איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > שלום תל אביב: סיכום טורניר הסבב העולמי

שלום תל אביב: סיכום טורניר הסבב העולמי

פייגה ואוחנה פרשו מהמשחק על הארד לאחר שאוחנה חש ברע. וינדיש וקוטאפאבה האיטלקים זכו בזהב. בנשים: קאהו ורייקה היפניות אלופות ת"א הראשונות עם 0:2 על האנסן/האנסן הדניות. עוד בפנים: סיכום הופעות הישראלים בטורניר

תאריך: 09/11/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: דייויד סלברמן  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
נתי אוחנה ושון פייגה הפסידו היום (שבת) 2:1 (15:21, 21:19, 15:13) בחצי גמר טורניר הסבב העולמי (כוכב אחד) בחוף פרישמן בת"א למרטין טרנס האנסן ודניאל תומסן הדנים, ולאחר מכן פרשו מהמשחק על מדליית הארד בעקבות העובדה שאוחנה חש ברע. בעקבות ההחלטה זכו סרגיי פרקפייב ואלכסנדר קרמרנקו הרוסים במקום השלישי.

בחצי הגמר ניצחו הישראלים במערכה הראשונה והובילו בשנייה, אך הדנים ביצעו קאמבק מוצלח, ניצחו במערכה השנייה, והתעלו בנקודות הקריטיות בשובר השוויון כדי לזכות בכרטיס לגמר, לאכזבת הקהל הרב ביציע. לאחר מכן הודיעו אוחנה ופייגה כי לא ימשיכו למשחק הבא, וכך פספסו השניים את ההזדמנות לזכות במדליה ראשונה לישראלים בסבב העולמי, לאחר שהיו רחוקים 2 נקודות מכך. ובכל זאת, המקום הרביעי אליו הגיעו אוחנה ופייגה הוא הגבוה ביותר אליו הגיע זוג ישראל בטורניר במסגרת הסבב.


פייגה מודה לקהל לאחר הפרישה מהמשחק על הארד. צילום: דייויד סלברמן

שון פייגה התייחס לפרישה לאחר חצי הגמר: "זה חבל, אבל ראינו איך נתי הגיע בבוקר. הוא הגיע במצב בעייתי, ידענו שזה יהיה על כל הקופה או שיקרה משהו בדרך. עוד 48 שעות אנחנו כבר על טיסה למקסיקו אז צריך להמשיך הלאה. החלטנו לשחק כי לא רצינו לפספס הזדמנות להביא מדליה היסטורית מול הקהל הביתי, והחלטנו ללכת על כל הקופה. נתי נתן הכל". לגבי המטרות העתידיות של הזוג אמר פייגה: "אני מאמין שנגיע לאולימפיאדת 2024, אבל יש לנו עוד דרך ארוכה. אנחנו עכשיו ב-40 אחוז מהיכולת שלנו. יש לנו עוד בנייה לעשות. בהזדמנות זו אני רוצה להגיד תודה ענקית לאיגוד הכדורעף, לוועד האולימפי, מינהל הספורט, ליחידה לספורט הישגי, לצוות טארגט, לצוות המאמנים, למשפחות, לקהל המדהים שהגיע, ואני מקווה שהטורניר הזה ימשיך כל שנה, וישתדרג לשניים, שלושה כוכבים, וכן הלאה".


האנסן ותומסן. הגיעו לגמר בחוף פרישמן. צילום: דייויד סלברמן

סמואלה קוטפאבה ויאקוב וינדיש האיטלקים ניצחו בגמר הגברים בזריזות 0:2 (12:21, 17:21) את האנסן ותומסן הדנים, כשהם מפגינים עליונות מוחלטת, והיו לאלופים הראשונים של טורניר ת"א, כשהם זוכים מול קהל רב שהגיע לאירוע. עוד לפני כן, בחצי הגמר, גברו וינדיש וקוטאפאבה במשחק נפלא בחצי הגמר 1:2 (21:16, 14:21, 23:25) על פרקפייב וקרמרנקו.


אלופי טורניר תל אביב, וינדיש (משמאל) וקוטאפאבה, היום בחוף פרישמן. צילום: דייויד סלברמן

נשים: קאהו ורייקה היפניות זכו במדליית הזהב

קאהו סקאגוצ'י ורייקה מורקמי היפניות היו לזוכות הראשונות בטורניר הנשים של חוף פרישמן. השתיים ניצחו במשחק הגמר את לינה טרנס האנסן (אחותו של מרטין טרנס האנסן, שעלה לגמר הגברים) וסימונה אוקהולם האנסן הדניות, בתוצאה 0:2 (19:21, 16:21) והניפו את הגביע.

לינה טרנס האנסן הדנית, זוכת מדליית הכסף לצדה של אוקהולם האנסן, אמרה בסיום: "אנחנו די מאוכזבות, לא הצלחנו לשמור על רמה גבוהה והיפניות שיחקו מצוין. אבל בסך הכל, אנחנו מאוד גאות במה שעשינו. היינו מאושרות להגיע לחצי הגמר, ועוד יותר מאושרות להיות בגמר". על הטורניר אמרה טרנס האנסן: "מעולם לא שיחקתי מול קהל רב כל כך, והאוהדים היו מאוד אקטיביים. היה פשוט כיף".


רייקה (מימין) וקאהו עם הגביע. האלופות הראשונות של טורניר ת"א. צילום: דייויד סלברמן

בחצי הגמר הפתיעו האנסן/האנסן את הפייבוריטיות האוסטריות אווה פרייברגר ווליריה טויפל 1:2 (21:15, 10:21, 15:17), ואילו קאהו ורייקה ניצחו 1:2 (14:21, 21:13, 9:15) את אלכסנדרה מואיסבה ואקטרינה סירצבה הרוסיות. במשחק על מדליית הארד ניצחו מואיסבה וסירצבה 0:2 (16:21, 19:21) במהירות מפתיעה, והותירו את האוסטריות הבכירות מאוכזבות.

הישראלים בטורניר הסבב העולמי

פרט להופעה הטובה של אוחנה ופייגה, בטורניר לקחו חלק עוד ארבעה זוגות ישראלים בטורניר הגברים, וחמישה בטורניר הנשים. הישראליות הבכירות ושחקניות הנבחרת סופי סטריקוב ואניטה דייב נבלמו בשלב 12 האחרונות עם הפסד 2:0 לפוקס וקנודסן האמריקאיות לאחר שעלו מהמקום השני בשלב הבתים. גם עופרי מסורי ואילון אלעזר, שחקני נבחרת העתודה, הגיעו עד לשלב ההצלבה בהופעת הבכורה שלהם בסבב העולמי, ושם הודחו בהפסד 2:0 לברוסטר ומווירתר האמריקאים.

תומר הדר וריבר דיי, שחקני הנבחרות הצעירות, הודחו בשלב הבתים לאחר שספגו שני הפסדים, האחד מהם 2:1 (21:14, 16:21, 7:15) לאחר שמתחו את רוסטר ומווירתר, שהדיחו בהמשך את אלעזר ומסורי. חן מאיר ואלון סנדרוביץ' הפסידו גם הם פעמיים בבתים, אחד מהם לאלופי הטורניר וינדיש וקוטאפאבה, מולם עמדו בכבוד במערכה הראשונה לפני שנכנעו 2:0 (29:27, 21:10).


סופי ואניטה. הגיעו לשלב 12 האחרונות. צילום: דייויד סלברמן

גם ג'ניפר גוז וצאלה מוהר נעצרו בשלב הבתים עם שני הפסדים 2:0, האחד מהם לטויפל ופרייברגר האוסטריות המצוינות. נגה מאור ומיכל ברניק, שחקניות הנבחרת, ספגו גם הן שני הפסדים, האחד מהן לקאהו ורייקה, אלופות הטורניר, מולן שיחקו היטב במשחק הראשון, עם 2:1 (13:21, 21:12, 15:10).

גל מליאר ולידה וינדברג ושרון אופיר שטרית והילה נאקסון הודחו במוקדמות, כמו גם עמית מסורי ועובדי סידון.
תגובות