איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > משחקי הגביע: זמן להתחלות חדשות

משחקי הגביע: זמן להתחלות חדשות

לאלו שלא הצליחו לפרוץ בליגה, לאלו שהתחזקו לאחרונה, יספק המפעל הזדמנות לשנות את העונה שלהן. פרט למשחקי הגביע בנשים, הערב (19:00) ייערך בנעמן המשחק החוזר בין מטה אשר/עכו למכבי תל אביב, שהופסק בשל דליפת מי גשם

תאריך: 01/03/2020  |  כתב: אתר איגוד הכדורעף  |  צילום: אלון חן, מ.כ מכבי רעננה  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
משחקי גביע המדינה לנשים ייצאו מחר (א') לדרך, בשיטה חדשה שהונהגה העונה, ובמסגרתה הוגרלו שמונה קבוצות מליגת העל בשני בתים (סיבוב אחד בכל בית), לפני שלבי חצי הגמר (23.3) והגמר (25.3) שיתקיימו באנרבוקס, היכל הפיס חדרה.בית א'

הפועל עירוני קריית אתא - מכבי חדרה (יום א', 19:00, אולם רוגוזין חטיבה ב')
שופטים: טיראן שהינו (שופט ראשי), מאלכ בוטו (שופט עוזר)

מפגש מסקרן בין המארחות, שסיימו את העונה הסדירה בליגת העל במקום השני, לבין חדרה, הרביעית בטבלה. קריית אתא ידעה נפילות העונה, אבל בסך הכל נותרה אחת מהקבוצות היציבות בצמרת, ואחרי שבעונה שעברה נותרה מחוץ לפלייאוף, אפשר כבר להכריז שהקבוצה, בראשותו של גיא שמאי, שבה למקומה הטבעי בין לביאות הכדורעף הישראלי, בין השאר הודות לברזילאית המצוינת ליה קסטרו, ולליברו הוותיקה אדוה שהם זינובר. חדרה, שתיהנה מיתרון הביתיות בפלייאוף, התחזקה באמצע העונה בפופנה פנטה הצרפתיה, בצעד שנראה כמו הצהרה על כוונת המועדון להישאר בתחרות עד לסיום העונה. כעת, עם יציאתו לדרך של מפעל הגביע, תהיה לה עוד הזדמנות להותיר חותם בעונה מצוינת שלה.

מכבי חיפה - מכבי רעננה (יום א', 19:00, אולם רמת אלון נווה שאנן)
שופטים: רביד פאר (שופט ראשי), מיכל רוזנבלום (שופטת עוזרת)

חיפה, שזכתה בגביע במשך שלוש עונות ברציפות, איבדה אותו דווקא בשנה שעברה, בה הייתה גדולה על הליגה. השנה, כשהיא פותחת את משחקיה במפעל כשהיא מגיעה מהמקום החמישי בטבלה, יש לה מוטיבציה מיוחדת, להראות שהיא עדיין מבכירות הקבוצות הישראליות. במחזורים האחרונים הציגו הירוקות כמה נקודות אור, ובראשן את דניאל מוטושקוב בת ה-18, שנבנתה לאורך העונה והגיעה לשיאה עם 20 נקודות בהפסד 3:2 לקריית אתא. מול חיפה ניצבת רעננה, שחווה גם היא עונה לא קלה, ואחרי שאשתקד הגיעה לחצי גמר הפלייאוף, העונה הסדירה שלה הסתיימה במקום השביעי. הגביע יהיה בשבילה הזדמנות לתקן.


שחקניות חיפה (מוטושקוב מימין). הזדמנות לעוד תואר. צילום: ראובן כהן

בית ב'

הפועל כפר סבא - מכבי בנות נצרת (יום א', 19:00, אולם בר-לב כפ"ס)
- שופטים: רועי בנסימון (שופט ראשי), איריס סטויצ'יץ (שופטת עוזרת)

בשנה שעברה הניפה כפר סבא את הגביע כנגד כל הסיכויים, עם ניצחון מדהים 2:3 על מכבי חיפה, שהייתה אז שליטת הליגה הבלתי מעורערת. השנה הירוקות מהשרון הן אלו שמגיעות אל המפעל ממרומי המקום הראשון, עם רצף של 15 ניצחונות, ועם אחת לוגאן טום, בתקווה לזכות בדאבל. מנגד נמצאת הקבוצה של ענאן ג'רג'ורה, שסיימה את העונה הרגילה במקום האחרון בליגת העל, למרות משחק איכותי מול אשדוד במחזור הנעילה.

מכבי AOV אשדוד - ק.ק תל אביב (יום א', 19:00, בי"ס מקיף ח', אשדוד)
שופטים: שלומי מוכתרי (שופט ראשי), שמשון חי יוסף (שופט עוזר), דודו בן ארי (שופט קו), דפנה עטיה (שופט קו)

אשדוד של אורי שפירא העלתה הילוך בשליש האחרון של העונה, בין השאר בזכותה של המוסרת הקרואטית הדומיננטית אנה גרבץ, ונראה שהיא תוכל להוות אופוזיציה לוחמנית לכפר סבא וקריית אתא במאבק על התארים. ה-0:3 החלק על חדרה לפני שבוע הייתה תוצאה מרשימה שסימנה לקבוצות הצמרת שיש להיזהר מהכחולות, מהקבוצות בעלות החסימה הטובה בליגה. ק.ק תל אביב, שיודעת היטב איך להדהים קבוצות בכירות (הקבוצה היחידה שניצחה את כפ"ס העונה), תנסה להכין לאשדודיות הפתעה במשחק הגביע הראשון. 


גרבץ (משמאל) לצד דרלין רמדין. הכחולות ביכולת משופרת. צילום: מכבי AOV אשדוד

גברים - משחק חוזר בין מטה אשר/עכו למכבי תל אביב

הפועל מטה אשר/עכו - מכבי תל אביב (יום א', 19:00, אולם נעמן)

- שופטים: רביד פאר (שופט ראשי), מאלכ בוטו (שופט עוזר), אסתר טרנשינסקי (שופטת קו), יואל צור (שופט קו)

המשחק שהופסק אתמול במצב של 0:2 לאדומים ו-4:9 במערכה השלישית בעקבות דליפת מי גשם לאולם, יחל הערב מחדש במצב של 0:0. מי שמובילה כעת את בית א', בו משחקות מכבי ת"א ומטה אשר/עכו היא הפועל עירוני קריית אתא, שניצחה אתמול 2:3 את עיילבון.
תגובות