איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > הנה זה מגיע- ביום שני חצי גמר גביע המדינה לנשים

הנה זה מגיע- ביום שני חצי גמר גביע המדינה לנשים

ביום שני, 1.3 יתקיים ערב חצאי הגמר של גביע המדינה לנשים באולם אנרבוקס בחדרה. במפגש הראשון יתקיים דרבי צפוני בין מכבי חיפה להפועל קריית אתא (17:00) ואילו במפגש השני תשחק האלופה הפועל כפר סבא מול מכבי חדרה (19:30) שני המשחקים משודרים בערוץ הספורט

תאריך: 28/02/2021  |  כתב: איגוד הכדורעף  |  צילום: איגוד הכדורעף  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ
"בכל זאת הגענו למרות הכל"  ביום שני, 1.3 יפגשו ארבעת הקבוצות הטובות העונה  בערב חצאי הגמר של גביע המדינה לנשים באולם אנרבוקס בחדרה. במפגש הראשון יתקיים דרבי צפוני בין מכבי חיפה להפועל קריית אתא  (17:00) ואילו במפגש השני תשחק האלופה הפועל כפר סבא מול מכבי חדרה (19:30).
המפגש הראשון יהיה דרבי צפוני בין מכבי חיפה שניצחה ברבע הגמר את ק.ק תל אביב ובין הפועל עירוני קריית אתא שניצחה ברבע הגמר את בנות נצרת.
מאמן קריית אתא, גיא שמאי אמר לקראת המפגש: "אנו נרגשים ושמחים לקחת חלק בחצי גמר גביע המדינה , אנו מגיעים מוכנים לאתגר מכבדים את היריבה שלנו ומצפים למשחק קשה".
שחקנית קריית אתא דנה דמאיו גורדון הוסיפה: "זה כבוד גדול להגיע למעמד של חצי גמר גביע. אנחנו במסע, אישי וקבוצתי מתחילת העונה, משתפרות ומקוות להוכיח על המגרש מחר שכל ההקרבה והעבודה הקשה הזו, השתלמה. חיפה קבוצה של בנות מוכשרות מאוד והמשחק יהיה מתוח וברמה גבוהה".קריית אתא, אחת מקבוצות הפאר בהיסטורית הכדורעף הישראלי 

קפטנית מכבי חיפה ושחקנית נבחרת בולגריה סימונה דימטרובה " אני שמחה מאוד לקבל את ההזדמנותלשחק בחצי גמר הגביע, עבדנו מאוד קשה להגיע לרגע הזה,אנחנו מגיעות מוכנות מאוד למשחק הזה, וההרגשה בקבוצה מצוינת, נלחם על כל כדור על מנת להגיע לגמר זו המטרה שלנו ואנו מחויבות להראות זאת על המגרש"מכבי חיפה חוגגת עשר שנים רצופות במעמד חצי הגמר עם רעב גדול להפת גביע

המפגש השני יהיה מאבק בין הראשונה בטבלה הפועל כפר סבא שניצחה בשלב רבע הגמר את מכבי מוסינזון הוד השרון ובין השנייה בטבלה מכבי חדרה שניצחה את מכבי רעננה בשלב רבע הגמר.
מאמן הפועל כפר סבא אלעד שפגט: "מצפה לנו משחק מול קבוצה חזקה מאוד שנמצאת בתקופה טובה ותשחק במגרש הביתי שלה. מהצד שלנו, נגיע מוכנים פיזית ומנטאלית, יש לנו הרבה כלים שנצטרך לנצל אותם בצורה הטובה ביותר על מנת להכריע את המשחק. אני צופה שיהיה ערב כדורעף מעניין וחווית צפייה לאוהדי הספורט בארץ".אלעד שפגט מאמן כ"ס - מוביל את הקבוצה לעונה נהדרת 

מאמנת מכבי חדרה אניה גרמן: "הקבוצה נמצאת בתקופה האחרונה בכושר משחק טוב.  כל השחקניות בריאות, כשירות מבחינה בריאותית ומוכנות מבחינה מקצועית. אני בטוחה כי אם נמשיך להפגין את יכולתנו הרגילה יתפתח משחק שקול בו הכול אפשרי."
שחקנית הליברו של הקבוצה קשת בסון: "הבנות מאמינות כי ניתן להפתיע ולהביא גביע ראשון לחדרה. מולנו אמנם הקבוצה הנחשבת כיום לטובה בכדורעף הנשים הישראלי אבל ביום נתון הכל אפשרי."
 יו"ר המועדון גדעון רוזנשטיין: "חדרה בעונה מצוינת. ההצלחות בליגה (מקום שני וניצחון בפתיחת משחקי הפליאוף) וההעפלה לחצי הגמר הן פרי העבודה הקשה של הצוות המקצועי והשחקניות ואני בהחלט מאמין כי כל אלו בתוספת עזרה מהקהל הביתי שחוזר למגרש "רעב" אם כי תחת מגבלות נותנים אפשרות לפרוץ את החומה הכפר סבאית בדרך למשחק הגמר".מכבי חדרה - מרגישות שאפשר להפתיע את כ"ס במשחק יחיד 

כזכור, בשנה שעברה בשל מגפת הקורונה לא התקיים מפעל הגביע, אבל לפני שנתיים בעונת 2018/2019 זכתה הפועל כפר סבא בגביע לאחר שניצחה בגמר במשחק דרמטי את מכבי חיפה 2:3, באותה שנה הודחה מכבי חדרה בשלב חצי הגמר ואילו קריית אתא הפסידה ברבע הגמר להפועל כפר סבא.
קצת היסטוריה- בעונה 2017/2018 הייתה זו דווקא ידה של מכבי חיפה על העליונה כשניצחה בגמר את הפועל כפר סבא בשלוש מערכות חלקות. באותה העונה הודחה קריית אתא על ידי הפועל כפר סבא כבר בשלב רבע הגמר.
 שנה מוקדם יותר בעונת 2016/2017 זכתה מכבי חיפה בגביע לאחר שניצחה בגמר, ניחשתם נכון, את הפועל כפר סבא 0:3, בחצי הגמר ניצחה כפר סבא בקושי את קריית אתא.
בעונת 2015/2016 זכתה מכבי חיפה בגביע לאחר שניצחה בגמר את היריבה המיתולוגית שלה, הפועל כפר סבא 1:3, בחצי הגמר ניצחה כפר סבא את קריית אתא שהדיחה מצידה בשלב רבע הגמר את חדרה (כאשר עוד שיחקה בקבוצה של עמק חפר / מנשה).
ולפני שנים רבות בעונת 2014/2015 זכתה הפועל כפר סבא בגמר – לאחר שניצחה את מכבי חיפה 1:3 במשחק שהתקיים בהיכל הספורט ברוממה בחיפה. זו הייתה גם התוצאה בעונה שלפניה 2013/2014 – גם אז זכתה הפועל כפר סבא בגביע.
 
לקראת חצאי הגמר אמר דן שיראי דובר האיגוד והמפיק של אירוע חצי הגמר: "ביום ראשון, החלו ההקמות באולם אנרבוקס בחדרה לקראת משחקי חצאי הגמר ביום שני.
התנהלות ההפקה תהיה בכפוף להוראות משרד התרבות והספורט ומשרד הבריאות, צריך לזכור שהיה לנו ניסיון מעולה בחודש ינואר עם הפקה מוצלחת במשחקי מוקדמות אליפות אירופה באותו אולם. כל הקבוצות העולות קיבלו הוראות התנהלות ברורים כאשר בשלב זה יש אישור להכנסת 300 צופים בלבד לכל משחק, יוקמו עמדות קבלת קהל מחוץ לאולם והמורשים להיכנס יוכלו לצפות במשחקים לאחר הצגת תעודת מתחסן/ תו ירוק ותעודת זהות,  כל קבוצה רשאית להזמין מטעמם 100 צופות וצופים הכניסה תהיה לפי רשימה שמית שתועבר מראש למארגנים, בהצלחה לכל הקבוצות העולות!!".
תגובות