את הבית עם  6 נק' ויחס מערכות 3-6. אבל הדרמה התפתחה בשני הבתים האחרים ששוחקו במקביל. בבית ב' שנערך בהונגריה ניצחה נורווגיה את הנבחרת המארחת 2:3, סיימה במקום הראשון עם 8 נק' והונגריה סיימה שנייה עם 7 נק'. בבית ג' ניצחה המארחת את שבדיה 1:3, התמקמה ראשונה עם מאזן מושלם (9 נק') ואילו שבדיה סיימה שנייה עם 6 נק' ויחס מערכות 3-7, מערכת זכות אחת יותר מנבחרת ישראל, כך שמולדובה, נורווגיה ומקדוניה עלו לשלב השני מראשי הבתים ואילו הונגריה ושבדיה סיימו כשתי הנבחרות בעלות המאזן הטוב ביותר מהמקום השני. מאמן הנבחרת זוהר בר נצר לקח אחריות על ההדחה המוקדמות והודיע על סיום דרכו.אביטל זלינגר. מהמאמנים המוערכים באירופה

עידן אביטל זלינגר

בקיץ 2014 הנהלת איגוד הכדורעף בחרה את אביטל זלינגר, בנו של המאמן אריה זלינגר, לתפקיד מאמן נבחרת ישראל. זלינגר החל את עבודתו בתחילת ספטמבר ובמקביל לאימון הנבחרת שימש אחראי על טיפוח הדור הצעיר באקדמיה למצוינות במכון ווינגייט. אביטל זלינגר, 55, נחשב לאחד המאמנים המוערכים באירופה וכשחקן נבחרת הולנד, תחת שרביטו של אביו, ענד מדלית כסף במשחקים האולימפיים בברצלונה 1992. בנוסף, כמוסר נבחרת הולנד סיים במקום השלישי את אליפויות אירופה ב 1989 וב-1991. זלינגר החל את קריירת האימון ביפן, תחילה כעוזרו של אביו, ובהמשך כמאמנה הראשי של קובה, הוכתר למאמן השנה בעונת 2001/02. זלינגר אימן גם בליגה הספרדית ובליגה ההולנדית, שם הוביל את מארטינוס לזכייה בכל שלושת התארים המקומיים (אליפות, גביע, סופר קאפ) במשך ארבע עונות רצופות. כמאמן נבחרת הולנד, אותה אימן עד שנת 2011, זכה בגראנד פרי העולמי ב 2007 וסיים במקום השני על הפודיום ביורו-וולי 2009. אימן את דינמו קרסנודר בסופר-ליגה הרוסית ואף הוביל את המועדון לזכייה בגביע האתגר האירופי, המפעל השלישי בחשיבותו.

הנבחרת בהדרכתו של זלינגר שבה לאחר העידרות של שנה אחת אל הליגה האירופית להופעה שלישית בסך הכל וזאת לאחר שסיימה רביעית את שלב הבתים ב-2013 בבית ג' אחרי קרואטיה, בלארוס וטורקיה. שנה קודם לכן במהדורה שכללה 10 נבחרות סיימה הנבחרת את בית א' במקום השלישי מתוך חמש נבחרות ולא עלתה אל הפיינל פור. הנבחרת שובצה לבית א' יחד עם פולין אלופת העולם, מקדוניה, אסטוניה, אוסטריה ודנמרק. הנבחרת סיימה את הבית במקום האחרון עם מאזן 9-1 כשאת הניצחון היחיד השיגה מול דנמרק בבית ואף רשמה תוצאה מחמיאה עם הפסד ביתי 3:2 לנבחרת פולין. 

בהמשך הודיע זלינגר על סיום דרכו לאחר שמונה למאמנה של קבוצת הנשים השוויצרית וולרו ציריך. 


נבחרת ישראל בליגה האירופית, קיץ 2015

עידן ג'גוש ריש

בתחילת חודש אפריל 2016 אישרה הנהלת איגוד הכדורעף את מינויו של הפולני ג'גוש ריש למאמן נבחרת ישראל. ריש, 48, שימש לאחרונה כמאמן הנבחרת עד גיל 23 של מצרים ולפני כן אימן את נבחרת איחוד האמירויות. במהלך הקריירה שהחלה בשנת 1992 אימן את נבחרות הנוער והנערים של פולין, את נבחרת העתודה וקבוצות בליגה הפולנית הבכירה. בין השנים 2009-2010 שימש כמנהל המקצועי של הנבחרות הצעירות בפולין.
 
לריש ניסיון עשיר במפעלים וטורנירים בינלאומיים תחילה כעוזר מאמן פולין במשחקים האולימפיים באטלנטה 1996 וכעבור שבע שנים הוביל את נבחרת הנערים של פולין לזכייה באליפות העולם כמאמן ראשי. עם נבחרת מצרים הגיע לאליפות העולם ב-2007 ופעמיים נוספות לשלב הבתים בליגה העולמית. בשנת 2010 זכה עם נבחרת הנוער הפולנית בטורניר הפסטיבל האולימפי.


המאמן ג'גוש ריש בפעולה
 
הנבחרת בהדרכתו של ריש קבעה הישג ראשון כעבור מעט יותר מחודש לאחר שהעפילה לשלב השני במוקדמות אליפות אירופה 2017 לאחר ניצחונות בבית מספר 3 על הונגריה (0:3), אנגליה (1:3) ועל מארחת הטורניר נורבגיה בחמש מערכות (23:25, 25:22, 20:25, 25:17, 14:16) ובכך סיימה בראש הבית כשהיא מבטיחה את מקומה בשלב השני שנערך כעבור ארבעה חודשים ובו שיחקה בבית 4 עם נבחרות קרואטיה, לטביה וסלובקיה. המשחקים נערכו בשני טורנירים – הראשון בסלובקיה והשני בקרואטיה. הטורניר הראשון הסתיים עם הפסדים לסלובקיה ולטביה ועם ניצחון בחמש מערכות על קרואטיה. גם בטורניר השני גברה הנבחרת באותה תוצאה על הקרואטים, אבל הפסידה לשתי האחרות בשלוש מערכות ובכך סיימה את דרכה. 
 

 
סגל הנבחרת: אלכס אוסוקין, איליה גולדרין, גנדי סוקולוב, שון קסל (הפועל מטה אשר/עכו); עמרי שוורץ ושגיב בולקין (הפועל כפר סבא); קינן קופאץ' (מכבי תל אביב); אמיר וינרסקי (מכבי הוד השרון); אלכס שפרנוביץ' (וייגל, פולין), סלבה בצ'קלה (בנדז'ין, פולין), טמיר הרשקו (מכללת אירוויין, ארה"ב), אריאל כצנלסון (קובורג, גרמניה).
 
מאמן: ג'גוש ריש; עוזר מאמן: שגיא ברעם, ווייטק באניבואה (פולין); פיזיותרפיסט: תומר תירוש. סטטיסטיקאי: מאלכ בוטו. יוחאי דדון יצא עם הנבחרת וישמש כמנהל כקבוצה.

אליפות אירופה 2019

יורו 2019 גדל מ-16 ל-24 נבחרות בהשוואה לטורנירים הקודמים, ואותו נקבעו לארח צרפת, סלובניה, בלגיה והולנד. במוקדמות שובצה ישראל לבית משולש עם לטביה ועם אסטוניה, ופגשה כל אחת מהן למשחק בית ולמשחק חוץ. לאחר שאסטוניה הבטיחה את ראשות הבית תלתה ישראל תקווה בעליה לטורניר כאחת מהסגניות בעלות המאזן הטוב ביותר, אך הפסד חוץ 3:1 ללטביה במשחק האחרון בקמפיין מנע ממנה זאת, והיא סיימה אותו ללא הכרטיס ליורו-וולי. מיד לאחר מכן סיים המאמן הפולני ג'גוש ריש את תפקידו.

שחקנים שזומנו לנבחרת במוקדמות אליפות אירופה 2019 (כולל מחנות אימון): מיכאל מילשטיין, איליה גולדרין, גיא גניס, גנדי סוקולוב, אמרי רויטמן, עידו דוד, אלכס אוסוקין, סלבה בצ'קלה, יואב ססלר, עמרי שוורץ, שון פייגה, דימה זמליאנוכין, קינן קופץ', טמיר הרשקו, אלכס שפרנוביץ', שלו סעדה, אריק כצנלסון, יובל פינקלשטיין, אריק הילמן ונעם חנון.

באנר 1
באנר 2
באנר 6
באנר 4
באנר 5
באנר 3