איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > ישראל מול בולגריה במוקדמות אליפות אירופה

ישראל מול בולגריה במוקדמות אליפות אירופה

נבחרת ישראל תתייצב הערב בשעה 19:00 שידור ישיר בערוץ הספורט למשחק השני במוקדמות אליפות אירופה מול בולגריה החזקה. לנבחרת ישראל יש במאזן כבר הפסד אחד לאוסטריה במשחק שהתקיים ביום שלישי ופתח את הטורניר, אתמול הבולגרים מנצחים את אוסטריה 3:1

תאריך: 14/01/2021  |  כתב: איגוד הכדורעף  |  צילום: דיוד סלברמן  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
נבחרת ישראל תתייצב הערב בשעה 19:00 באולם אנרבוקס בחדרה למשחק השני במוקדמות אליפות אירופה מול בולגריה החזקה. לנבחרת ישראל יש במאזן כבר הפסד אחד לאוסטריה במשחק שהתקיים ביום שלישי ופתח את הטורניר, הנבחרת הראשונה בבית עולה באופן אוטומטי לאליפות ואילו 5 סגניות הבתים הטובות ביותר עולות אף הן לאליפות.
במקביל לבית הישראלי (בית מספר 2) מתקיים עוד בית מוקדמות אחד (בית מספר 3)  בהשתתפות טורקיה, בוסניה והרצגובינה וצפון מקדוניה. בבית זה טורקיה כבר נמצאת בעמדה מצוינת אחרי שני נציחונות על בוסניה והרצגובינה (0:3) ועל צפון מקדוניה , אתמול (1:3)
בית אחד של המוקדמות (בית 4) כבר הסתיים ובו עלתה לטביה בראשות הבית, כאשר ספרד הגיעה למקום השני בבית, שאר הבתים נדחו וישוחקו מאוחר יותר השנה.
לאליפות אירופה יעלו  כאמור 7 ראשי הבתים ועוד 5 הסגניות עם התוצאות הטובות ביותר, הן יצטרפו ל-8 העולות לרבע הגמר באליפות הקודמת (סרביה, סלובניה, צרפת, רוסיה, איטליה, אוקראינה, גרמניה ובלגיה) יחד עם ארבע המארחות של האליפות (פולין, צ'כיה, אסטוניה ופינלנד) ובסך הכל 24 קבוצות שיתמודדו במשחק אליפות אירופה שיחלו מאוחר יותר השנה.


לא מרימים ידיים, נבחרת ישראל חייבת להפתיע את בולגריה על מנת לשמור על סיכוי לעלות ( צילום, דיויד סלברמן)

היום מתייצבת נבחרת ישראל למשחק מול בולגריה, אחת מהנבחרות הטובות בעולם שבאופן קבוע מעפילה לשלבים הגבוהים בטורנירים השונים. בבולגריה משחק המצליב צ'בטן סוקולוב מהשחקנים הטובים באירופה, שמשחק היום בדינמו מוסקבה ומחזיק חוזה שמתקרב למילון יורו לעונה, סוקולוב בן ה31 שמתנשא לגובה  שני מטרים ושישה סנטימטרים זכה יחד עם דינמו בגביע הרוסי לפני שבועיים כשהוא משיג את מספר הנקודות הגדול במשחק. באמתחתו גם שבע זכיות בליגת האלופות האירופאית ואינספור תארים עם קבוצות שונות, אבל בולגריה היא לא רק סוקולוב ויש לה עוד שחקנים מצוינים רבים שמשחקים בליגות המובילות באירופה.


נבחרת בולגריה, אימפרייה ברמה עולמית (צילום דיויד סלברמן)

נבחרת ישראל לאחר ההפסד במשחק הפתיחה מול אוסטריה חייבת להגיע לשיא היום כדי לנסות להשיג לפחות נקודה (שמוענקת במקרה של הפסד 2:3) מול הבולגרים החזקים. במשחק הראשון של ישראל הצטיין טמיר הרשקו אבל היום כמובן שזה לא יספיק וכל שחקני הנבחרת חייבים לעלות עוד מדרגה ביכולת כדי לנסות להשיג תוצאה טובה במשחק. צריך לזכור שההתמודדות המרכזית של ישראל תהיה מול אוסטריה על המקום השני בבית ופה אנחנו נמצאים בפיגור לאחר ההפסד  0:3 ביום שלישי.

צוות השופטים הזרים והישראלים בתמונה משפחתית ( צילום, דיוד סלברמן) 
תגובות