איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > עיילבון ניצחה את אשקלון והבטיחה עוד עונה בליגה

עיילבון ניצחה את אשקלון והבטיחה עוד עונה בליגה

הקבוצה של סמעאן סמעאן ("ביחס לתקציב שלנו, העונה הייתה הצלחה לא רגילה") השיגה 0:3 ביתי שלישי ברציפות על אשקלון, ותשחק גם בעונה הבאה בליגת העל. הוד השרון עלתה ל-0:2 בסדרה מול ק.ק אחרי 2:3 צמוד. נשים: 0:3 לאקדמיה על הוד השרון

תאריך: 27/03/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: אתר איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
מ.ס עיילבון ניצחה היום (רביעי) את אליצור אשקלון 0:3 (18:25, 17:25, 19:25) בפעם השנייה ברציפות בתוך פחות מ-24 שעות, והשלימה 0:3 בסדרה מולה. לפיכך הבטיחה הקבוצה של סמעאן סמעאן עונה נוספת בליגת העל, וסיימה את משחקיה לעונה זו. אשקלון, הלפני-אחרונה בעונה הסדירה, תפגוש את המפסידה בסדרה בין מכבי מוסינזון הוד השרון לק.ק תל אביב לעימות ישיר נגד הירידה לליגה הלאומית.

"לנצח קבוצה שש פעמים בעונה זה לא קל, אבל המשחק היה חד צדדי והשלמנו את המשימה", אמר בסיום סמעאן סמעאן, שגם סיכם את העונה של קבוצתו עיילבון: "ביחס לזה שאנחנו הקבוצה עם התקציב הכי נמוך בליגה, העונה הייתה הצלחה בלתי רגילה. סיימנו במקום השני, בסך הכל שתי נקודות מהוד השרון, וגם ניצחנו אותם פעמיים. אנחנו תמיד שואפים גבוה יותר, אבל שם המשחק זה כסף. אם נעמיד תקציב של 350-400 אלף ש"ח בעונה הבאה, נסיים במקומות 2-5 בליגה". עוד על ההכנות לשנה הבאה אמר המאמן: "אנחנו מאמינים שחורחה בראחס יישאר איתנו, 95 אחוז שזה יקרה".


האולם בעיילבון. עוד עונה בליגת העל לאחת הקבוצות המלהיבות בארץ. צילום: אתר איגוד הכדורעף

המשחק היום בעיילבון אמור היה להתקיים באשקלון, אך הועבר לעיילבון בשל המצב הבטחוני בדרום, וכך שוחקו כל שלושת המשחקים בסדרה במגרשה הביתי של עיילבון. שחקני אשקלון אף לנו ביישוב במהלך הלילה.

מאמן אשקלון, דוד פרידמן, התייחס להעברת המשחק השני, כמו גם לסיכוייה של קבוצתו להישאר עוד עונה בליגת העל: "זה לא פעם ראשונה שזה קורה. בטח שזה לא טוב שזה קורה ברגעים החשובים של העונה, להפסיד אימונים, לא לארח, אבל אנחנו מתמודדים. אנחנו כל הזמן אופטימיים".

לגבי הסדרה נגד הירידה, בה תתמודד קבוצתו, אמר פרידמן: "זה ספורט, קשה לעשות תחזית. כל משחק הוא חדש, וכל משחק הוא מלחמה ספורטיבית. תלוי איך הדינמיקה בתוך המשחק מתפתח וקשה לדעת מה יקרה. אם נפגוש את ק.ק ת"א, העונה ניצחנו אותם פעמיים לעומת הפסד אחד, וזה אומר שאנחנו בערך באותה רמה. אבל במשחק נתון הכל יכול לקרות".

2:3 דחוק להוד השרון מול ק.ק ת"א

בשעות הערב הצליחה הוד השרון לנצח 2:3 את ק.ק באולמה הביתי בתל אביב בתוצאה 2:3 (33:31, 25:21, 23:25, 15:25, 8:15) ולעלות ליתרון 0:2 בסדרה ביניהן. למצטיינים במשחק נבחרו לאונרדו דוס סנטוס (הוד השרון) ועופרי מסורי (ק.ק תל אביב). המשחק השלישי בסדרה, בו תוכל הוד השרון להבטיח גם היא את ההישארות בליגת העל, יתקיים ביום שבת (19:00) בתיכון מוסינזון.


דוס סנטוס ומסורי עם פרסי השחקן המצטיין אחרי המשחק הצמוד בת"א, היום

נשים: 0:3 לאקדמיה על הוד השרון

נבחרת האקדמיה השיגה ניצחון שני ברציפות בתוך 24 שעות, כשגברה הפעם 0:3 (13:25, 9:25, 17:25) על הוד השרון, אחרי שאתמול ניצחה 1:3 את אסא בן גוריון ב"ש. לנבחרת האקדמיה עשרה ניצחונות לעומת הפסד אחד בהופעותיה בבית התחתון. לשחקניות המצטיינות במשחק נבחרו טלי הקס (נבחרת האקדמיה) ועמית רז (הוד השרון).


הקס (משמאל) ועמית רז עם פרסי השחקניות המצטיינות, היום בווינגייט

סטטיסטיקה בנבחרת האקדמיה: דנה כהן 3 נק' (1 קיל בלוק), אורן אבוטבול 6 נק' (אייס אחד וקיל בלוק אחד), מיקה רום 2 נק' (קיל בלוק אחד), טלי הקס 16 נק' (שני אייסים ושני קיל בלוקס), לרה גמנוביץ 9 נק' (שני אייסים וקיל בלוק אחד) עמית קימל 1 נק', לנה קוטחין 6 נק' (3 אייסים).
תגובות