איגוד הכדורעף בישראל
ISRAEL VOLLEYBALL ASSOCIATION
ראשי > ארכיון חדשות > הגביע צהוב - מכבי ת"א זוכה בגביע המדינה

הגביע צהוב - מכבי ת"א זוכה בגביע המדינה

לאחר הפסקה של תשע שנים זכתה מכבי תל אביב הערב בגביע המדינה לאחר ניצחון 1:3 במשחק נפלא וצמוד על הפועל כפר סבא במשחק שנערך באולם אנרבוקס בחדרה

תאריך: 18/03/2021  |  כתב: איגוד הכדורעף  |  צילום: דיויד סלברמן  |  ארכיון חדשות
שתף בווצאפ

לאחר הפסקה של תשע  שנים זכתה מכבי תל אביב הערב בגביע המדינה לאחר ניצחון 1:3 במשק נפלא וצמוד על הפועל כפר סבא במשחק שנערך באולן אנרבוקס בחדרה נכחו אנשי צוותי רפואה של המרכז הרפואי הלל יפה שהיו אורחי הכבוד באירוע, בנוסף, את התקווה לפני המשחק שרו ילדי הקונסרבטוריון העירוני בחדרה.
 
המשחק נפתח בצורה צמודה כאשר סבה דבש מהצד של כפר סבא והנרי בל מהצד של מכבי תל אביב שומרים על הקבוצות שלהם במשחק. אלא שהפועל כפר סבא החלה לשלוט במערכה והגדילה לאט לאט את הפער שהגיע כבר ל-10:17, מכבי תל אביב עוד צמצמה והגיעה ל-21:24 אבל אז לקח מאמן כפר סבא שגיא ברעם פסק זמן ממנו חזרו שחקני כפר סבא נחושים לזכות במערכה ואכן עשו זאת וניצחו 21:25.
המערכה השנייה נפתחה בצורה שוויונית כאשר טמיר הרשקו בולט בכפר סבא, אבל שחקני מכבי תל אביב נכנסו לקצב המשחק והחלו לשלוט במערכה עד ליתרון 12:18, כאן נעצרה המגמה בזכות משחק מצוין של כפר סבא שצמצמה עד ל16:18, אלא שמכבי ידעה למצוא את התשובה לכפר סבא בעזרת משחק מצוין של קייל אנסינג ועלתה ליתרון 17:22, אותו לא שמטה עד לסיום המערכה.
 
האוהדים הצהובים חוגגים זכייה מרגשת ( צילום, דיויד סלברמן)

במערכה השלישית נטלה מכבי תל אביב את היוזמה בזכות יכולת מצוינת של הנרי בל והליכה למן הפתיחה ביתרון שהגיע עד ל-8:12, כפר סבא צמצמה והגיע עד ל-12:13 המשחק המשיך להיות משחק של חתול ועכבר כאשר הצהובים שומרים על יתרון זעיר אלא שכפר סבא הצליחה להשוות ל-21:21. ואפילו הצליחה להפוך את התוצאה ולהוביל 22:23, שתי הקבוצות החטיאו מכות פתיחה מכריעות והמערכה נגררה לשובר שוויון, יכולת משובחת של קרל אנסינג הביאה לניצחון של מכבי תל אביב במערכה 25:27.
 
המערכה הרביעית נפתחה כשאף צד לא נוטל את ההובלה בצורה משמעותית, כפר סבא הצליחה בעזרת מכות פתיחה טובות של ססלר לעלות ל-6:8  ולאחר מכן עם אייס של סבה דבש ל-8:11. מכבי תל אביב השוותה ל-17:17, והמשחק נמשך כמטוטלת מצד לצד, ומכבי תל אביב הצליחה להגיע לנקודת משחק שאותה גם לקחה בסופו של דבר.
 
מאמן מכבי תל אביב גל גלילי אמר בסיום המשחק: "זה היה גמר גביע טיפוסי עם מלחמה עם השיניים והציפורניים בין שתי הקבוצות הכי טובות ארץ, ואני שמח שניצחנו. אני נהנה לעבוד עם החברה האלו, זו  פשוט חבורה של גברים. עוד יומיים מתחיל הפלייאוף ויש לנו משימות ומשם נמשיך הלאה".
 
מאמן הפועל כפר סבא שגיא ברעם: "אני רוצה להוריד את הכובע בפני מכבי תל אביב, הייתה תצוגת כדורעף מצטיינת משתי הקבוצות, ולמכבי הייתה פשוט תצוגת הגנה טובה היום. הם הצליחו לחזור מבור רציני של המערכה הראשונה אותה הם הפסידו ואנחנו צריכים לתקן את הדברים שלא עשינו טוב  - אבל היום צריך לפרגן למכבי".
 
4 שחקנים של מכבי יעדים תל-אביב סיימו עם ספרות כפולות: יינרי ביל (35% בקבלה, 55% בהתקפה, חסימה ואייס), גיא גניס (64% בהתקפה, 7!! חסימות), קייל אנסינג (32% בהתקפה) ות'ומאס האץ' (75% בקבלה, 47% בהתקפה ואייס אחד) עם 19, 14, 11 ו-10 נקודות בהתאמה. אחוז הקבלה של הקבוצה 61%, ואחוז ההתקפה 48%, חסמו 9 כדורים, השיגו 3 אייסים וסיימו עם 30! טעויות כלליות במשחק (19! בסרב, 2 בקבלה ו-9 בהתקפה).
 
טמיר הרשקו (45% בקבלה, 40% בהתקפה, 3 חסימות ואייס) וסבה דבש (42% בקבלה, 45% בהתקפה, חסימה ואייס) הובילו את הפועל יואב כפר-סבא עם 21 ו-17 נקודות בהתאמה. 47% קבוצתי בקבלה ו-44% בהתקפה, 10 חסימות (4 מתוכם לסלבה בצ'קלה), 2 אייסים, וסיימו עם 31! טעויות כלליות במשחק (14 בסרב, 3 בקבלה ו-14 בהתקפה).
תגובות