איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > טורניר הסבב העולמי: שני זוגות ישראלים בהצלבה

טורניר הסבב העולמי: שני זוגות ישראלים בהצלבה

אילון אלעזר ועופרי מסורי סיפקו את ההפתעה הנעימה של היום עם ניצחון על המדורגים 94 בעולם. גם דייב וסטריקוב עלו לשלב 12 האחרונות. פייגה ואוחנה, הדר ודיי, וסנדרוביץ' ומאיר יוכלו לעלות גם כן אם ינצחו במשחקים המכריעים בבוקר יום שישי. גוז ומוהר הודחו, כמו גם מאור וברניק

תאריך: 07/11/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: דייויד סלברמן  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
שני זוגות ישראלים הבטיחו היום (חמישי) את מקומם בשלבי הנוקאאוט בטורניר הסבב העולמי המתקיים בחוף פרישמן בתל אביב. ההפתעה הנעימה של היום הגיעה מכיוונם של עופרי מסורי ואילון אלעזר, שחקני נבחרת העתודה, שניצחו במשחקם הראשון אי פעם בסבב העולמי 1:2 את טסוצ'יאה ומורקמי היפנים, המדורגים במקום ה-94 בעולם, אחרי שהפסידו במערכה הראשונה. השניים הפסידו במשחק מלהיב על ההעפלה הישירה לרבע הגמר 2:1 מול בכנאר ובוגאטוב הרוסים (למרות יכולת טובה מאוד), ויתמודדו מחר בשלב 12 האחרונים. גם סופיה וסטריקוב ישחקו מחר באותו הסיבוב, לאחר שניצחו במשחק הפתיחה 0:2 את לזרנקו וחמיל האוקראיניות, אך הפסידו לקראת סוף היום 2:0 לדניות הנהדרות אולסן וביסגארד.

- לאתר הטורניר (FIVB)

ג'ניפר גוז וצאלה מוהר הודחו אחרי צמד הפסדים בשלב הבתים. הראשון 2:0 לפרייברגר וטויפל האוסטרית, המדורגות ראשונות בטורניר, והשני (2:0) לסקוראקו וקומאדה היפניות. גם נגה מאור ומיכל ברניק, שחקניות הנבחרת, סיימו את דרכן לאחר שני הפסדים, 2:1 לקאהו ורייקו היפניות, מהצמדים הבכירים בטורניר, ו-2:0 לגראוונדר וסימונסון השוודיות.


ג'ניפר גוז מודה לקהל, היום בתל אביב. צילום: דייויד סלברמן

שחקני הנבחרות הצעירות תומר הדר וריבר דיי הפסידו 2:0 לתומסן וטרנס הדנים, ויקיימו מחר ב-8:00 משחק על העליה לשלב ההצלבה מול ברוסטר ומווירתר האמריקאים. חן מאיר ואלון סנדרוביץ', כמו גם שון פייגה ונתי אוחנה, נמצאים במצב דומה. מאיר וסנדרוביץ' הפסידו 2:0 לווינדיש וקוטפאבה האיטלקים 2:0 (29:27 צמוד במערכה הראשונה), אך יוכלו לעלות לשלב הבא אם ינצחו מחר ב-8:50 את קושיקאווה ואיקדה היפנים. פייגה ואוחנה התמודדו מול קרמרנקו ופרוקפייב הרוסים, מהזוגות האיכותיים שהגיעו לחוף פרישמן, והפסידו 2:1 (21:18, 26:28, 15:13) אחרי מאבק איתנים.

משחקי הישראלים ביום השלישי לטורניר

8:00: תומר הדר וריבר דיי בשלב הבתים נגד ברוסטר ומווירתר (ארה"ב)
8:50: חן מאיר ואלון סנדרוביץ' בשלב הבתים נגד קושיקאווה ואיקדה (יפן)
8:50: שון פייגה ונתי אוחנה בשלב הבתים נגד קופשאר ופרידל (אוסטריה)

* שעות משחקי ההצלבה ומשחקי רבע הגמר ייקבעו במהלך היום


מאיר וסנדרוביץ'. יכולים להעפיל להצלבה בבוקר. צילום: דייויד סלברמן

ביום שבת יתקיימו משחקי חצי הגמר, וכן משחקי המדליות ומשחקי הגמר, שישודרו בשידור ישיר בערוץ הספורט. הכניסה חינם, והקהל מוזמן להגיע לחוויה בין לאומית של כדורעף חופים.

תומר הדר: "הטורניר הוא קפיצה משמעותית ברמה בשבילנו"

תומר הדר, שחקן הנבחרות הצעירות, התייחס להבדלי הרמות בין הטורנירים בהם השתתף עד כה לצדו של ריבר דיי, לבין טורניר הסבב העולמי, הראשון בו הוא משתתף: "יש הבדל עצום. זו קפיצת מדרגה. בגילאים הצעירים יש שחקנים טכניים, אבל בגבהים שלנו, ופה פתאום משחקים נגד שחקנים בגובה 2 מטרים כל אחד. זה שינוי מאוד גדול". על ההכנות למשחק המכריע מחר מול ברוסטר ומווירתר אמר הדר: "ראינו וידאו שלהם, צפינו ולמדנו, ואני מקווה שנוכל ליישם את הלקחים מחר".


דיי והדר. "פתאום משחקים מול שחקנים בגובה 2 מטרים. צילום: דייויד סילברמן

יאקוב ווינדיש וסמואלה קוטפאבה האיטלקים, בין הזוגות הבכירים בטורניר, אמרו לאחר הניצחון במשחק הראשון בטורניר: "המתחם ממש נהדר, באמת יפהפה. נחמד לחזור לקיץ, כי באיטליה כבר קר, ואנחנו מאוד נהנים".

תגובות