איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > פותחים עונה: הפועל כפר סבא שאחרי האתחול

פותחים עונה: הפועל כפר סבא שאחרי האתחול

הקבוצה של שגיא ברעם נפרדה מכל שחקני השישיה שלקחו אותה לגמר הפלייאוף, ויוצאת לדרך חדשה לגמרי. ומי ינהיג? המתאזרח האמריקאי טוני קויפמן לא מפחד לקחת את המושכות

תאריך: 21/10/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: יוסי לזרוף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
מהפך דרמטי כמו שעברה הפועל כפר סבא בקיץ אינו דבר שכיח. הקבוצה של שגיא ברעם, שאיתגרה קשות את הפועל מטה אשר/עכו בעונה הקודמת כשהיא מתבססת על כוכבים ישראלים, ונכנעה בגמר הפלייאוף בסיום קרב איתנים, שיחררה את כל שחקניה המובילים, ביניהם קלות' ברתלומי, מבכירי השחקנים שהגיעו אי-פעם לארץ, ונבנתה מחדש במהלך הקיץ. איך זה ייראה והאם הירוקים יאיימו שוב על הצלחת? בקרוב נגלה. חוץ מהזירה המקומית, כפ"ס תישאר הקבוצה הישראלית היחידת שמתחרה במפעלים האירופיים, והיא תחל את משחקיה במסגרת גביע האתגר בחודש דצמבר.

בעונה שעברה: מקום שני וגמר הפלייאוף.

באו: ואסילי פוליוב, קונרד פורמלה (טוסקניה, איטליה), טוני קויפמן (אטנאו, הפיליפינים), אבנדרו דיאס דה סוזה (סירו, יוון), מייקל צ'מוס (Prisons Service, קניה).

עזבו: אומרי רויטמן (הפועל מטה אשר/עכו), סבה דבש (הפועל מטה אשר/עכו), גנאדי סוקולוב (מכבי ת"א), גיא גניס (מכבי ת"א), איליה גולדרין (הפועל עירוני קריית אתא), מיכאל מילשטיין (Vantaa Ducks, פינלנד), קלות' ברתלומי (ורונה, איטליה).

מאמן: שגיא ברעם.

לעמוד הקבוצה


הפועל כפ"ס בטורניר אטקין. קבוצה אחרת. צילום: באדיבות משפחת אטקין

טוני קויפמן: "אני צריך להוכיח שאני מתאים וראוי להיות פה"

בפיליפינים, שם חיית במשך חמש שנים, זכית למעמד של כוכב. היית בין השאר ה-MVP של סדרת הגמר, וקיבלת חשיפה ששחקני כדורעף בעולם זוכים לה לעתים נדירות. לא מדאיג אותך לחזור לאלמוניות?

"להיות Nobody? (צוחק) - לא מדאיג אותי. נכון, הכירו אותי במנילה, אבל אני נהנה להיות לא מוכר. חוץ מזה, לשחק בקבוצה כמו כפר סבא, להיות חלק מה-CEV ולשחק באירופה, זה משהו אחר בשבילי. חוץ מזה, אני שחקן קבוצתי, זה שנותן את המוטיבציה, שמחבר בין כולם, וזה מה שחשוב לי במיוחד. אני מגיע לישראל מלא כוחות כדי לעשות בדיוק את זה".

זו בעצם הפעם הראשונה שתשחק כדורעף כמקצוען באופן מלא. באינסטגרם כתבת שהחלום שלך התגשם. מה עשית בקיץ בשביל המעבר למקצוענות מלאה?

"חוץ מאשר בקבוצה שלי בקולג' בפיליפינים, שם למדתי פסיכולוגיה, שיחקתי בעוד קבוצה - יש שיגידו מקצוענית, אבל אני אקרא לה חצי-מקצוענית. מקבלים שכר מהקבוצה, אבל להרבה מהשחקנים יש עוד עבודה. הקשר שנוצר עם כפר סבא הוא משנה חיים עבורי. אנחנו מתאמנים פעמיים ביום, ואני מפצה על תקופת הביניים שבין הליגה בפיליפינים להגעה שלי בישראל, שבה עבדתי באוניברסיטת קולומביה. אני אסיר תודה על ההזדמנות שקיבלתי משגיא (ברעם), ומעריך את זה שהוא האמין בי. זה לא מובן מאליו, ואני צריך להוכיח שאני מתאים וראוי להיות פה. אני מתאמן עכשיו קשה, ומקווה שזה ישתלם בפתיחת העונה".

איך נוצר הקשר עם הקבוצה?

"בזכות אורן זינדורף, שהיה הליברו של הפועל מטה אשר/עכו. הוא הפנה אותי לכפר סבא, ובזכות השורשים היהודיים מהצד של אבא שלי (אביו של קויפמן רוסי ואמו קולומביאנית) אני אחשב כישראלי". 

הסיטואציה בכפ"ס מעניינת. מאתגר להגיע לקבוצה שכולם בה חדשים, ועוד אחרי עונה טובה שמציבה רף ציפיות גבוה.

"זה נכון, יש פה תקוות רציניות. אנחנו מבינים מול מה אנחנו מתמודדים. אבל אנחנו צנועים, ורוצים ללמוד את עצמנו ואת האחרים. כמובן שיש לחץ, אבל לא לחץ משתק. אני לא דואג מה יקרה אם לא נעמוד בציפיות - אי אפשר לחיות על פי העבר".

ונוסף על השינוים באורח החיים שלך, אתה חוזר לעמדת חוסם-האמצע אחרי שנים כמצליב.

"אני צריך להבין את התפקיד הזה מחדש. זו עמדה שונה, אבל צריך לזכור שהתחלתי בכדורעף כשחקן אמצע. עכשיו אני נהנה מזה מחדש. אני לא רוצה לקבל את כל הכדורים, אלא להיות המתווך, לגרום לזה שהכל קורה ומתואם. חוץ מאשר התפקיד על המגרש, אני מרגיש שזה התפקיד שלי לחבר בין הזרים לישראלים. אני לא רוצה שנהיה בנפרד. אני רוצה לחבר ביניהם - שכולם יבינו שהם פה אחד בשביל השני. אני מקווה שנהנה, ושנראה זה בזה משפחה".
 
תגובות