איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > זמן אמיתי - ישראל מול אוסטריה הערב במוקדמות אליפות אירופה

זמן אמיתי - ישראל מול אוסטריה הערב במוקדמות אליפות אירופה

נבחרת ישראל לגברים תעלה היום בשעה תשע בערב לפרקט באולם אנרבקס בחדרה למשחק הראשון במוקדמות אליפות אירופה מול נבחרת אוסטריה. זה יהיה הראשון בסדרה של שישה משחקים בשישה ימים בבית המוקדם שיתקיים כולו בישראל ובו משתתפת גם נבחרת בולגריה החזקה. ההכנות הושלמו ומעכשיו הכדור עובר לשחקנים שלנו, בהצלחה!

תאריך: 12/01/2021  |  כתב: איגוד הכדורעף  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ

50 שנה בדיוק אחרי שנבחרת ישראל לגברים העפילה בפעם האחרונה לאליפות אירופה בכדורעף, התקוות והאמונה שוב איתנו בטורניר קדם האליפות שייערך באופן יוצא דופן בארץ. שתי הנבחרות הנוספות שיצטרפו אל נבחרת ישראל בבית הן נבחרת בולגריה החזקה בה משחק אחד השחקנים הטובים בעולם, סוקולוב שלקח לפני שבועיים את הגביע הרוסי כטופ סקורר  בקבוצתו דינמו מוסקבה. הנבחרת השניה שהוגרלה יחד עם ישראל לבית היא נבחרת אוסטריה עם מאמנה הסלובני ראדובן גאצ'יץ שגם היא ממש כמו ישראל לא ממש קיימה משחקים בשנת 2020 הכל כתוצאה מנגיף הקורונה.
המשחקים בארץ ייערכו החל מהיום (יום שלישי ) בערב ועד יום ראשון הקרוב במשך שישה ערבים רצופים באולם אנרבקס החדש בחדרה, אולם בשל מגפת הקורונה והתקנות הנוקשות של משרד הבריאות, המשחקים ייערכו ללא קהל, אולם, לציבור הישראלי תהיה אפשרות לחזות בכל משחקי הנבחרת בשידור ישיר מדי ערב בערוץ הספורט.
את נבחרת ישראל מוביל המאמן נועם כץ, מאמנה של הפועל "גליל" מטה אשר/ עכו שעבורו זו תהיה הפעם הראשונה בה הוא מאמן את הנבחרת במשחק תחרותי למרות שמונה לתפקיד כבר לפני זמן רב, שוב, בשל מגפת הקורונה.
בפעם האחרונה שנבחרת ישראל העפילה לאליפות אירופה, זה היה במילאנו שבאיטליה, הנבחרת הגיעה בבית המוקדם למקום השני אחרי צ'כוסלובקיה עם שני ניצחונות והפסד בודד. בשלב השני, שיחקה הנבחרת בבית הדירוג על המקומות 7-12. ישראל הגיעה למקום האחרון עם ניצחון בודד על הולנד ועוד ארבעה הפסדים, זו הייתה ההופעה השלישית של הנבחרת במשחקים לאחר שהעפילה גם בשנים 1951 (לצרפת) ו1967 (לאיסטנבול שבטורקיה) אלא שכאמור מאז הפעם האחרונה חלף כבר יובל שנים והפעם ההרגשה בקרב השחקנים והצוות המקצועי שאולי יש סיכוי בחסות הביתיות לעלות לאליפות אירופה.
איגוד הכדורעף בראשות היו"ר אשר קסו והמנכ"ל יניב נוימן יחד עם שר הספורט חילי טרופר ומנכ"ל המשרד רז פרויליך השקיעו מאמצים אדירים בארגון האליפות ובעיקר בהפגת החששות של הנבחרות האורחות ושל האיגוד האירופי (CEV) מפני מגפת הקורונה שמשתוללת בכל העולם, ועכשיו אחרי שכל ההכנות הסתיימו, הבמה של שחקני הנבחרת שיעלו למגרש היום בשעה 21:00 מול נבחרת אוסטריה למשחק קריטי ודרמטי שניצחון בו יכול לסמן את תחילת הדרך להעפלה לאליפות!

תגובות