איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > פותחים עונה: מטה אשר/עכו שולטת

פותחים עונה: מטה אשר/עכו שולטת

למרות רכש צנוע יחסית, ההתבססות על שחקנים ישראלים והתחזקות היריבות, לא עושה רושם שהרעב לתארים של האדומים מעין המפרץ קרוב להסתיים. אלכס אוסוקין: "כל קיץ יש החתמות מעניינות בקבוצות אחרות, זה ייבדק בפלייאוף"

תאריך: 23/10/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: דורית ריטבו, באדיבות הפועל מטה אשר/עכו  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
בניגוד גמור לשאר קבוצות ליגת העל, הדאבליסטית הפועל מטה אשר/עכו סיימה את מסע הרכש הצנוע שלה, שכלל שניים מכוכבי יריבתה הגדולה הפועל כפ"ס, עוד בחודש יוני, והשנה יתבססו האדומים על שישיה ישראלית ברובה ויקוו שהצעירים (עידו דוד, נועם אריאל וחבריהם) ימשיכו להתפתח בכיוון הנכון. מי שצפוי להיות שחקן מפתח בקבוצה הוא המוסר החדש מרין לסקוב, שחקן נבחרת מולדובה ששיחק בעונה שעברה לצד אבנדרו דה סוזה, הרכש הברזילאי של כפ"ס, בפויניקאס היוונית. עוד שינוי שעברה הקבוצה בקיץ הוא מינויו של המאמן נעם כץ למאמן נבחרת ישראל במקביל לעבודה בקבוצה, מה שהסב לא מעט גאווה לקבוצה מעין המפרץ. גם העונה נראה שמדובר בפייבוריטית הברורה לזכות באליפות.

בעונה שעברה: מקום ראשון, אליפות וגביע.

עזבו: וובה קובלצ'וק (סטרויטל מינסק, בלארוס), אנדלקו צ'וק (סטארה פזובה, סרביה), אורן זינדרוף ויונתן מאל (בהפסקה מכדורעף מקצועני).

הגיעו: סבה דבש (הפועל כפ"ס), אומרי רויטמן (הפועל כפ"ס), מרין לסקוב (פויניקאס, יוון).

מאמן: נעם כץ.

לעמוד הקבוצה


עידו דוד. צפוי להתקדם בהיררכיה. צילום: דורית ריטבו, באדיבות הפועל מטה אשר/עכו

אלכס אוסוקין: "על כפ"ס אמרו 'הנה גלקטיקוס', בסוף הם לקחו לנו משחק אחד"

אתה חושש מההתחזקות של היריבות שלכם, ומהעומק של הליגה העונה?

"על הנייר, גם בשנה שעברו אמרו 'תראו את המעפיל, איזה קבוצה', והם סיימו רביעי. על כפ"ס אמרו שהם קבוצת גלקטיקוס, והם לקחו לנו משחק אחד. כל קיץ יש החתמות מעניינות על הנייר, אבל אם זה מתחבר או לא, זה נבדק בפלייאוף, את הכסף סופרים במדרגות".

בניגוד להרבה קבוצות אחרות, סגרתם את הסגל בשלב מוקדם והיה לכם הרבה זמן להתחבר בקיץ.

"אני חושב שבשינויים שעשינו בפגרה שמרנו על אותה רמה, ואולי אפילו השתפרנו. אבל בהתחלה תמיד מתלהבים, ובסוף אומרים זה פח. היה לנו מוסר מנבחרת אוקראינה (וובה קובלצ'וק), והבאנו מוסר נבחרת אחר (מרין לסקוב). פתחנו עם עידו דוד בתור מצליב והשנה הוא ממשיך. סטס (נביאדומסקי) היה כוח התקפי טוב, והבאנו את סבה, שהוא קבלן טוב ממנו ושחקן התקפה טוב".

מה אתה חושב על השינוי שעשיתם בעמדת הליברו, עם עזיבתו של אורן זינדורף שנחשב לאחד הטובים בארץ, והגעתו של אומרי רויטמן?

"אני חושב שיש פה צ'אנס לרויטמן לבוא ולהוכיח לכל הליגה, להגיד 'אני הליברו מספר אחת בישראל, בקבוצה מספר אחת בישראל, ואני צריך להיות הליברו מספר אחת בנבחרת'. כרגע הוא נראה טוב, כאילו הוא בכושר. פעם ראשונה בחיים הוא מבין מה זה להיות מקצוען. הוא כנראה לא ידע מה זה בדיוק להיות חלק מקבוצה 24/7 כמו שזה אצלנו. לדוגמא, בסופ"ש הקרוב אנחנו מתאמנים בשבת בגלל החג (הראיון נערך לפני ראש השנה). הוא הופתע מזה. בשביל כל הוותיקים זה ברור שזו העבודה שלנו. לאורן היה הרבה נסיון, אבל אני חושב שאומרי יתאים לנו. ההתחלה בטח לא תהיה פשוטה עבורו, אבל הוא יבנה את עצמו, ואני שם את הכסף שלי עליו".

אתה מתבאס שגם השנה לא תשחקו באירופה?

"אני יכול להגיד בפה מלא שלקבוצה ברמתנו, המטרה כבר מזמן הייתה צריכה להיות חצי גמר או גמר בגביע אירופי, למשל בגביע האתגר. יש לי שישה דאבלים בשנים האחרונות - מה יש עוד להשיג בארץ? כשלעצמי, אני כל הזמן דוחף לעצמי שאני לא מספיק טוב, אני יודע לייצר לעצמי מוטיבציה. יכולים להגיד לי שאני אחד החוסמים הטובים בשנים האחרונות, אבל אני יודע איך להמריץ את עצמי ולא להתנוון. אני מקווה שהשיווק והפרסום שהאיגוד מנסה לעשות יביא לכך שיתמכו יותר בקבוצות מבחינה כלכלית, ויהיה לנו תקציב נוסף לאירופה. זה כבר לא עולם שדופקים בו על דלתות של מפעלים בשביל שיתנו 10 אלפים ש"ח. צריך מקצוען שעוסק בזה. אני אומר את הדברים האלה בתקווה שמישהו איפשהו ישמע, ואולי יחשוב שיש בזה משהו. אני מקווה שלא יכעסו עליי בגלל זה".
תגובות