איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > טורניר MEVZA: רבע גמר לאוחנה ואלעזר

טורניר MEVZA: רבע גמר לאוחנה ואלעזר

לובליאנה, סלובניה: חמישה זוגות ישראלים בציוותים מפתיעים הגיעו לטורניר האיזורי, מתוכם העפילו ארבעה לשלב 12 האחרונים

תאריך: 30/11/2019  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: Ales Oblak  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
נתי אוחנה ואילון אלעזר נפרדו הערב (שבת) מטורניר MEVZA (התאחדות הכדורעף של מרכז אירופה) בלובליאנה, סלובניה, בשלב רבע הגמר, אחרי שהיו הצמד הישראלי שהגיע לשלב המתקדם ביותר בטורניר האיזורי, בו השתתפו גם זוגות מקרואטיה, צ'כיה, סלובקיה, סלובניה, הונגריה, איטליה וגרמניה. 

בטורניר לקחו חלק צמדים מנבחרות ישראל בכדורעף חופים, רבים מהם מהנבחרות הצעירות, במטרה, בין השאר, להתנסות בציוותים חדשים: בטורניר הגברים, נתי אוחנה, שחקן הנבחרת הבוגרת, שיחק לצדו של אילון אלעזר מנבחרת העתודה; עופרי מסורי מהעתודה צוות לתומר הדר הצעיר, ואילו ריבר דיי, גם הוא מהנבחרת עד גיל 18, שיחק לצד קווין קוזמיצוב בן ה-16. בנשים היו אלו נגה מאור מנבחרת העתודה ואניטה דייב מהבוגרת ששיחקו יחד, כמו גם יהלי עשוש ומיכל ברניק.


מיכל ברניק. צוותה ליהלי עשוש, שהצטרפה השנה לנבחרות החופים. צילום: Ales Oblak

כל הזוגות התחילו את דרכם בשלב ה-Main Draw למעט קוזמיצוב ודיי, שהפתיעו לטובה כשעלו מהמוקדמות אחרי ניצחון 1:2 על צמד הונגרי אחרי שחזרו מפיגור 0:1. ביום התחרות השני, שישי, שיחקו חמשת הזוגות הישראלים בסיבוב הראשון. בנשים, דייב/מאור עלו לשלב 12 האחרונות אחרי ניצחון 0:2 על צמד סלובקי והפסד צמוד 2:1 לזוג צ'כי, והבוקר נכנעו 2:1 לצמד צ'כי נוסף והודחו. עשוש וברניק ניצחו בסיבוב הראשון 0:2 זוג סלובני בכיר ולאחר מכן הפסידו בתוצאה זהה לצמד מהונגריה ועלו גם כן לשלב הטופ 12, שם הודחו גם כן אחרי הפסד 2:0.


דייב, שמשחקת בדרך כלל לצידה של סופיה סטריקוב, עם נגה מאור. צילום: Ales Oblak

בגברים, מסורי והדר ניצחו 0:2 צמד מאיטליה והפסידו 2:0 לצד מסלובקיה ועלו לשלב 12 האחרונים, בו הפסידו 2:0 לזוג צ'כי וסיימו את דרכם בתחרות. קוזמיצוב ודיי לא הצליחו לעבור את שלב הבתים בסיבוב הראשון אחרי שני הפסדים 2:0, אחד מהם לצמד צ'כי חזק. כאמור, אוחנה ואלעזר הגיעו עד לרבע הגמר, אליו העפילו ישירות אחרי צמד ניצחונות בשלב הבתים, 0:2 על זוג צ'כי ו-1:2 על זוג גרמני. ברבע הגמר הודחו היום השניים אחרי הפסד מפתיע 2:0 לזוג צ'כי.


דיי וקוזמיצוב. הזוג הישראלי הצעיר ביותר שלקח חלק בטורניר האזורי, העפיל מהמוקדמות. צילום:Ales Oblak

"לא הגענו לפודיום אבל השגנו המון מטרות אחרות", סיכם את הטורניר מאמן נבחרת ישראל אוהד רדקו. "השחקנים הצעירים צברו נסיון רב מול זוגות בוגרים חזקים, ועשינו שילובים חדשים בין שחקנים, אשר חלקם היו חיוביים מאוד. כמו כן, טורניר בין לאומי בתקופה זו של השנה מרענן את השחקנים ומשאיר אותם תחרותיים ורעבים".

המנהל המקצועי וחבר מינהלת כדורעף החופים, יוני דיי, הוסיף: "MEVZA מבחינתנו זה הזדמנות לנסיונות שלנו כצוות מקצועי. טורניר כזה עוזר מאוד ללמוד על ציוותים חדשים, מעניק לשחקנים עוד ניסיון בין לאומי והכרות עם קבוצות שייפגשו איתם בעתיד באליפויות אירופה ועולם".
תגובות