איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > מוק' אליפות אירופה - ישראל פותחת מול אוסטריה ביום שלישי

מוק' אליפות אירופה - ישראל פותחת מול אוסטריה ביום שלישי

משחקי קדם אליפות אירופה לגברים כבר ממש כאן. ביום שלישי יתחיל הבית המוקדם בהשתתפות נבחרות הכדורעף של ישראל, בולגריה ואוסטריה.

תאריך: 10/01/2021  |  כתב: איגוד הכדורעף  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ

ביום שלישי הקרוב זה קורה! ישראל תפתח את משחקיה במוקדמות אליפות אירופה בכדורעף לגברים כאן בישראל במשחק באולם בחדרה מול אוסטריה בשעה תשע בערב (שידור ישיר בערוץ הספורט) . בבית המוקדם תשתתף  גם בולגריה החזקה, אשר שתי הראשונות יעלו למשחקי האליפות. רגע לפני המשחקים סיפר, אשר קסו יושב ראש איגוד הכדורעף :"אני מאוד שמח על ההזדמנות לארח את בית המוקדמות בישראל, אני מקווה שנבחרת ישראל תדע לנצל את יתרון הביתיות למרות שהמשחקים יתקיימו ללא קהל, בתקופה מאתגרת שכזו, הפקת האירוע מעמידה את כל המעורבים בפני מצבים לא מוכרים, אנחנו בפיק של הארגון כבר למעלה מחודש ומתאימים את עצמנו בכל יום מחדש לפי הוראות הבריאות מישראל וכן תקנון התנהלות מההתאחדות האירופאית, ברצוני להודות לשר התרבות והספורט חילי טרופר ולמנכ"ל המשרד רז פרולייך על התמיכה והחיוביות לכל אורך הדרך על מנת שנוכל לקיים את המוקדמות בישראל, כל המשחקים - שישה במספר משודרים בישראל ובאירופה וזו הזדמנות מצוינת לחובבי הספורט בישראל להנות מאירוע ספורט ברמה עולמית ולהכיר מקרוב את הענף הכדורעף".


ישראל פותחת את הטורניר מול אוסטריה ביום שלישי 

השבוע פגשנו גם את שניים משחקני המפתח של הנבחרת, עומרי שוורץ וטמיר הרשקו שדיברו לקראת משחקי האליפות.
עומרי, איך הנבחרת מתכוננת למשחק הבינלאומי הראשון שלה בשנה וחצי האחרונות?
"אנחנו מחפשים פתרונות יצירתיים לאיך להתכונן בצורה הטובה ביותר. הכרות מעמיקה עם היריבות, משחקי אימון נגד הזרים של הליגה והרבה עבודה במגרש ובתקשורת טובה יותר בין השחקנים".
יש התרגשות אצל השחקנים?
"בטח שיש התרגשות. ספורט זה התשוקה שלי ולהיות במגרש זה המקום המושלם לבטא את זה. אז כשיש צאנס זה תמיד מרגש, בטח כשזה גם מלווה בלייצג את המדינה שלנו".
מה אתה חושב על הנבחרת האוסטרית?
"זה פחות משנה מה אני חושב על האוסטרים עכשיו, יותר חשוב לי מה אחשוב על באוסטרים אחרי צמד המשחקים מולם".
מה יש לך לומר לקהל שיראה את המשחקים בטלויזיה בבית?
"אנחנו משקיעים הרבה מאמץ בכך שיהיה כיף לראות אותנו משחקים, שיהיה כיף להזדהות עם הקבוצה שלנו ושהיריבות שלנו יסבלו נגדנו. אני ממש מקווה שהקהל בבית יצליח לראות בטלוויזיה את כל מה שציינתי פה".
אפשר לעלות?
"בטח שאפשר, אנחנו רחוקים 150 נקודות משם, נחחיל מהנקודה הראשונה, כל משחק הוא כמו גמר גביע"

 דיברנו גם עם טמיר הרשקו שחזר לשחק בישראל  לאחר כמה עונות באירופה גם הוא אחד מהשחקנים החשובים בנבחרת של המאמן נועם כץ.
 מה ההרגשה לקראת המשחקים אצל השחקנים?
"אין ספק שיש התרגשות וציפיה במיוחד כי המשחקים  פה בארץ אבל הרגשה מאוד שונה ומוזרה כי אנחנו נמצאים בסיטואציה תקדימית". 
איך השפיע עליכם עניין הקורונה?
"כל עניין הקורונה מקרין אתגר חדש ומשונה. אני מאמין שבספורט כמו בספורט הכל יכול לקרות ובמיוחד כעת כשכל שחקן יכול להיכנס לבידוד, מאזן הכוחות יכול להשתנות ברגע".
מה היתרון של נבחרת ישראל?
"אני מאמין מאוד בנבחרת שלנו ובדרך שאנחנו עושים ואני מקווה שנצליח להביא את היכולות הקבוצתיות שלנו לידי ביטוי במגרש. זה הולך להיות טורניר ארוך ומאתגר ולכן אנחנו נצטרך את כל שחקני הסגל להיות שם בשביל הנבחרת מהמבוגר ביותר לצעיר ביותר".
מה יש לך לומר לקהל שיצפה במשחקים בטלוויזיה?
"אני מזמין את כל אוהדי הספורט לצפות ולתמוך בנו מהבית. זה שאנחנו בארץ זה ללא ספק יתרון עצום כי אנחנו לא צריכים להסתבך עם טיסות ושינוע בזמן הזה של הקורונה. אני מאחל לנו בהצלחה והלוואי שהיינו יכולים לארח קהל אבל בסיטואציה הנוכחית אני מזמין את כולם לתמוך מהבית".
 
אתמול, מוצאי שבת, הגיעה הנבחרת האוסטרית לישראל לאחר שניצחה במשחק האימון האחרון שלה את ס.ק סדרוגה  1:3 (25:20, 25:18, 25:18, 21:25) – לאחר הניצחון על הקבוצה הטובה ביותר באוסטריה בשנים האחרונות אמר קפטן הקבוצה, פיטר וולפאהרטשטטאר: "הניצחון חשוב לנו מבחינה מנטלית, זה היה בדיוק המשחק שאנחנו צריכים כדי לצבור ביטחון, המאמן שלנו הירבה בחילופים ושחקנים רבים היו על המגרש, בסיכומו של דבר אנחנו מרוצים.".
עבור מאמן הקבוצה הסלובני ראדובן ג'ציץ זה היה ניצחון ראשון כמאמן הנבחרת לאחר שבשנת 2020 לא התקיימו (ממש כמו אצלנו) משחקים של הנבחרת בשל מגפת הקורונה. גאצ'יץ סיכם את המשחק: "זו הייתה ההופעה הטובה ביותר שלנו השבוע, גם אם עשינו יותר מדי טעויות באמצע המערכה הראשונה. משחק החסימה וההגנה היו טובים ושלטנו במשחק, עכשיו אפשר לנסוע לישראל "בלחץ חיובי".
לגבי נבחרת ישראל אמר גאציץ': "רוב השחקנים מגיעים מהליגה הישראלית, שהיא ברמה טובה. לנבחרת ישראל אין סופרסטארים אבל היא יכולה לסמוך על שחקנים בעלי ניסיון בינלאומי שמשחקים אצלה. הם עובדים טוב מאוד כקבוצה, וזה גם הכוח הגדול ביותר שלהם, וכמארחים הם בטוחים שיוכלו להפתיע. אבל אני חושב שאנחנו קבוצה הטובה יותר. בכל מקרה, זה יהיה טורניר מעניין ביותר".
כאמור הקבוצה האוסטרית הגיעה אתמול (מוצאי שבת) לישראל לקראת המשחק הראשון מול נבחרת ישראל במוקדמות האליפות ביום שלישי בשעה 2100 באולם אנרבקס בחדרה.


 
תגובות